Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

Skoro setki tysięcy ludzi streamuje na twitch i nie mają problemów a w Orange są problemy ze streamowaniem - winny twitch?

 

Skoro setki tysięcy ludzi grają online i mają dobre pingi i brak lagów, a w Orange są problemy z trasami i pingami - winne gry?

 

Skoro dziesiątki innych dostawców mają NAT otwarty a w Orange jest ograniczony, kto jest winny?

 

Retoryczne pytania, ale dla Ciebie Orange zawsze będzie super, nawet jeśli ludzie podają Ci dowody że tak nie jest. Cytując klasyka ''nikt mi nie powie że białe jest białe a czarne jest czarne'' 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Dla Ciebie najważniejsi są celebryci z internetu - jak są w akcji partnerskiej Orange to są "przekupieni". Jak sponsoruje ich inna firma - są okazem obiektywizmu.

Problemy o których piszesz są wynikiem efektu skali. Orange ma kilka razy więcej klientów więcej niż firma nr 2 w Polsce. Więc jeśli liczysz tylko "marudzenie po internetach" to uwzględnij liczbę klientów. W każdej firmie są plusy i minusy. Tak działają usługi masowe - czego nie potrafisz zrozumieć. Mam nadzieję, że w styczniu nie będziesz tu przychodził i pisał jakie TM jest okropne. Minęło już niecałe pół roku od startu oferty, opinie w internecie są też zróżnicowane, tak jak różne są potrzeby klientów, ale lepiej mieć "klapki na oczach".

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

Mimo że nie jestem fanem T-Mobile to nie wyobrażam sobie jak mogłoby być gorzej. Żeby być gorzej niż w Orange to z serwerami gier musiałoby w ogóle nie łączyć albo wszędzie musiałyby być 3 cyfrowe pingi, a twitch czy yt musiałoby zacinać co kilka minut, a internet musiałby zrywać po 5 razy dziennie, a tak raczej nie będzie 😄

 

Nie obawiaj się więc, każdy progres w stosunku do Orange docenię.

 

Nie lubisz gier, nie grasz w gry online a cały czas się na ten temat wypowiadasz. Sam kiedyś mówiłeś że jestes na vectrze więc Orange nawet nie używasz.

 

To tak jakbym ja poszedł na tematy z telefonami i się wypowiadał co jest złe a co dobre mając zerową wiedzę. Widziałeś mnie gdzieś w innych tematach niż gry i jakość internetu? Nie, bo ja trzymam się tego co mnie interesuje.

 

Powtórzę jeszcze raz - co klienta obchodzi to ile dana sieć ma klientów? Jako powód problemów ciągle podajesz ilość klientów. Skoro sieć nie potrafi zapewnić klientom dobrej jakości to może to znak że trzeba coś zrobić w tym kierunku? Przestać ich pozyskiwać albo rozbudować sieć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Twoje wpisy są rozsądne, póki nie prezentujesz czasem kwiatków jak testowanie ip do rzekomych serwerów w Warszawie, a realnie znajdujących się za granicą. Niestety loadbalans u wielu dostawców usług i serwisów leży i kwiczy. I to podstawowy problem.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

@Piotrekk85  Mógłbyś mi pokazać gdzie i kiedy testuję rzekomo serwery w Polsce znajdujące się za granica?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

W wątku dot cs:go jest parę kwiatków z pomyloną lokalizacją

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/gryonline/page/34/thread-id/1532#U1122...
https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/gryonline/page/38/thread-id/1532#U1156...

Poza tym parę razy testowałeś parę adresów ip należących trzymanych na ntt, gdzie nie wszystkie są na dziś w Polsce mimo że serwisy z geolokalizacją IP pokazują Polskę. Część już jest za granicą.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

To czemu @-brtk-  ma 8 ms do tego routera skoro jest za granicą? Nie da się mieć 8 ms za granicę 😉

 

Drugi link pokazuje IP znajomego z Bułgarii, do którego powinno być 50 ms ale było 90 bo Orange na tamtą chwilę było masakrycznie zatkane.

 

Nie bardzo trafiłeś z linkami 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Te dyskusje są nudne. Problem jest, połowa winy Orange, połowa usługodawców. Inni operatorzy też mają swoje plusy i minusy. Trzeba się z tym pogodzić lub nie kupować usług z segmentu masowego.

A jak myślisz, że pisanie o pingach coś zmieni - to nie zmieni. Nie zniechęcisz dużej liczy osób do wybrania Orange. Orange wiele też nie zmieni chyba że zmieni się prawo lub konkurencja coś zmieni u siebie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

Sorry ale jak posądzasz mnie o coś czego nie robię to jest to dość nie fair. Nigdy nie było tak żebym podał jakiegoś hosta z zagranicy i mówił że jest w PL.

 

@-brtk-  do war-b1.link.telia.net ma 8 ms więc o jakiej zagranicy mówisz? 8 ms za granicę? No takich technologii to jeszcze nie ma, tym bardziej że -brtk- ma DOCSIS więc 5 ms na samym starcie 😄

 

Tak, te dyskusje są wyjątkowo nudne. Zgadzam się z Tobą po raz pierwszy 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Podałeś na zalinkowanym zdjęciu IP https://geoiptool.com/en/?ip=62.115.135.179 który nie ma określonej lokalizacji. Poza tym dla Ciebie wszystko musi być stałe. A tak nie jest. Ktoś może łączyć się z Wawą, ktoś inny ze Szwecją.