Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód do gier


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Grałem ten turniej Orange ale nerwy mnie zżarły i niestety się nie udało mimo że  byłem bliski wygranej 😂.

Chwalili się pingiem, ja wtedy miałem ping 17, ale wtedy mieli 25-30 pingu na początku rozgrywki czy na końcu? Bo jeśli na końcu to słabiutko 😫, jeśli Orange ma dobre trasy do Fortnite to jestem spokojny bo głównie w to gram😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Nie pamiętam, ale były różne screeny i tam ping był świetny.

 

A jaka to różnica czy na początku czy na końcu? 😄 Ping to czas jaki pakiety muszą przebyć od Twojego komputera do fizycznego serwera gry i z powrotem. Pierwszy raz słyszę by w grze na początku ping był np 30 a na końcu 5 albo 0 😄

 

Poza tym 25-30 ms to słabiutko? Pewien heros Orange mi kiedyś zarzucał że ja to bym chciał mieć 5 pingu do każdego miejsca na świecie 😄

 

Prawda jest taka że ping 25-30 to ZNAKOMITY ping, nie do odczucia w grze, o ile nie grasz na jakimś najwyższym światowym poziomie, ale nawet wtedy takie coś jest do zaakceptowania. Mówię tutaj o prawdziwym 30 ms - bez skoków, utraty pakietów i innych anomalii. Bo nawet 30 ms z packetlossem i różnymi niestabilnościami odczujemy jak 60 albo 100... u mnie na Orange takie przypadki były dość częste, że widziałem 40 ms a czułem jakbym miał 100, bo telia albo opentransit nie radzili sobie z tranzytem pakietów i niektóre były tracone 😉

 

Jednak stabilny 30 ms ping to super rezultat w każdej grze. Puść sobie stoper i zobacz jak zmieniają się dziesiąte sekundy. 30 ms to mniej niż 1/3 dziesiątej sekundy. Jakim cudem jesteś w stanie odczuć takie opóźnienie? 😄 O ile nie ma jakichś problemów na serwerze lub na tranzycie, stabilne 30 ms to genialny ping.

 

Rozumiem np 40 ms i więcej - tutaj na siłę można odczuć opóźnienie, jest różnica między 10 ms a 50, ale 30 ms to próg gdzie nawet na opóźnienie nie zwrócimy już uwagi.

 

Gram online w gry od 2007 roku i przerobiłem ich naprawdę sporo. Możesz mi zaufać 🙂

 

Zobacz ile to 30 ms: https://zegaronline.pl/stoper/#

 

Dorzucę Ci jeszcze jeden przykład - zanim T-mobile zaczął nawalać. W Warcrafcie 3 Reforged miałem aż 60 ms! I wiesz co? Opóźnienia nie odczułem. Sam sprawdź i zobacz czy jest jakieś opóźnienie po tym jak wydam rozkaz bohaterowi (jak pojawiają się zielone strzałki): https://drive.google.com/file/d/1HYGWyozL-S1rwP1gpHJtrscUmPxaUU6N/view

Możesz przewinąć do 0:24 i zobaczyć jak wydaję rozkazy. No praktycznie zero opóźnienia, musiałbym być jakimś kompletnym lamusem żeby płakać na ping jeśli bym przegrał 😄

 

Ja wiem że strzelanki to nie strategie, ale obniż mój ping w Warcrafcie 3 o połowę czyli do 30 i zagraj w Fortnite czy inną grę. Nie jesteś w stanie odczuć opóźnienia, uwierz mi 😉

 

Puenta całego mojego postu? Jeśli nie masz nic lepszego, bierz Orange. Orange w łodzkim jest kiepskie, ale może u Ciebie będzie dobrze. W Fortnite powinieneś pograć bez problemu. Nawet jeśli będziesz miał 30 ms (stabilne, bez lossa i cudów) no to sorry ale to jest ostatnia rzecz na jaką bym narzekał w grze.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

W tej grze o której pisałem zwykle na początku jak widzę u innych graczy bądź streamerów mają po 20-30 pingu przy 100 osobach w rozgrywce, potem osoby "giną" czyli zmniejsza się ich liczba i ich ping wynosi nawet 0 przy 10 osobach, wiem że w grze nie odczuje 10 pingu ani tym bardziej 0 ale w grach typu Fortnite, im mniejszy ping tym lepiej, gdyż wprowadzili niestety mechanikę że jeśli masz mniej pingu to "podmienisz ścianę" 🙄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

To niemożliwe by ping np z 30 spadł do 0, zwłaszcza jeśli serwer jest w innym kraju, a z tego co wiem Fortnite w PL nie ma serwerów. Może gdy gracze giną i ich liczba redukuje się do 10 to może któś zostaje hostem? Nie mam pojęcia, naprawdę 😄 Pierwszy raz o takim czymś słyszę. Jak grałem w Fortnie to nawet gdy zostało 2 graczy to miałem ping 50-60.

