Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Witam

 

Od dłuższego czasu nie można połączyć się z serwerami gry Rainbow Six Siege korzystając z Waszego LTE w protokole IPV6, natomiast ta sama karta w IPV4 już działa poprawnie. Testowały 3 różne osoby razem na 4 różnych komputerach korzystając z telefonu/routera mobilnego jako hotspot.

 

1.Gdy telefon który robi jako hotspot(p30 pro) korzysta z apn ipv4 = komputer łączy się z serwerami gry

2.Gdy telefon który robi jako hotspot(p30 pro) korzysta z apn ipv6 =  komputer NIE łączy się z serwerami gry

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Serwer gry nie obsługuje ipv6 i cię nie łączy. Orange by musiało skonfigurować połączenie w prepaidzie tak, by jeden z drugim protokołem działały jednocześnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

A czy serwery tej gry dostępne są ipv6? Podasz adres ip i port po którym powinno nastąpić połączenie?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Wyczytałem że mają serwery w cloudzie MS Azure. Tyle. A czy są dostępne po ipv6 to nie wiem, bo mam tylko Wasze LTE(tu wiem że się nie łączy po v6) i miedziaka który też jest na ipv4.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

A czemu musisz się łączyć po ipv6? W Orange mobilnym to nie ma przełącznika między ipv4 a ipv6. Masz zazwyczaj tylko jedną wersję protokołu.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Nie muszę, zgłaszam Wam fakt że korzystając z v6 nie działa połączenie.

 

 

Przełącznika nie ma? Przecież to zależy jak apn sobie ustawisz - jeżeli nazwa apn jest "internetipv6" to jest po v6 - i wtedy internet działa ale np już do wymienionej gry się nie połączysz, a jak jest "internet" samo to łączy się po 4 i wtedy działa - zarówno w lte jak i neostradzie która jest na v4 u mnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

W neostradzie jak masz router od Orange możesz ustawić dopisek ipv6 przy loginie neo i zaznaczyć wymuszanie ipv4. Wtedy możesz mieć obie wersje protokołu obok siebie.

W mobile to działa tylko wtedy jak masz po stronie Orange na danej karcie sim ustawiony niestadardowy apn internetipv6 z dostępem po ipv4 (poza apn internetipv6 po ipv6). Jest zwykle włączane tylko na kartach typu data (dokładniej w ofertach typu data). Na prepaidzie włączenie bywa trudne, np. na bezpiecznym starterze wcale nie możliwe. W abonamentowych ofertach głosowych bywa różnie. Większość numerów tego nie ma, na BOK ciężko trafić doradcę z uprawnieniami do tego, ale czasem można. Ale bardzo mało jej zastosowań by uzyskać korzyść.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Okay, to to rozumiem. A jeżeli serwis X - w tym przypadku podana gra nie łączy się gdy jest ustawione ipv6, to w czym tkwi błąd? Czy macie możliwość sprawdzenia tego w ogóle?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Jak podasz adres IP i port, to na dziale technicznym BOK mogą sprawdzić od zaplecza.

A główna przyczyna jest taka, że wersje protokołu ip 4 i 6 nie są zgodne ze sobą. Zazwyczaj na mobile albo masz wersję 4 albo 6.

Na huawei możesz spróbować wybrać w punkcie dostępu apn internetipv6 i protokół apn ipv4v6 ale to różnie działa. Brak pełnego wsparcia.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange LTE vs Rainbow Six Siege (ipv4 / ipv6)

Serwer gry nie obsługuje ipv6 i cię nie łączy. Orange by musiało skonfigurować połączenie w prepaidzie tak, by jeden z drugim protokołem działały jednocześnie.