Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Cóż, całe Orange. My musimy płacić coraz więcej, a w takiej Rumunii w Orange 1 Gbps kosztuje ledwie 8€....

Ich strata, ja wolę przejść do innej firmy ale na korzystnych warunkach. Ba, cieszę się że wspieram polską grupę kapitałową, a będę niedługo robił to w jeszcze większym stopniu. 
Ale tam potrafią zadbać o odpowiedni peering i routing. Mają fajne utrzymaniówki, nie tak jak w Orange. Podwyżki, podwyżki i podwyżki, a pingi jak stały tak stoją na niskim poziomie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Stary slogan. Policzcie wszystkie opłaty i dostępność w skali kraju.
Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

O ile mnie pamięć nie myli, to niejednokrotnie mówiłeś o tym, że płacimy za mało i nie możemy wiele oczekiwać - bo opłaty za sprzęt, technologię etc. są takie same wszędzie. To jakim cudem rumuński Orange potrafi zaoferować 1 Gbps z uploadem 450Mbps za 8EUR, przy jakości o której gracze nie muszą narzekać na forach - a Orange w Polsce daje 1 Gbps z 300 Mbps upload, pingami poniżej krytyki za około 18€? Czy Rumunia nie zarabia na tych usługach? Czy mają tańszy od nas sprzęt? Przecież wyjścia na świat kosztują tyle samo, technologia i sprzęt również... To o czym my tu mówimy?

 

https://comunitate.orange.ro - każdy może sobie na rumuńskim odpowiedniku nasz.orange przeczytać, jak tam działają te usługi za taką cenę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@Anonim 

https://www.orange.ro/love/client-orange/ z tej strony wynika, że sam internet 940 / 450 Mbit jest za 6 Eur. miesięcznie...

 

Edit:

Źle spojrzałem, dla nowych klientów jest 8 Eur, a 6 Eur chyba dla przedłużających

 

I nie ściemniają, że 1 Gbit tylko piszą 940 Mbit...

 

Żarty żartami ale jak dla mnie to Orange jest pozamiatane ...

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

@Mitar Masz alternatywę, ja również. Teraz właściwie każdy ma alternatywę. 

Ja osobiście odchodzę z Orange po zakończeniu umowy, Ty pewnie też.

 

Może przez 2-3 lata odejdzie im trochę klientów przez tą opieszałość i wtedy przejrzą na oczy. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Przez ostatnie kilka dni prowadziłem intensywne rozmowy z pracownikiem Netii który został przydzielony do mojej sprawy.

 

W Netii nie podoba mi się ten ich ONT Combo, który ma wymiary według specyfikacji aż 285 mm x 174 mm x 70 mm, podczas gdy ONT Orange ma w przybliżeniu 80 x 90 x 25 mm, miałbym po prostu problem z jego umiejscowieniem, niestety aktualnie nie chcieli mi dać innego urządzenia.

 

Brakowało by mi też tych 300 Mbit wysyłania z Orange, w Netii max to 100 Mbit.

 

Ostatnim problemem jest, że nie mają wypracowanych procedur pomiędzy sobą czyli Netią i Orange gdy Orange używa ich światłowodu, twierdzą, że najpierw Orange musi im zwolnić port ale nie wiedzą jak długo to potrwa, kilka dni, tydzień, miesiąc... nie wiedzą, to ich strata...

 

W związku z tym na razie zostaję w Orange.

 

Co do pingów, jeśli chodzi o gry FPS to głównie gram w Quake Champions, w Orange ping jest bardzo stabilny i zawsze 23-24 ms. 

W CS-a grałem dawno temu ale już po latach mi się znudził.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

ONT Combo to jest od razu router, coś w stylu FB 3.0.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Wiem co to jest, dokładnie Huawei HG8245Q, ale to jest strasznie wielkie.

Takie wielkie te urządzenia robią, że musiałbym robić jakieś półki na to w pokoju.

 

Kiedyś testowałem kablówkę Toya i dostałem wielką cegłę Technicolor CGA2121, jakby takim rzucić to można zabić nawet ...

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Dokładniej Huawei HG8245Q 😉 Solidny sprzęt, IMO. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@Anonim 

Dokładnie "solidny" kawał sprzętu który waży 1 kg według specyfikacji ...