Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange VPN - FAQ


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange VPN - FAQ

Poniżej przedstawię poradnik dotyczący usługi Oranve VPN. Będzie podzielony na cztery części:

 

  1. Co to i dla kogo?
  2. Jak włączyć?
  3. Jak ustawić?
  4. Jak to wygląda na konsoli?

 

1. Co to i dla kogo?

 

Usługa Orange VPN umożliwia zdalny dostęp w internecie mobilnym. Dzięki niej można wykorzystać wszystkie funkcje dla graczy, czy korzystać z inteligentnego domu. Poniżej szczegóły:

 

Orange VPN - to usługa umożliwiająca dostęp do internetu z dynamicznym publicznym adresem IP. Pozwala m.in. na korzystanie z internetu mobilnego i połączenie do wybranych usług, np. XBOX Live, Playstation Network lub innych serwisów gier – Koszt aktywacji 5zł, koszt miesięczny 7zł.

 

Orange VPN statyczny zapewnia dostęp do internetu z publicznym IP. Dzięki usłudze Klient wykorzystujący internet mobilny jako domowy może korzystać z funkcji multimedialnych np. inteligentnego domu, połączenia do kamer internetowych, serwerów gier online, itp. – Koszt aktywacji 5zł, koszt miesięczny 20zł.

 

Dzięki pierwszej usłudze możemy grać ze znajomymi, rozmawiać z nimi i prowadzić wspólną rozgrywkę. Przy drugiej to samo co wyżej, dodatkowo można korzystać z łatwego utworzenia serweru prywatnego w grach PC, czy korzystać z kamer w inteligentnym domu.

 

Dla kogo?

 

Usługa jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych (Klienci biznesowi mają też dostęp, ale zgodnie ze swoim cennikiem) w ofertach na abonament wymienionych poniżej:

- internet mobilny (w dowolnym planie)

- wybranych Planach Komórkowych: wszystkich obecnych Planach Komórkowych, Smart Planach (Smart Planu LTE Głównego, Dodatkowego, Planu Mini LTE)

- Telefon komórkowy w Ofercie Orange Love, oraz ofercie Orange Love Internet 4G dla domu.

 

2. Jak włączyć?

 

Włączyć możesz samodzielnie przez Mój Orange po zalogowaniu na stronie www.orange.pl lub w aplikacji Mój Orange. Po wejściu na stronę i zalogowaniu, należy wejść w Umowy, urządzenia i usługi dodatkowe, następnie przy odpowiednim numerze należy wybrać przy Pakiety i usługi dodatkowe „zarządzaj”. Później po rozwinięciu „Internet” wybierz odpowiednią usługę jak na zrzucie poniżej, po czym kliknij w „Zarządzaj” i uruchom.

 

 vpn.png

 

3. Jak ustawić?

 

Oprócz włączenia samej usługi, należy ustawić nasze urządzenie dostępowe. Jak to zrobić na routerze możecie znaleźć w filmiku naszego eksperta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=omjBhP_ITmo

 

Niżej przedstawię jak to zrobić w telefonie. Poniżej przykładowe ustawienia usługi Orange VPN dla telefonu Huawei P9 Lite 2017:

 

Należy wejść w Ustawienia – Więcej – Sieć Komórkowa – Nazwa punktu dostępu – trzy kropki w prawym górnym rogu – Nowa nazwa APN. Pozycje wypełnić jak niżej (wielkość liter ma znaczenie, pozycje niewymienione zostawić puste lub wypełnione jak są domyślnie):

 

Nazwa (to obojętnie, ale przykładowo): Orange VPN

APN: vpn

Nazwa użytkownika: vpn

Hasło: vpn

Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP

Typ APN: default

Protokół APN: IPv4

Protokół APN podczas roamingu: IPv4

 

Następnie trzeba zapisać klikając w prawym górnym rogu. Po powrocie do Nazwy APN, nasz punkt Orange VPN musi być zaznaczony. Następnie należy wyłączyć i włączyć telefon.