 

Ze ścianą to wiem jak to działa, ale moim zdaniem bardziej liczy się reakcja kliknięcia klawisza. No bo nawet jeśli będziemy spamować jeden klawisz najszybciej jak potrafimy, to nie wciśniemy go co 30 ms bo nikt chyba nie jest taki szybki żeby wciskać klawisz 33 razy na sekundę 😄 Trzeba mieć okropnego pecha by ciągle oddawać ściany graczom z niższym pingiem np o 10 ms. Jak dla mnie szybkość spamowania klawisza jest ważniejsza od małych różnic w pingu (zakładając że nie ma lagów ani lossa oczywiście).

 

Jeśli jednak gra faworyzuje gracza z niższym pingiem (np 20), i nawet jeśli gracz z wyższym pingiem (np 50) wciśnie klawisz np o 100 ms wcześniej i ścianę postawi gracz z niższym pingiem no to nagana dla twórców za bezsensowne rozwiązania.

 

Długo nie grałem w Fortnite więc nie wiem jak teraz jest. Akurat stawianie ścian nie było moim problemem bo nawet z pingiem 50-60 często stawiałem pierwszy i raczej nie odczuwałem opóźnienia podczas budowania.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Wiele się w tej grze pozmieniało i mechaniki "spamowania" już nie ma, teraz wystarczy trzymać lewy przycisk, wtedy chyba 3 lata temu, ping 50-60 był normalny bo wtedy nie widziałem nikogo by ktoś miał mniej niż 40, sam nie wiem jak działa ping w tej grze, wiem że spada wraz z odejściem graczy z rozgrywki, jest tam taki tryb dla jednej lub kilku osób, wtedy pokazuje najmniejszy ping w moim przypadku jest to do 20ms, ale niektórzy mają 0 i to mnie boli 😭. Może źle oceniam Orange? Może naprawdę będzie dobrze z tym internetem w tej grze, Kto wie? 😑🤧

Jeśli naprawdę Orange dobrze będzie współpracował z serwerami Fortnite to może zobaczę 0 pingu na tym trybie o którym wspominałem, bo da się mieć w tej grze 0 pingu, mogę podesłać kilka filmików gdzie ludziom spada ping do 0 albo mają od razu 0 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Dla mnie Fortnie w ogóle jest jakiś pokićkany 😄 No ale dobrze że istnieje, chociaż Epic ma z tej gry kasę (a raczej ze skinów i innych dodatków) by dawać ludziom darmowe gry co tydzień na EGS 😛

 

Dziwnie zrobili w takim razie. Jak ja grałem to Fortnite był dużo uczciwszy. Jak chcą walić takimi bezsensownymi mechanikami to niech zapewnią KAŻDEMU graczowi na globie 0 ms. Niemożliwe? No niemożliwe, ale czemu w takim razie taki bezsens robią?

 

Ja już swoją opinie wypisałem - nie masz nic lepszego, weź Orange. Będzie źle to trudno, i tak chyba nic lepszego nie znajdziesz u siebie, a jak dobrze no to super. Do odważnych świat należy 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

To prawda Epic szaleje, dziękuję im bardzo za GTA V 😅😎.

Więc wezmę Orange i może kiedyś zrobią tu Netię czy coś dobrego, proszę życzyć mi szczęścia do małego pingu 🤣, dla mnie mechanika kto ma mniejszy ping jest po części meh ale po drugiej części jednak mi się podoba, dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🤗.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

Mnie najbardziej z tych wielkich darmówek wciągnęło Civilization 6, aż zakupiłem wszystkie dodatki i ogrywam. Świetna strategia 😉

 

Moim zdaniem klikanie było może bardziej uciążliwe ale za to uczciwsze, bo liczyła się reakcja i szybkość kliknięcia a nie ping niższy o 5 ms.

 

W takim razie powodzenia i dwucyfrowej ilości fragów w każdym meczu życzę 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Dwucyfrowa ilość fragów to akurat dla mnie nie problem 🤣🤣, ale dziękuję bardzo 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

No ale ja życzyłem w każdym meczu, a nawet najlepszym zdarzają się gry gdzie mają ich jedynie kilka 😄 Cóż, powodzenia. Jeśli jednak miałbyś sensowną alternatywę to lepiej byś się zastanowił, jeśli nie to zostaje Orange.