Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange-kiepski do gier online ;/

Wydajność masz może 3-4 razy większą, a nie 15.

Każdy z czytających może przeczytać Twoje wpisy i moje i każdy samodzielnie wyciągnie wnioski kto nagina fakty, a kto nie.

Dla Ciebie zawsze Orange będzie złe i niedobre. Cały świat poza tym jest idealny, działa niezawodnie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

''Wydajność masz może 3-4 razy większą, a nie 15.''

 

Kolejny raz mnie rozśmieszasz. Nawet gry, które chodzą teraz w 100-120 fps, na starym kompie nie poszłyby nawet w 10... jeśli by się uruchomiły oczywiście, do tego multitasking, renderowanie i inne zadania, ja widzę OGROMNĄ różnicę miedzy moim starym kalkulatorkiem a aktualnym PC, ale i tak mi powiesz że 3-4. Wszak znasz moje sprzęty lepiej ode mnie przecież.... gdyby średnio-wysokiej klasy sprzęt z 2017 roku był tylko 4 razy lepszy od niskiej klasy sprzętu z 2009 roku to hoho... przemysł komputerowy nie rozwijałby się prawie w ogóle.

 

Każdy może oczywiście wyciągnąć wnioski, dla Ciebie pingi po 100-150 do europy są w porządku, do tego i tak powiesz że to azja czy afryka.

 

Dla Ciebie Orange jest świetne, to wina innych niedobrych dostawców że mają złe styki z Orange, to wina graczy że mają lagi i wysokie pingi. To jest właśnie to co piszesz cały czas.

 

Ja Ci mówię że na 10 graczy tylko ja jestem laggerem, Ty mi powiesz że gram na hoście z końca świata. Jak Ci powiem że to host z europy, to powiesz że to dzieciak ze słabym kompem. Albo jeśli jest to oficjalny host, to powiesz że to ich wina że nie mają dobrego styku z Orange. To tak jakby powiedzieć że skocznia jest zła bo jeden skoczek na 10 czy 20 się przewrócił....

 

Taka to dyskusja.

 

A świat jest zły, niestety. Gdyby był idealny, to tacy dostawcy jak Orange już by splajtowali za to jak kiepskiej jakości usługi dostarczają swoim klientom.

 

Koniec offtopu, wypadałoby się dokształcić w zakresie sprzętu komputerowego jak i gier online zanim zaczniesz pisać brednie. Skoro nie grasz w gry online, to dyskusja nie ma żadnego sensu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange-kiepski do gier online ;/

I kolejny raz przekręcasz moje słowa. Dla niektórych 2+2=4, dla innych 2+2=22.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Odnośnie technologii LTE to potwierdzam, że dobrze działające jest ok. Za to źle działający operator Orange potrafi zepsuć wszystko.

Być może w Orange robią to wszystko świadomie 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange-kiepski do gier online ;/

Odnośnie padania albo dostawania dmgu za ścianą, to w FPSach tak jest, że liczy się twój ping i ping przeciwnika, serwer sobie to jakoś tam później oblicza.

 

Tu masz fajnie to wyjaśnione i prawie każdy FPS na takiej zasadzie dziala.

 

https://youtu.be/uslVhf4XOLQ

 

Innym przypadkiem są też utraty pakietów. Wtedy zarejestrujesz to później, przez co wydaje się, że dostałeś za sciana.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Na Hyperionie grałem sporo w Soldier of Fortune 2 oraz Quake 3 i nie pamiętam czegoś takiego, ale grałem na polskich serwerach, w SoF 2 i Quake 3 byłem w klanie i graliśmy na naszych serwerach oraz kilku innych zaprzyjaźnionych, prawie sami Polacy, więc może dlatego. Ping 10-20. Dla mnie padanie zza ściany to nowość odkąd mam Orange. Może stare gry miały inny netcode, bo nie grałem w nie online odkąd mam Orange. Na Orange ze strzelanek online to tylko Fortnite/PUBG/Realm Royale. Killing Floor nie liczę bo to gra PvM.

 

Jedynym FPS-em w którym nie miałem problemów na Orange to CS:GO ale grałem tylko tryb battle royale, kilkanaście gierek, lagów nie było i ping o dziwo 25-30 😉 Jednak za krótko grałem, ciężko mi opiniować grając tylko 2 dni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Padanie za ścianami to także tickrate serwera czy interpolacja ruchów graczy itp. itd., wysoki ping jeszcze bardziej to uwydatnia.

W przeciągu ostatnich trzech dni nie musiałem VPN'a używać za dużo (nadzieja poprawy lekkiej), ale ostatnio było bardzo źle. 😞 Nie mowię tu tylko o routingu za granicami, ale także w Orange we własnej sieci szkieletowej były gubione pakiety oraz wysokie pingi...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Znajomy z Jordanii ma niższy ping do vodafone.de na miedzi niż ja na światłowodzie, oczywiście nie wspominając że ma 3x dalej 😉

 

Trasa znajomego: https://prnt.sc/miruru

Trasa Orange w PL: http://prntscr.com/mirx9c

 

Wiem że się uczepiłem, ale to śmiesznie wygląda, to tak jakbym ja miał niższy ping do NY niż np typek z Waszyngtonu, mimo wszystko i tak znajdzie się ktoś kto powie że Orange robi wszystko by zapewnić klientom jak najlepszą usługę 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange-kiepski do gier online ;/

@Banan9 próbowałeś grać w nową gierkę Apex Legends? Bardzo fajny Battle Royal, inny niż wszystkie inne, ma coś w sobie wciagajacego, wczoraj jak o 23 usiadłem to grałem do 4 rano ze znajomymi 😁 Jest darmowy, ciekawe jak to śmiga na internetach od Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@-brtk-  Właśnie miałem pisać że znajomy mnie ciągle namawia na nią, ale nie wiem jak to będzie na Orange, bo gierka jest na Origin a czytałem że Orange ma z Origin problemy. Też jestem ciekawy jak będzie wyglądał ping itp itd.

 

Póki co po przygodach z grami online na tym internecie jakoś nie pałam chęcią do grania w kolejny battle royale, ale pewnie niedługo się skuszę i obczaję co i jak.

 

Cudów nie oczekuję, bo gierka nowa więc pewnie będzie szło najniższym priorytetem przez opentransit i będzie rzucać pakietami po całej europie, tak jak w grach P2P, a zanim Orange podepnie się pod serwery to minie z rok albo dłużej 😉 Tzn dopóki gierka nie uzyska takiej popularności jak dota2 czy fortnite i dopóki nie będzie nacisków na prywatny styk, to nie ma co oczekiwać dobrego połączenia.

 

W skrócie - spodziewam się skoków pingów do 100-200 tak jak w PUBG Mobile, teleportacji, padania zza ściany, opóźnień w strzelaniu...

 

Póki co ogrywam Resident Evil 2 remake (brak lagów, teleportacji i opóźnień - bo to single player :D), i jak skończę to pewnie zabiorę się za testowanie Apex. Oczywiście podzielę się tutaj wrażeniami z gry na necie Orange, nawet może nagram kilka gierek na youtube'a 😉