Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z LoL/CS:S


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

A co mnie obchodzi co oni robią poza moją usługą? 

Play, Vectra, MM, Netia, INEA, UPC, Plus, każdy lokalny dostawca, T-Mobile, Toya - wymieniać dalej? Każdy w usługach "masowych" uczestniczy minimum w jednym punkcie wymiany ruchu. 

W nosie mam podejście i strategię biznesową Orange, kiedy jakość dostarcz.... jaka jakość, kogo ja oszukuję - po prostu nie ma żadnej jakości. Raz działa, raz nie. 

Tak dennego dostawcy nie ma żaden kraj na świecie, no chyba, że świadczy tam swoje usługi Orange. A i to też nie do końca.

Z mojego researchu wynika, że Orange praktycznie w każdym kraju na świecie poza Polską uczestniczy w minimum 1 krajowym punkcie wymiany ruchu. Słowacja, Rumunia, Belgia, Francja, Hiszpania czy nawet afrykańskie filie. 

Ale oczywiście Polaków można robić w konia, rzucając w oczy kartkę z napisem "nie ma żadnej gwarancji, płać rachunki terminowo albo odłączymy to, co Ci zostało".... 

Byłbym w stanie zrozumieć zapchane węzły tranzytowe, gdyby krajowy ruch był obsługiwany prawidłowo. Bo większość ruchu generuje się jednak w obrębie danego kraju. Ale braku open-peeringu, bądź choćby selekcyjnej wymiany nie jestem w stanie pojąć. To już nie jest wyłącznie chęć maksymalizacji zysku - to jest plucie klientom w twarz. A wytłumaczenia takie, jakich się podejmujesz jedynie zniechęcają ludzi do tej firmy. Bo nie potrafisz zrozumieć problemów graczy, nie potrafisz zrozumieć problemów z korzystaniem z YT, Twitch'a, pobierania gier przez cyfrową dystrybucję. Dla Ciebie Orange jest idealne, a na każdego dostawcę się narzeka. Wskaż mi narzekania na światłowód Netii (nie BSA). Wskaż mi narzekania na INEA, T-Mobile - i innych dostawców światłowodowych dla "mas". O UPC nie mówię, bo oni nie mają internetu światłowodowego do mieszkania (a i tak jakość o niebo lepsza jak w Orange)....

Bronisz Orange twierdząc, że to dostawca usług z którymi są problemy jest winny, a kiedy przedstawi Ci się czarno na białym, że to na stykach Orange jest problem to mówisz, że u każdego działa tak samo słabo. Jak u kogoś innego działa dobrze, to twierdzisz, że nie u każdego będzie działało dobrze. Otóż nie, u każdego będzie działało tak samo dobrze. Tylko Orange potrafi ustawiać różne priorytety w dostępie do tranzytu, tylko Orange ma problemy z zapchanym tranzytem - które mógłby rozładować wchodząc do jakiegokolwiek dużego IX-a i otwierając się na około 200-300 Gbps ruchu. 

Ale po co. Lepiej kopiuj-wklej nic nie gwarantujemy, heja banana i do przodu. Bo klient nie może zerwać umowy. Ale jak już złoży wypowiedzenie, to wielkie zapewnienia, że wszystko się poprawi, 2 tygodnie działa dobrze i wraca się do punktu wyjścia. 

 

Nawet typowo mobilny dostawca - Play jest w PLIX. Plus ze swoim LTE ma 5 IX-ów. T-Mobile zanim wprowadziło światłowody też było w IX-ach. 

A wcale nie są to dostawcy z głównym targetem jako internet domowy....

 

Można, jak się chce zapewnić dobrą jakość, niewielkim kosztem. Ale przede wszystkim trzeba szanować klienta, a nie wyzyskiwać, a jak się wyeksploatuje to olać po prostu - bo żadnych ofert utrzymaniowych ciekawych nie macie. 

 

Więc no, to tak po krótce - czasem warto zapoznać się z poglądami drugiej osoby i zrewidować swoje, bo oszukiwanie samego siebie, że jest dobrze w bagnie skoro wszędzie jest piękna, czysta natura - na dłuższą metę nie wyjdzie nam na dobre. 

 

Tyle ode mnie w Twoją stronę. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problem z LoL/CS:S

W Orange ciągle coś pada. Niedawno origin, kiedyś opentransit padał, telia zamulała i każdemu podbijała ping o 100. No i jeszcze masowe problemy z twitchem kiedyś.

 

Jak nagle ping jest wyższy albo jakiś serwis nie działa to nigdy nie masz pewności czy to wina Orange czy serwisu. Nie ma takiego drugiego dostawcy który miałby tyle problemów ciągle.

 

Pamiętam jak był mundial 2018 i chciałem sobie obejrzeć mecz Iran-Maroko na streamie na stronie tvp... nagle po paru minutach meczu stream się zwiesił i strona przestała działać. Trwało to z półtorej godziny. Odmuliło na koniec meczu, jeszcze pytałem ludzi czy strona tvp padła czy to coś u mnie, pisali mi że u nich wszystko ok i stream cały czas działał 😄

 

Więc tak, jak widać, Orange to taki internecik. Bo prawdziwym internetem ciężko to nazwać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Zastanawia mnie też jedno, czemu tu na forum jest tylu pracowników Orange, a żaden nawet nie wypowie się na temat problemów z pingiem, chorymi trasami? I dlaczego nikt nic z tym nie robi, nie kieruje dalej ani nic?

