Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód do gier


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

"może dobije do 30." To znaczy że dobije z mniejszej ilości czy z większej? 😂

Jeśli do frankfurtu będzie naprawdę 22ms to mi tyle wystarczy 😉.

W grze o której wtedy pisałem wiadomo jakiej, powinien ping dobijać na pewnym trybie do 10, ale to tylko w tej grze raczej, jednak taki ping będzie git. 😊

 

Zrobiłem teraz speed test na swoim t-mobile i niby ping to 37, niestety ale przy 100 osobach w grze mam nawet 60 🙄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Nie wiem w jakiej ilości. To co piszę to czyste prognozowanie oparte o rezultaty swoje i innych ludzi. Jakimś specem nie jestem ale wiem jak działa ruch w sieci, dlatego mogę się domyślić pewnych rzeczy.

 

Po prostu poczekaj, zaryzykuj i się przekonasz. Nic dodać, nic ująć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby coś lokalnego, czyli dostawca który działa np jedynie w danym województwie lub powiecie, który nie ma dużej ilości klientów i który chce dostarczać internet jak najwyższej jakości, wliczając w to ping. Dla lokalnego liczy się każdy klient i dużo bardziej dba o jakość. Masówka taka jak Orange, Netia czy TM to tylko idzie w ilość ''byle jak, byle by było''. Więc to loteria.

 

Jeśli nie masz żadnego lokalnego dostawcy który działa u Ciebie to zostaje światłowód od Orange.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

test.png


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Jak pisałem, może nie będzie źle, może... 🤧


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Speedtest to tylko speedtest, wrzuciłem swój by pokazać że na masówce można wyciągnąć taki ping do Frankfurtu o którym piszę.

 

To że masz np 25 ms do serwera speedtest nie oznacza że w grze będziesz też miał 25, mimo że serwery speedtestu i gry są w tym samym mieście. Serwery mają różną politykę peeringową, różne opóźnienia. Serwer serwerowi nierówny.

 

To wszystko jest dość skomplikowane a ja nie jestem kompetentną osobą by takie coś rozkładać na czynniki pierwsze i wszystko dokładnie wyjaśniać.

 

Jak zaryzykujesz to się dowiesz. Lepszego wyboru i tak nie masz, więc jesteś w grupie ludzi skazanych na Orange.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Szkoda że taka INEA działa tylko w jednej części Polski, wtedy nie byłoby problemów, trzeba ryzykować z pomarańczką 🙈


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Życzę szczerze powodzenia. Ludzie tutaj mają mnie za hejtera Orange, ale to nie do końca prawda. Po prostu mam kiepskie doświadczenia z ich netem i tyle, są jednak ludzie którzy piszą że u nich Orange działa dobrze i ja im wierzę.

 

Naskrobaliśmy sporo postów w tym temacie, mam nadzieję że trafisz na lepszą wersję Orange i będziesz zadowolony 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Też mam taką nadzieję, Dziękuję za 8 stron postów 😅 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Polecam się na przyszłość 😛


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange światłowód do gier


@Łukasz18napisał(-a)

 😑🤧Jeśli naprawdę Orange dobrze będzie współpracował z serwerami Fortnite to może zobaczę 0 pingu na tym trybie o którym wspominałem, bo da się mieć w tej grze 0 pingu, mogę podesłać kilka filmików gdzie ludziom spada ping do 0 albo mają od razu 0 


Nie da się mieć w grze 0 pingu. Błąd pomiarowy. Nie wierz w takie statystyki w grach.

Nawet łącząc się komputer -> router nie da się mieć 0ms, są to zazwyczaj dziesiąte/setne sekundy, czasami 1ms albo i więcej. Gdyby po drodze nie było sprzętów sieciowych, tylko połączenie samo światłowodowe, to by dało się uzyskiwać lepsze rezultaty, niestety każdy router, urządzenie sieciowe, to dodatkowe opóźnienia, gdyż procesory i urządzenia potrzebują czasu by przetworzyć pakiety.

Do Frankfurtu mój znajomy co mieszka koło Warszawy, ma 18ms, jest to realny jeden z najniższych możliwych pingów. Łączą biznesowe, tylko nie takie za 100zl netto, a za 1000zl netto albo łączą państwowe/szkolne/akademickie są w stanie wyciągnąć mniejsze opóźnienia.