Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

Temat przeniesiony z działy "Internet domowy" - moderator Wojciech.

 

Witam serdecznie, jestem posiadaczem routera Orange Funbox 2.0 Router sprawuje się w mierzę moich oczekiwań jednak iż jestem  zapalonym graczem postanowiłem stworzyć swój server  minecraft i tu zaczynają się schody. Mianowicie problemem jest port do tej gry (25565) w konfiguracji routera ustawiłem przekierowanie tego portu  z godnie ze wskazówkami pana doradcy Orange z YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=S5N2mayNMnA) Jednak  nic to nie dało nikt nie może sie połączyć z serverem. Dodam tylko że jestem pewny że server jest dobrze skonfigurowany więc nie wiem co mam zrobić

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

@Novix  Czy ustawiłeś statyczny adres IP dla swojego komputera?

Musisz zalogować się do routera, wejść w zakładkę zaawansowane -> DHCP i przejść do tabeli statyczny adres IP.

Odnajdź tam swoje urządzenie i nadaj mu adres. Proponuję zapisać i zrestartować zarówno router, jak i komputer.

Teraz możesz przekierować port.

Przejdź do zakładki zaawansowane -> NAT/PAT, nadaj nazwę,  wpisz port wewnętrzny 25565, port zewnętrzny 25565, protokół TCP/UDP, urządzenie wybierz z listy. Zapisz.

Proponuję restart routera i komputera.

Po wszystkim spróbuj połączyć się do serwera. Musisz podać aktualny adres IP, najlepiej wejdź na stronę pokapoka.pl i spisz adres. 

 

Dodatkowo wchodząc w router i przechodząc do zakładki zaawansowane -> połączenie z internetem(po lewej stronie) upewnij się, że w loginie neostrady nie masz dopisku IPv6. Login powinien mieć postać xxxx@neostrada.pl. Jeżeli masz xxxx@neostrada.pl/ipv6 to usuń dopisek /ipv6

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

@Novix  Czy ustawiłeś statyczny adres IP dla swojego komputera?

Musisz zalogować się do routera, wejść w zakładkę zaawansowane -> DHCP i przejść do tabeli statyczny adres IP.

Odnajdź tam swoje urządzenie i nadaj mu adres. Proponuję zapisać i zrestartować zarówno router, jak i komputer.

Teraz możesz przekierować port.

Przejdź do zakładki zaawansowane -> NAT/PAT, nadaj nazwę,  wpisz port wewnętrzny 25565, port zewnętrzny 25565, protokół TCP/UDP, urządzenie wybierz z listy. Zapisz.

Proponuję restart routera i komputera.

Po wszystkim spróbuj połączyć się do serwera. Musisz podać aktualny adres IP, najlepiej wejdź na stronę pokapoka.pl i spisz adres. 

 

Dodatkowo wchodząc w router i przechodząc do zakładki zaawansowane -> połączenie z internetem(po lewej stronie) upewnij się, że w loginie neostrady nie masz dopisku IPv6. Login powinien mieć postać xxxx@neostrada.pl. Jeżeli masz xxxx@neostrada.pl/ipv6 to usuń dopisek /ipv6


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

Dziękuje ci bardzo za pomoc, jesteś najlepszy !


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

Witam
mam ten sam problem co @Novix 

wszystko jest prawidłowo
porty to są 25565
ip jest statyczne
jest ipv4
ze strony komputera wszystko w porządku (inne komputery też nie działają) bo inni w tej samej sieci wifi mogą do mnie na różne ip dołączać:
wewnętrzne ip
zewnętrzne ip
localhost
i ip ze strony noip.com
jednak moi znajomi nie mogą dołączyć

mam funbox 2.0 światłowód 300mb/s
serwer to minecraft paper 1.17(inne wersje też nie działają)
proszę o pomoc


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange FunBox 2.0 Server Minecraft

@Gierownikjakiś screenshot pokazujący że faktycznie zrobiłeś tak jak OP?