Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@agat13 

 

A kolega skąd wie, że nie zgłosiło?:D


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@agat13 Nie no jasne, masz rację. Ale ktoś musi wykonać pierwszy ruch. I tak obie strony mogły wykonać ten ruch. 
Tylko teraz pytanie, komu bardziej powinno zależeć na tym?
Operatorów internetu w polsce jest wielu, więc pytanie dlaczego Nvidia akutat miała by współpracować z Orange, a nie Netią czy T-mobile albo jeszcze innym operatorem. W skrócie Nvidia jest piekną dziewczyną, a operatorzy są chłopcami, którzy chcą tę dziewczynę, to komu powinno bardziej zależeć by się postarać? 🙂 

Nvidia rozpowszechniła streaming, oni to rozwinęli, mają prawie cały tort dla siebie. Tak mogą wciąż powiększać swój tort, ale z perspektywy operatorów, to oni tu mają potencjał na największe zyski.
Jasne dla Nvidii też powinno być ważne, by operatorzy oferowali dobry internet, to wtedy przełoży się na jakość grania, ale to jednak operatorowi internetu powinno zależeć najbardziej na tym, aby to on pierwszy zgarnął jak największy kawałek tortu. Bo potem jeśli zgarnie swój udział i będzie oferował topową jakość internetu do streamingu, to inni operatorzy będą mieli o wiele ciężej by zgarnąć coś dla siebie.

Zadowolony klient z usługi nie będzie rozglądał się za inną o ile ta spełnia wszystkie jego wymagania. A więc to ten kto pierwszy zgarnie klientów GFN i zaoferuje im topowy internet, ten będzie miał monopol, reszta będzie musiał się dwoić i troić, by mieć coś dla siebie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 29
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Coś się chyba dzieje, bo od czasu startu serwera w Warszawie miałem przez światłowód Orange stały ping 41-42 ms i  nigdy nie mniejszy, a od około godziny mój ping zmienił się na 36-37 ms. Oczywiście zmiana jest bardzo mała i mam nadzieje że nie jest to oznaka tego, że zakończyli już naprawę, ale sygnał że są w trakcie rozwiązywania / naprawy problemu i że na dniach dostaniemy prawdziwie niskie pingi.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@jacek311 no ja mam wciąż 41 ms pingu na EU EAST


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

IMHO. To nie klienci Orange mają problem z serwerami GFN w Polsce, tylko NVIDIA  nie podłączyła się właściwie do Orange i ma problem z jakością swoich serwisów dla Klientów Orange. Usługę świadczy NVIDIA, bierze za to pieniądze i powinna zadbać o swoich Klientów.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@CoGamer 

 

Dobrze, że zadbali o podłączenie do innych sieci nawet tych lokalnych. Z pewnością się z nimi skontaktowali wcześniej. Tylko mają jakąś skrytą niechęć do klientów Orange. 

 

Co za kuriozalna odpowiedź. To wina Nvidii, że Orange najpierw łączy z zagranicznymi węzłami a dopiero z polskimi?:D

 

Jedyne co można zarzucic Nvidii to, że nie zrobili reaserchu jak duży udział w polskiej sieci ma Orange oraz jak działa.

 

No ale może już niedługo.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 7
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Ja także podpisuję się. Mieszkam pod Wrocławiem i także mam pingi wysokości 29-31ms. W Londynie mam mniejsze no, ale oczywiście we Frankfurcie najmniejsze 20-22ms. Choć program ( CloudFlare ) porządnie mi zmniejsza ( 11ms ), ale jest niestabilnie na podstawowych ustawieniach. Sporo lepiej jest jak się zmieni w zakładce ( CloudFlare, Połączenie, Protokół DNS i zmieni z WARP na HTTPS ) Choć to nie jest nadal super rozwiązanie to polecam zmienić standardowo z 1.1.1.1 z WARP na 1.1.1.1 wtedy jest całkowicie stabilnie, ale ze starymi ( PINGAMI ) Więc mam nadzieję, że rozwiązanie szybko nastąpi ( Z Obu Firm ) Dzięki i Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Zadbali?! Podłączyli się do najmniejszego IXa w Polsce (czyli THINXa) i oczekują, że sieci ISP przybiegną do tego wybranego przez nich IXa i to sfinansują.

Mali rzeczywiście mogą dać się skłonić. Orange zapewne oczekuje bardziej partnerskiej metody dyskusji.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

i jakie jest stanowisko Orange ,ktos cos wie?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@Baczko Może nie wpadli na to, że ktoś w XXI wieku tak robi i to jeszcze nazywając się siecią dla graczy robiąc reklamę swojego światłowodu w oparciu o gaming, podpisując współpracę z Boosteroid. 
Wszystko pod gaming tylko nie trasa połączenia, czyli najważniejsza rzecz.