Aż tak macie w nosie swoich klientów? Jest mi po prostu przykro, że tak duża firma, reklamująca się jako sieć #1, mająca tylu klientów kompletnie ich nie szanuje. Bo o ile 10 milionów może nie narzekać bo albo im wystarcza, albo i tak nie mają alternatywy - to te pozostałe kilka milionów już jest całkiem pokaźną grupą. 

 

Ciekaw jestem, co musi się stać, żeby tak zaczęli działać... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Korzystałeś z usług tych operatorów? Powtarzasz slogany z internetu. I to wybiórczo. Jakoś byle nie Orange to jest wszystko ok. A wszyscy operatorzy robią to samo. Po prostu mają mniejszą bezwzględną liczbę klientów to i narzekań jest mniej.

Chcesz więcej narzekania? Zajrzyj na profile danych operatorów w social media. Zajrzyj na jakieś obiektywne fora o telekomunikacji np. elektrodę czy satkurier.

TM nigdy nie było w IXach - chyba, że masz na myśli ich własne lub mobilną usługę. TM na fixie przejęło kiedyś Energisa i ma własne węzły.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Problem z LoL/CS:S

@stefcio500  co ma ci pracownik powiedzieć żaden operator pingu nie gwarantuje a ty twierdzisz że gwarantują pokaż nam taką umowę  np. że pisze gwarancja pinku 1


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

A zaskoczę Cię mój drogi - korzystałem z usług PLAY, zanim przeszedłem z telefonem do Orange. I korzystałem w nowym miejscu zamieszkania gdy nie miałem jeszcze internetu z kabla z LTE - grało się miodnie i trasy były super. 

Z Plusa do tej pory nie raz korzystam, jak muszę się ratować przed lagami z Orange a nie chce mi się logować do VPN. I trasy są nawet lepsze niż w PLAY czy już na pewno Orange. 

Jakie slogany z internetu? To jest moje zdanie i jakiś użytkownik nie będzie mi mówił, że moja opinia to slogan z internetu. Szczególnie, że cały czas mam porównanie różnych usług w swojej lokalizacji. 

 

Tak, w przypadku T-Mobile mam na myśli ich własną usługę "masową". I jak widać, można - nawet w przypadku usługi masowej. 

 

@Citi2017 Wskaż mi przynajmniej jeden cytat, w którym z moich ust, a właściwie z mojej klawiatury padło stwierdzenie, jakoby inny operator gwarantował ping. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Oczekujesz dyskusji? To może zrób ją merytoryczną. Piszesz, że wyśmiewasz filmik na yt gdzie przedstawiono biznesowe argumenty Orange. Jeśli chcesz spierać się z kimś decyzyjnym, to napisz do tej osoby maila, znajdź na branżowych stronach/grupach na fb. Większość osób podejmujących decyzje w Orange ma swoje profile w social media i nawet na wiadomości czasami odpisują.

Problemy (nie tylko z pingami) są, były i będą. Jeśli dla Ciebie oczekiwaniem jest 100% bezbłędne działanie usługi, to trzeba zrozumieć że Neostrada nie jest dla Ciebie.

Orange dla zwykłego Kowalskiego przygotowało dokument https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39337/e25c3d31-2f5d-4242-a352-02e9d66784c5.pdf gdzie jasno określa za co odpowiada jako "dostawca internetu" a za co nie.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Ależ moja dyskusja cały czas jest merytoryczna. Przedstawiam argumenty, dowody na to, że polityka Orange jest najgorsza z możliwych a także to, że u innych dostawców działa dobrze. Dalej za mało?

 

orange.png

 

Jak widzisz, nawet Ci zaznaczyłem - że to Orange odpowiada za połączenia z siecią internet, czyli nic innego jak styki a także za pojemność sieci, która często jest zbyt mała i sieć się po prostu zapycha. 

To odczuwa masa klientów, którzy w internecie w różnych miejscach narzekają.

 

Wciąż za mało? To co ja mam Ci jeszcze pokazać, żeby udowodnić Ci, że moje problemy są z winy Orange? 

Na głowie nie stanę, żeby Ci to zaprezentować.

 

Twoje natomiast wypowiedzi, żadnej merytoryki nie wnoszą bo powtarzasz ciągle jedno i to samo, tylko w innej formie - że to nie Orange jest winne, a reszta. Jeśli prezentuję Ci, że u reszty jest dobrze - to mówisz, że u jednego działa dobrze, a u drugiego źle. Jak pokazuje, że u większości działa dobrze (większość - klienci innych ISP ogólnie) - to mówisz, że Orange nie odpowiada za to i podajesz dokument, w którym specjalnie dla Ciebie zaprezentowałem, że nawet i tu nie masz racji. 

 

Co jeszcze wymyślisz, żeby zrzucić winę z Orange na mnie i innych internautów, których dostawcy są normalni?... Gdyby Orange starało się tak zapewnić jakość, jak Ty ich bronić to byłby najlepszy dostawca w Polsce... 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Problem z LoL/CS:S

cały czas na sugerujesz że operatorzy ci wszytko gwarantują tylko nie Orange  dla mnie każdy operator taki sam jest np Play za zachwalasz masz umowę na 5g to ci powiem taką ciekawostkę nie ma jeszcze przetargu na te częstotliwościowy dopiero są testy  warszawie o poznaniu i na polskim rynku są tylko dwa telefony 5G 
a play ma podobno wszystkie 5g ale ok przytaknę ci bo i tak będziesz  się upierać przy swoim .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364