 

Orange VPN statyczny:

 

Należy wejść w Ustawienia – Więcej – Sieć Komórkowa – Nazwa punktu dostępu – trzy kropki w prawym górnym rogu – Nowa nazwa APN. Pozycje wypełnić jak niżej (wielkość liter ma znaczenie, pozycje niewymienione zostawić puste lub wypełnione jak są domyślnie):

 

Nazwa (to obojętnie, ale przykładowo): Orange VPN statyczny

APN: vpn.static.pl

Nazwa użytkownika: vpn

Hasło: VPN

Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP

Typ APN: default

Protokół APN: IPv4

Protokół APN podczas roamingu: IPv4

 

Następnie trzeba zapisać klikając w prawym górnym rogu. Pop powrocie do Nazwy APN, nasz punkt Orange VPN musi być zaznaczony. Następnie należy wyłączyć i włączyć telefon.

 

4. Jak to wygląda na konsoli?

 

Poniżej pokażę zrzuty dla dwóch konsol. Pierwsza to PS3 (wersja oprogramowania 4.82) i PS4 (wersja oprogramowania 5.55).

 

PS3

Do skonfigurowanie internetu należy wejść w: Ustawienia – Ustawienia sieci – Ustawienia połączenia internetowego.

Poniżej zrzut przy wyłączonej usłudze Orange VPN:

 

ps31.jpg

 

 

Jak widać wyżej, pokazuje się komunikat o trudnościach przy ustawionym typie NAT 3. Więcej można przeczytać o tym pod adresem: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/3_15/settings/connecttest.html

 

Poniżej natomiast ta sama konsola przy włączonej usłudze Orange VPN:

 

 ps32.jpg

 

PS4

Do ustawienia połączenia internetowego należy wejść w: Ustawienia – Sieć – Skonfiguruj połączenie internetowe.

 

Poniżej zrzut przy wyłączonej usłudze Orange VPN.

 

ps411.jpg

 

Tak jak przy konsoli PS3 i tutaj jest komunikat o ograniczeniu funkcji sieciowych. Więcej można przeczytać na stronie: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps4/settings/nw_test.html

 

Poniżej natomiast zrzut po uruchomieniu i skonfigurowaniu usługi Orange VPN:

 

 ps42.jpg

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Orange VPN - FAQ

@WojcieszkoA z ilu serwerów korzysta Orange VPN Polskich/Zagranicznych ?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange VPN - FAQ

Odpowiedź jest: ze wszystkich. Nie trafiłem póki co przypadku, żeby gdzieś nie działało. Natomiast, jeden tylko przypadek był, gdzie ktoś miał przesyłane bardzo małe pakiety do jakiejś usługi. Wtedy musiał skorzystać z Orange VPN statyczny.

 

Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem pytanie.

Anonim

Nie dotyczy

Orange VPN - FAQ

Jak korzystam z innego VPN gdzie jest 62 serwerów i 18 lokalizacji gdzie obsługuje (Windows, Android, IOS,Linux) koszt 10 zł miesięcznie Nie wiem ty ten od Orange też można uruchomić na stacjonarnym ?


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Orange VPN - FAQ

Jejciu @Wojcieszko - niezły poradnik! Emotikon: ZaskoczonyEmotikon: Szczęśliwy

Kawał roboty. Z pewnością innym graczom coś takiego się przyda Szczęśliwy robot


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange VPN - FAQ

@Anonim ten temat stworzyłem dla internetu mobilnego. Dla stacjonarnego można chociażby skorzystać z rzeczy wymienionych tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/thread-id/4035/page/1#U25127


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange VPN - FAQ

cześć, aktywowałem usługę vpn dla internetu mobilnego i ustawiłem wszystko zgodnie z sugerowaną konfiguracją - niestety, na PS4 mam cały czas komunikat o NAT3. modem to Airbox 2 Plus (ten Alcatelowy 🙂 )

 

macie jakiś pomysł, co może za to odpowiadać? 


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange VPN - FAQ

Którą wersję posiadasz? Orange VPN, czy Orange VPN statyczny? Po ustawieniu uruchomiłeś ponownie połączenie?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange VPN - FAQ

mam zwykły VPN, nie statyczny. restartowałem kilkukrotnie połączenie (PS4 również) i próbowałem różnych opcji (PAP, CHAP, PAP/CHAP) - bez zmian, niestety.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange VPN - FAQ

Po ustawieniu, jako aktywny profil ustawiłeś ten z ustawieniami dla Orange VPN? Częstym błedem jest to, że profil jak najbardziej ustawiony, ale domyślnie wybrany do połączenia jest ten zwykły z APN internet.