Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping do serwerów Amazona


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Ping do serwerów Amazona

Jest problem do serwerów amazona już chyba od jakiegoś czasu, może nie jest to dużo ale zawsze kilka ms więcej.

 

Możecie wykonać traceroute do tych poniżej i zobaczyć czy u was też tak jest.

52.47.193.251
netflix.com
dynamodb.eu-central-1.amazonaws.com

 

ss.png

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Ping do serwerów Amazona

Te serwery są przeciążone, mają to naprawić, możesz zgłosić im 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Ping do serwerów Amazona

Gdzie konkretnie mogę to zgłosić? jest jakiś dział który się tym zajmuje?  bo raczej wątpię że to tylko wina amazona, przez VPN nie ma problemów.

Anonim

Nie dotyczy

Ping do serwerów Amazona

@Mxy  zgłaszaj Orange, pewnie gdzieś na styku mają problem, czytałem o tym, ale teraz nie odtworze, jak masz VPN, to trasy będą lepsze, choć to nie rozwiązanie, dobrze że nie gram.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Ping do serwerów Amazona


@Mxynapisał(-a)

Jest problem do serwerów amazona już chyba od jakiegoś czasu, może nie jest to dużo ale zawsze kilka ms więcej.

 

Możecie wykonać traceroute do tych poniżej i zobaczyć czy u was też tak jest.

...


"Tak" czyli jak? Ja nic nie widzę nienormalnego w zamieszczonych logach, u mnie wyglądają dość podobnie, ale nie wiem na co mam zwracać uwagę. Chcesz żebym zamieścił logi? Po co? Przecież wszystko działa normalnie. Czy nie?

Co chcesz właściwie zgłaszać? Zgłosić możesz nieprawidłowe działanie usługi, tak jak masz to w umowie określone. Trasy którymi podróżują pakiety w internecie nie podlegają żadnym gwarancjom i szary klient nie ma na nie wpływu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Ping do serwerów Amazona

Skąd w ogóle pomysł, że z tymi serwerami amazona jest jakiś problem? Bo na załączonym zrzucie ekranu nie widzę żadnego problemu. Do amazona, w zależności gdzie serwer leży są różne opóźnienia, tak samo jak do tego samego regionu mogą być różne opóźnienia, w zależności od obciążenia serwera i jego konfiguracji.

Londyn:

Paryż:

Frankfurt:

Anonim

Nie dotyczy

Ping do serwerów Amazona

Stabilnego i niskiego pingu żaden operator nie gwarantuje, jak szybkość netu jest nie zgodna z umową, to co innego, trzeba certyfikowany test zrobić i dołączyć do zgłoszenia, tu w temacie tragedii nie ma @Mxy 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Ping do serwerów Amazona

Okazuje się że trzeba czasami wymuszać ręczną zmianę IP aby wrzuciło na nieobciążone serwery.

Nie wiem czemu w orange tak jest że od adresu IP zależy też ping czy routing w niektórych przypadkach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Ping do serwerów Amazona


@Mxynapisał(-a)

Okazuje się że trzeba czasami wymuszać ręczną zmianę IP aby wrzuciło na nieobciążone serwery.

Nie wiem czemu w orange tak jest że od adresu IP zależy też ping czy routing w niektórych przypadkach.


Jak konkretnie wymuszasz ręczną zmianę IP? Resetując modem? Czy jest jakaś inna, mniej "ręczna" możliwość zmiany przydzielonego IP? IMHO jeśli adres jest z tego samego zakresu to jego zmiana nie powoduje efektów o których piszesz. Zresztą jak chciałbyś to udowodnić? Przecież żaden z tych parametrów nie ma waloru stabilności, nie tylko może ale wręcz musi się w czasie zmieniać. Hipoteza, że te zmiany korelują z adresem jest trudna do sprawdzenia i nie ma żadnych teoretycznych przesłanek za nią przemawiających. Dla mnie to przejaw myślenia magicznego, ale jeśli uważasz inaczej to przedstaw argumenty.

Może po prostu modem Ci szwankuje i po resecie działa lepiej?