Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange 10mb/s opinie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 z ciekawości, jaki masz modem?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Na razie w sumie żaden. Korzystam z telefonu i kładę go w miejscu gdzie ten zasięg jest niby lepszy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 Bierz poprawkę na to, że modemy z routerem mają dużo lepsze anteny od telefonów i ważna jest ich polaryzacja. Mają też możliwość podłączania anten zewnętrznych, ci jeszcze podnosi ich sprawność


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Dobrze wiedzieć. Jak będę mieć więcej czasu to stestuje też ten Orange wieczorem i zobaczymy, może ten modem 4G i będzie git. Jedynie co to odrzuca mnie ten pakiet danych bo czasem sporo zużywam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 Sam modem również stestuj w różnych miejscach. Sprawdź kierunek najbliższego BTS-a i tam kieruj ustawienie modemu. Zerknij czy modem ma agregację pasma j jakie częstotliwości obsługuje BTS. Układanka, ale się opłaca pomęczyć 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Powiesz mi jak mogę sprawdzić najbliższą wieże gdzie jest sieć? No i polecasz jakis modem? Bo aktualnie nie mam żadnego 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 nadajniki, zakresy, kierunki itd. sprawdzisz tutaj http://beta.btsearch.pl/

 

Polecany i sprawdzony modem. Recenzja kolegi @ketrasaArtur 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Huawei-B618-22d/td-p/170901


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 wszystko też zależy od finansów, jakie planujesz przeznaczyć. 

Nadajnik zlokalizujesz po mapie:

http://beta.btsearch.pl, jak poleca @byczyn_86, co do routera, to już jest kolejny model, Huawei B818, chodź model Huawei B618 obecnie jeszcze sporo potrafi wyciągnąć. Wszystko też rozgrywa się o kaszę. Powyższe modele sporo kosztują. Alternatywą może być Huawei B525, ale ten model nie ma agregacji, a i cena jest 1/5 wartości wyżej wymienionych. Jeżeli ma internet działać dobrze, polecam zakupić lepszy sprzęt z agregacją pasma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange 10mb/s opinie

ja mam neo 10 w jednym z miast aglomeracji śląskiej i jak na warunki infrastruktury to szaleje, że hej 😄 zestawia mi się na 11,2 i rzadko kiedy mam poniżej 10 Mb nawet na wifi 😛

co prawda wystarczy odpalenie jednego kompa z YT albo netflixem i powoli zaczyna się robić problem, ale poza tym nie jest źle 😄 nie grywam w gry online, ale przypuszczam, że jak będziesz korzystać tylko z 1 kompa to da radę 🙂 wszystko zależy od infrastruktury jaką masz oraz tego, w jakim stanie są kable i jak daleko jesteś od centrali 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

@byczyn_86  Sprawdziłem i odległość to około 900m, więc to chyba jest ok ?
@pablus Dzięki za info. Wiadomo 10mb/s dla mnie jest wystarczające ale, żeby ping był stały jest ważniejsze. Tak na prawdę tylko i ja dziewczyna tam będziemy mieszkać to ona tylko netflix/yt, więc jako tako problemów nie powinno być mega z prędkością, ale ciekawe jak ze skokami pingów.
@ketrasaArtur Ceny modemów wysokie, ale tak się spodziewałem. Na razie czekam na rozwój sytuacji i będę kombinować co dalej. Czy próbować ten stacjonarny czy może router. 

spikuu23_0-1600757235172.png