Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

A to prawda, że na VDSL nie można wymusić przeplotu 1/1? zmniejszyć? Kiedyś ponad 11 lat temu jak jeszcze zmieniałem z neo adsl na vdsl to technicy mi mówili, że takie opcję są dostępne tylko na kartach adsl... i nie mogłem już zrezygnować z vdsl... ping chyba się wtedy zbytnio nie zwiększył, ale tam miałem coś koło 45Mb/s ze względu na blisko centralkę. 

 

Powiec mi bracie, na VDSL ustawia niższy przeplot ze względu na "nowsze" karty?  Czy tak jak mówiłeś, tutaj technologia nie ma znaczenia i prędkość bo wszystko idzie tym samym kablem?Na umowię mam długość łącza "950" ale monter jak przyjechał to mówił coś o ponad kilometrze? Rozmawiałem teraz na infolinii i mogą zaznaczyć VDSL, chociaż będę miał więcej wysyłania 🙂

 

 

ps. Dużo czytam teraz archiwów z forum i doszukałem się, że użytkownik @-brtk- w czasach pandemii uwolnili mu prędkość z 10Mb/s do 20Mb/s i automatycznie zwiększył mu się przeplot, więc coś w tych prędkościach musi być

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak 

Jaki jest sens używania w dzisiejszych czasach ADSL+ zwłaszcza do grania? Naprawdę nie msz alternatywy w postaci innej technologii/operatora? Taki internet nadaje się jedynie do przeglądania stron albo poczty….


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Mam radiowke tylko u dwóch operatorów 😕 Z jednym jestem związany umowa od listopada za 50zl.. na początku było 94Mb i wysyłania 60, teraz zabrali mi i mam coś koło 50/60... Pingi są niskie, ale problem jest że stabilnością, dlatego chcę drugi internet po kablu. Miałem Netię adsl 16Mb/s to pingi miałem do warszawy 5-8ms w league of legenda 35ms, więc lepsze niż nie jeden światłowód. Pewnie był tryb fast i lepsze trasowanie. Dlatego pisanie, że adsl tylko do poczty jest średnim uzasadnieniem

 

Jeszcze jest różnego rodzaju LTE, ale to już raczej bez sensu ze względu na cenę i stabilność.. praktycznie nic nie ściągam, czasami jakieś aktualizacje do league of legenda, cs2.. głównie YT,  netflix, jakieś stronki z filmami i gry. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak

AA nie jesteś w zasięgu nowego 5G czyli w pasmie N78 (3500Mhz) ktire zostało uruchomione przez Orange i TMobile już w styczniu? 

To bardzo zacnie działa, lepiej niż klasyczne LTE, to zdecydowana alternatywa dla radiowki czy ADSL+


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Ja nie wiem czy ta radiowka nie jest 5G? Jak się łącze przez wifi to mam do wyboru pasmo 5G i zwykle do tego operatora. Mój kolega z którym gram w cs2 ma 5g T-Mobile i ma to samo co ja, ping nieco wyższy do warszawy bo około 20ms, ja na radiówce 10ms, ale jest packet loss i przycinki. Nie jest to płynne granie, jedynie w starych grach jak unreal jest to stabilne

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak 

ja miałem na myśli 5G w GSM a nie 5G na Wifi 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak 

Mieszają ci się technologie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

No ok, ale i tak nic nie wnosisz do tematu i nie pomagasz. Pytam o Orange a nie o jakiś internet bezprzewodowy, który mnie nie interesuje ze względu na stabilność. Pytam się i jak na razie tylko @agat13 mi pomógł i odpowiedział na większość moich pytań. 

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


@Cwaniaknapisał(-a)

Ja nie wiem czy ta radiowka nie jest 5G?

...


OK, no to odpowiadam na Twoje pytanie: nie, ta radiówka to nie jest 5G.

Nie musisz się od razu zaperzać, nikt Ci tu nie chce krzywdy zrobić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Masz jakieś porównanie jak się sprawdza w cs2/lol czy innych esportówkach to 5G? czy tylko tak polecasz bo wysokie prędkości?

 

Co do ADSL, tryb 1/1 przeplot ustawia monter czy centrala? jak to działa? Jak będę rozmawiał z monterem to co mam powiedzieć, wytłumaczyć przy instalacji jak przyjdzie?