Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

PS4 Funbox 2.0 COD BO4


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

Witam, problem dotyczy gry COD BO4 na PS4, i pozostałych części również. Od pierwszego uruchomienia gra długo szuka graczy albo ping skacze od 60 do 300. Zauważyłem że NAT jest ograniczony. OK, ustawiłem stałe IP konsoli, wszedłem w konfiguracje routera (domyślnie ustawiony miałem protokół ipv6), przekierowałem port 3074 UDP (pozostałe porty zalecane przez producenta również przekierowałem), no i moim oczom ukazał się NAT Otwarty TYLKO na tej konfiguracji. Niestety nic to nie daje. Więc spróbowałem z DMZ, które działa tylko na protokole ipv4, zapore ustawiłem na niską, dopisałem do loginu bez_ochrony. Dodam, że to internet do 20mb/s, a router to Funbox 2.0 do którego podłączony jest telefon i dekoder Orange. 

 

23 ODPOW. 23

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

Witaj na forum 🙂

 

Grasz na Wi-Fi czy na kabelku?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

CoD:BO4 nie miałem możliwości sprawdzić ale przy BO3 nie było żadnych problemów.
Konsola PS4 Slim połączona za pomocą WiFi do Fuboxa 2.0 na paśmie 5 GHz.
Żadnego NAT nie zmianiałem i router jest na ustawieniach domyślnych.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

sprawdzałem oba i niestety bez różnicy 😞

z BO3 jest gorzej bo wgl nie wyszukuje meczy albo są te chore skoki pingu


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

Problem jest tylko w grach z serii CoD, czy innych też?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

z tego co pamiętam jest jeszcze Forza Horizon 4 na PC i tam też był problem z lagami. Inne gry typu Battlefield itp. działają bez zarzutów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

Orange Funbox ma skopany soft i przy konfiguracji ipv4 nie będziesz mieć otwartego NATu. Ale Orange jak nic nie zrobiło z routingiem, tak samo pewnie nic nie zrobi w tej kwestii, liczy się pieniądz. Temat ograniczonego NATu jest wałkowany już tutaj na forum od dawna, tak samo jak routingu, leci już chyba 4 rok i zero poprawy.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

@-brtk- tylko zauważ że to nie będzie problem z NATem, na co wskazuje pierwszy post.

https://www.orange.pl/omnibook/moj-funbox-aplikacja - spróbuj zainstalować aplikacje Mój Funbox. Może diagnostyka podpowie coś z tym problemem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

@Wojciech Problem z NATem też jest u autora tematu na konfiguracji ipv4, natomiast problem skaczącego pingu to druga kwestia. Z jednym i z drugim Orange ma problem i nie rozwiązuje go w ogóle. Są tylko zapewnienia, że działacie itd. Działań Waszych nie widać od kilku lat. Kiedyś jak miałem VDSL'a, jak jeszcze nie było konkurencji u mnie w bloku, a mianowicie, 2 lata temu, bo wtedy weszło do mnie UPC, zapewniałem Orange, że do nich wrócę jak pojawi się światłowód i skończą się problemy z routingiem, miła pani zanotowała to, bo robiła ankietę dlaczego rezygnuję z ich usług. Nic w tej kwestii nie zostało zrobione, tylko rok później wszedł do bloku mi światłowód od Orange. A dalej jak była tragedia, to jest tragedia, zobacz sobie kiedy założyłem wątek o Telii na tej społeczności, wcześniej wisiał z rok albo dwa lata na starym jeszcze forum Orange. Od tamtego momentu dalej są problemy, routing w kraju uległ pogorszeniu, a za granicą odciążyliście Telię, więcej ruchu puściliście dennym OpenTransitem, który rzekomo ma zapas według @HypsteRT, a występują na nim skoki pingu w godzinach szczytu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 Funbox 2.0 COD BO4

Sprobuje dzis w nocy z Moj Funbox a jutro zadzwonie na infolinie. Jezeli to nie wypali to jest mozliwosc wymiany na inny router ktory uciągnąłby dekoder Orange i Voip?