Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange 10mb/s opinie


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Cześć
Przeprowadziłem się z Poznania do małego miasta i mam tylko dostęp Internetu Orange 10mb/s (podobno Neostrada). Tak na prawdę zależy mi jedynie na stałym pingu, bez skoków. Te 10mb/s jest wystarczające. Każda sieć potrafi tutaj podczas gry być od 80 do 700. Nie da się grać. Ma ktoś z Was te usługę i chciałby się wypowiedzieć? 

58 ODPOW. 58

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6849
  • 189

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 na forum jest kilka podobnych tematow. W jednym z nich https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/wysoki-ping/td-p/24689 rozwiazaniem jezt usuniecie z loginu IPv6

 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Internet-domowy/Problemy-z-protoko%C5%82em-quot-IPv6-quot/ta-p...

 

Mozesz rowniez zrobic zgloszenie do Orange https://www.orange.pl/view/kontakt i poprosic konsultanta o sprawdzenie i ewentualnie zresetowanie ustawien


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Usługi jeszcze nie podpisałem. Dopiero za 2 tyg zamierzam sie za to zabrać. Strona pokazuję ze jest zasięg i moze działać. Mam taką nadzieję bo tak samo bylo z inna siecią i powiedzieli po 3 tyg ze jednsk nie zrobią bo kable ida od Orange i nic nie zrobią. Chciałem sie mniej więcej zorientować. Widzę że chyba w miarę będzie ok, byle skoków pingu nie było i będzie ok


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6849
  • 189

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 a myslales o Internecie domowym 4G? 

Screenshot_20200920_000532.jpg

Mozna go wziac na probe z mozliwoscia rezygnacji. https://www.orange.pl/lp/internet-mobilny-na-probe sprawdzilbys sobie jak dziala. Jest to umowa na 24 miesiące z możliwość rezygnacji w dowolnym momencie trwania umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia. 0 złotych za wcześniejszą rezygnację


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51986
  • 699

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 zależy jakie wymagania i potrzeby masz związane z internetem. Ile będzie podłączonych urządzeń i jak mocno będą obciążały łącze internetowe. Jeżeli potrzebujesz do grania online, to raczej kiepski wybór. Do przeglądania stron www i pobierania danych wystarczy, do oglądania online może być ciasno, jeszcze jak ktoś pobiera dane, a całkiem zblokuje się sieć, jak będzie trzeba wysłać dużą porcję danych. Każda z powyższych opisanych akcji powodowała skoki pingu w okolicach 100-200 ms. W przypadku wysyłania ping skakał nawet do 3000 ms.

To jedna sprawa, natomiast druga, czy będzie w centrali port wolny do podłączenia. Orange nie chce inwestować w miedź, więc może wystąpić odmowa podłączenia. Kolejna sprawa, to odległość od centrali. Podajesz, że może być prędkość do 10 Mbit/s, więc odległość może być w okolicach 2 km. Jeżeli ta odległość jest znacznie przekroczona, to szkoda Twojego czasu na taką ofertę, bo prędkość będzie zdecydowanie poniżej 10 Mbit/s.

Bardziej bym się skłaniał do propozycji @byczyn_86, ale również sprawdź, czy e okolicy nie ma lokalnego dostawcy światełka.

Jeżeli będzie brak innych ofert, to internet mobilny najlepiej sprawdzić zakupując starter Orange za 5 PLN. Na koncie dostaniesz 6 GB limitu transferu danych na 14 dni i 5 PLN na 30 dni do wykorzystania na inne usługi. Jak zakupisz starter w żabce, tylko ten z limitowanej serii, to możesz dostać dodatkowe GB, po uruchomieniu startera aktywują się automatycznie. Sprawdź i zdecyduj, co lepiej wybrać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12698
  • 52257
  • 596

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 Chłopaki słusznie radzą. Ja bym zaczął od testów LTE, ale mając na uwadze fakt, że dziś może być cudnie, a jutro do BTS podłączy się kilkunastu abonentów więcej i zabija pasmo oglądając filmy i YouTube. LTE jest niestety nieprzewidywalne. 

Jeśli chodzi o Neo, to te wpisy IPv6 jednemu pomogą, innemu nie. Przy DSL ważne są ustawienia interleave dept ( co pięknie pokazał  @Wujek_Tadek w swoim temacie o ADSL 10Mb/ sek i skaczącym Pingu. Zależy do jakiego portu będziesz dopięty ( IP czy zwykły) jakie jest wyjście do sieci szkieletowej z tego węzła i jakie ostatecznie będzie łącze (jakość linii i jej długość) . Jak widzisz niewiadomych wiele. Są jeszcze wątki walki z modemami ( Livebox czy FB2)  .To też istotne...

Zgadzam się też z opinią, że warto poszukać lokalnego ISP z FTTH. Zorientować się w ofercie i zasięgnąć opinii lokalsów ma temat działania usługi. Przy FTTH będzie chyba najbezpieczniej i najstabilniej. Drugie miejsce na podium dałbym Neo, ale kontrolowanej od początku instalacji i zamówionej pr,ez net, aby można zwrócić jak będzie baaaardzo słabo. To tyle wywodów. Masz sporo do przemyślenia


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Sprawa wygląda tak, że kupiłem ten starter i dziś wieczorem go stestuje. Wczoraj w plusie i playu miałem ping ciągle skaczący po 250 więc w Lola nawet nie pograłem. Na ten moment wiadomo, jest dobrze bo jest środek dnia (przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest jakiś czynnik) i nie ma jakiś skoków z tego co widzę. Z tego co wiem miedź jakaś jest i światłowód ma być za rok. Mam mega nadzieje, że faktycznie on będzie bo moją ulice mylą ze wsią i nie da się nic zrobić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51986
  • 699

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 testy przeprowadź o różnych porach dnia, najlepiej między 18-22. Wyniki będą najbardziej realne i odpowiadały obciążeniu nadajnika w Twojej lokalizacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12698
  • 52257
  • 596

Orange 10mb/s opinie

@spikuu23 Jakieś perspektywy masz...Powiem tak, jak zdecydujesz się na miedź daj znać. Podpowiemy na co zwrócić uwagę przy instalacji. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange 10mb/s opinie

Jakoś miesiąc temu do mnie dzwoniła Pani, że planują założyć światłowód i czy mój budynek to ten i ten i czy chciałbym i co myślę na ten temat. No to wyraziłem duże chęci i mam nadzieje, że coś takiego ruszy. Jak miałem mieć Netie, to po 3 tygodniach odmówili montażu bo tam nie ma ich dojścia tylko miedź od Orange mimo, że dosłownie piętro niżej w budynki mają internet od Netii. Teraz grałem na Plusie i jest git. Wieczorem stestuje Orange. Mam nadzieje, że te 90 nie przekroczy