Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód dla graczy?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Orange światłowód dla graczy?

@HypsteRT 

 

Panie HypsteRT, ma Pan dla nas jakieś ciekawe info :catvery-happy: ?

Udało się coś wskórać ?


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Orange światłowód dla graczy?

To jest bardzo skomplikowany temat, zależący od kilku, jak nie kilkunastu czynników. Nie jest tak, że routing jest, albo go nie ma.

 

Dokładamy wszelkich starań, żeby content był jak najbliżej naszych klientów.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Orange światłowód dla graczy?

No nie wiem coś wam to nie wychodzi, skoro od tylu lat totalnie nic sie nie zmieniło, a w ostatnim czasie pogorszyło.

 

Był temat na forum, mieliście coś działać, a nic totalnie sie nie dzieje, zero zmian. Nadal trasy lecą przez frankurt.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Orange światłowód dla graczy?

To już jest pytanie na ile poważnie producenci gier, serwisów streamingowych i inni dostawcy contentu traktują polskiego klienta.

Dobry przykład - Google, Netflix, Ipla, TVP, Microsoft, inni są w naszej sieci, blisko naszych klientów i to jest właściwe podejście, bo im zależy na jakości(!)

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Orange światłowód dla graczy?

Hmm, ale to powinno działać w 2 strony i obu stronom powinno na tym zależeć, czekanie, aż steam i inne platformy pójda do orange raczej nigdy tak sie nie stanie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange światłowód dla graczy?

@HypsteRT a ile firm ma TPIXa, którego nie udostępniacie klientom? Każecie sobie płacić 2x i to zawyżone kwoty, to macie.

I wygląda to teraz tak, TPIX jest własnością Orange, firma X z Polski ma wykupionego TPIXa, natomiast użytkownik Orange z tą firmą X nie ma styku, trasa leci przez Frankfurt.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Orange światłowód dla graczy?

No fakt, śmieszna sytuacja. Orange oczekuje, ze inne platformy wykupią u nich dostęp do ich sieci 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange światłowód dla graczy?

Bardzo fajnie że autor tematu ujął prawie wszystkie bolączki Orange w grach online. Sam o tym pisałem od dawna, bo taki właśnie jest net z Orange, ale tutaj mamy ładnie wszystko podane na tacy w jednym miejscu. W strzelankach też miałem cuda że strzelam a typ nie dostaje obrażeń, albo jak w Fortnite - gość strzela 2 metry obok mnie a ja dostaję obrażenia 😄 (W Fortnite doskonale widać pociski) .Serwer nadal mnie widział w miejscu w którym byłem 0.5 sekundy temu, bo Orange nie jest tak zaawansowane technologicznie by wysłać dane o mojej aktualnej pozycji w 0.08 sekundy lub mniej.

 

To już na miedzi od dobrego dostawcy 10 lat temu nie miałem takich cudów, a przecież miedź taka wolna i beznadziejna 😄 Cóż, nie liczy się kabel, tylko dostawca.

 

W PUBG Mobile na Orange ponad połowę moich śmierci było za osłoną. Tzn strzeliłem, schowałem się a po sekundzie padłem. Dlaczego? Bo serwer gry nie otrzymał informacji od mojego komputera (a raczej od mojego dostawcy; wtedy Orange) że się schowałem, i na serwerze byłem nadal odsłonięty. Pewnie pakiety doszły po 1-2 sekundach przez packetloss, ale już było po ptokach.

 

Na moim aktualnym necie z Tm, grałem w PUBG Mobile jeszcze z miesiąc temu i bardzo rzadko zdarzała się sytuacja że padałem za ścianą. Może raz na 30 deadów. Dlaczego? Bo ping był 20 ms i stabilny, i lossa żadnego nie było,  a ten dead za ścianą raz na ruski rok to mógł być już faktycznie od serwera.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Orange światłowód dla graczy?

cóż hehe, pozostanie nam gnić na takim routingu do końca umów i tyle. Orange z postów wszystkich pracowników wynika jasno, że nie robią i nie mają zamiaru nic z nim robić


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

Orange światłowód dla graczy?

To niech nie robią, mi nie zależy na reputacji Orange, która swoją drogą i tak jest już niska. Mam nadzieję, że konkurencja podłapie temat i dołoży wszelkich starań, by gracze mogli mieć sprawiedliwą rozgrywkę na wysokim poziomie i zgniecie Orange swoją ofertą raz na zawsze. Rrzygać mi się chce na ich kłamliwy marketing. Udzielił się tutaj pracownik Orange, który chcąc nie chcąc zasugerował, że może być coś na rzeczy, ale nic z tym nie mogą zrobić, bo nie, bo sprawa jest skomplikowana. Dlaczego więc reklamujecie się jako internet dla graczy, skoro ten internet służy jedynie do przeglądania darmowych rzeczy na olx przez januszy?