Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód a Geforce NOW


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@pawel__b Okej teraz rozumiem. Czyli orange nie, i T-mobile, które działa na orange też odpada.
A czemu ten adres ip jak sprawdzam w internecie, to jest rzekom w londynie? 
I jak w GFN sprawdzam w przeglądarce speedtest, to dostawca internetu na tym serwerze w warszawie też jest z londynu niby 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 610
  • 1216
  • 2

Orange światłowód a Geforce NOW

@MawetNehero 

bo Ci wyświetla lokalizację ASN a nie adresacji IP stąd ten Londyn,

mieszasz pojęcia, TMobile wymienia się ruchem w Thinx więc też ma styk bezpośredni, niestety tylko Orange w dużych operatorów nie ma bezpośredniego styku z GFN w Warszawie 😞

TMobile działa tylko na włóknach światłowodowych Orange (i to nie zawsze) ale ma własny routing 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5848
  • 23822
  • 202

Orange światłowód a Geforce NOW


@pawel__bnapisał(-a)

Serwer EU EAST już uruchomiony ale routing do niego z Orange beznadziejny....możecie sobie sprawdzić, IP: 80.250.98.36 


Proponuję żebyś pierwszy pokazał co z tego sprawdzania wychodzi, bo na razie trzy wątki i mnóstwo słów a zero danych.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@Paweo Dobra dzięki za rozwianie wątpliwości z T-Mobile, ale to dobrze, że T-Mobile nie zrobił tego co Orange 😅


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@Baczko 

 

Nawet główny kanał polskiego cloud gamingu "Cloud Gaming Polska" zauważył problem niskiej jakości pingu Orange przy łączeniu się z serwerem w Warszawie i wprost w głównym komentarzu pod swoim filmem na temat nowego serwera w Warszawie proponuje użytkownikom Orange zainstalowanie Cloudflare Warp w celu obniżenia swojego pingu, a chłopak siedzi już od kilku lat w temacie usług cloudgamingowych.

 

Ale zgadzam się z Tobą że Warp to półśrodek który w żadnym wypadku nie zastąpi czystego pingu od dostawcy internetu, ale jako rozwiązanie tymczasowe jak najbardziej może być stosowane do czasu aż Orange nie naprawi problemu, a osobiście bardzo wierzę że się tym tematem szybko zajmą, bo temat zaczyna się coraz bardziej roznosić i jeśli tylko Orange podejdzie do tematu z troską o polskich użytkowników GeforceNow to mocno na tym zyskają.

 

Nvidia to nie jest mała firma, a GeforceNow to nie jest mała usługa, więc Orange powinien zadbać o to aby umieścić nawet oficjalny komunikat na różnych serwisach czy też swoich socialach, że zdają sobie sprawę z problemów i aktualnie mocno pracują nad tym aby abonenci światłowodu Orange mieli jak najniższy ping do serwera w Warszawie, bo tak się dzisiaj po prostu robi dobry marketing.

 

I oczywiście żyjemy w czasach gdzie umowy z operatorami można podpisywać już bezterminowo, więc można niejako testować sobie różnych operatorów i w razie niezadowolenia testować kolejnych, ale wolałbym zostać przy Orange bo oceniam ich światłowód bardzo dobrze, ale niestety jak narazie nie sprawdzają się przy GeforceNow ze względu na zbyt wysoki ping do serwera w Warszawie, który mam praktycznie pod nosem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@jacek311 u mnie zastosowanie Warpa do GFN powoduje faktycznie obniżenie pingu do 5ms, ale jednocześnie GFN zaczyna gubić pakiety o wiele bardziej niż bez warpa.

I to są już odczuwalne utraty pakietów. 
Więc to w sumie nawet wymiana na gorsze, bo 41 ms pingu da się grać utraty pakietów jakieś są, ale powiedzmy że względnie nie dokuczają, ale z warpem, to co chwila mam chrupnięcia. 

Akurat strumieniowanie gier jest na tyle wrażliwe, że tutaj nie może być półśrodków.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@jacek311 może się zajmą, a może nie. Nie mniej rozwiązanie tego problemu, to zrobienie bezpośredniej trasy do tego serwera 👀

a to pewnie są koszty. 👀 i teraz pytanie czy Orange będzie się opłacało to zrobić dla jakiegoś procenta ludzi, którzy akurat grają w GFN 👀


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@MawetNehero mam już pewne jeszcze nieoficjalne informacje, że Orange wie już o problemie więc spokojnie czekajmy wszyscy na rozwój sytuacji, bo być może okaże się że zostanie wdrożone jakieś rozwiązanie gdzie użytkownicy którzy zgłoszą się do Orange jako użytkownicy GeforceNow zostaną stale przekierowywani na inne trasy tylko podczas korzystania z GeforceNow, ale nie jestem ekspertem więc to tylko luźna refleksja. Po prostu czekajmy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@jacek311 Oby naprawili.

to rozwiązanie nie jest trudne, bo Warp to robi i to skutecznie, pomijając fakt że skutkiem ubocznym jest większa niestabilność GFN, więc GFN staje się i tak nie grywalne. Ale za to warp idzie taka trasa, że miałem 5ms pingu, a nawet 4ms 👀

No ale to i tak dla mnie niczego nie zmienia skoro skutkiem była zwiększona ilość traconych pakietów i ciągłe chrupanie gry, więc warp to miecz obosieczny dla GFN, a przynajmniej u mnie 👀


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2196
  • 8179
  • 33

Orange światłowód a Geforce NOW


@jacek311napisał(-a)

Orange wie już o problemie więc spokojnie czekajmy wszyscy na rozwój sytuacji


i nie przypominajmy mu o tym co pół roku