Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@-brtk-  No widziałem, ale problem nie występuje tylko u mnie bo u Akiry też było to samo gdzie ams-ix tracił pakiety, a on mieszka w kompletnie innej części Polski niż ja, więc domyślam się że jednak problem w TM jest. Może akurat Twój znajomy trafiał na serwery gdzie trasa nie szła przez ams-ix, bo nie wszystkie trasy szły przez Holandię. Ja też w 70% gier nie miałem problemów w Warzone, tylko miałem problem jak trafił się serwer gdzie szło przez ams-ix. Nieraz 10 gier z rzędu było ok, a nieraz 3 gry pod rząd 50% lossa i lagi.

 

Też miewałem 35 ms w Warzone jak trasa szła przez de-cix albo gtsce, ale jak tylko trafił się serwer gdzie szło przez ams-ix to miałem 50-70 ms i duży loss.

 

Za to w takim PUBG Mobile na TM jest wybornie, stabilne 20 ms przez 99% czasu, ten 1% to podskoczy do 30-40 ms i tyle, zapewne od serwera. Pokazywałem trasę do serwera PUBG Mobile zresztą w innym temacie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

@Anonim 

Odkąd zmienił Orange na Magentowych przestał narzekać na internet. Filmy na YT szybciej się bufforują, IPLA nie wiem, chyba nie używa, ale dużo na Netflixie oglada i HBO GO i nie narzeka na nic.
W CSGO do oficjalnych serwerów w Warszawie ma po 2-3ms. Zagranica też jest bardzo dobra. W LOLa prawie w ogóle nie gra, bo to nie jego typ gier, ale jak zagrał parę razy ze mną innymi znajomymi, to miał wszystkie gierki poniżej 30ms, w granicach 25ms.
Dużo też grał w OverWatcha i też na nic nie narzekał.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Dzięki za info.

 

Pisałem do rzecznika Orange, ale nie spodziewam się odpowiedzi, a z racji faktu, że gram coraz więcej w CS:GO ostatnio, to chciałbym żeby Orange routowało ruch do serwerów warszawskich przez warszawski opentransit, skoro nie ma PLIX-a.

 

Będę musiał przeanalizować tą ofertę, dzięki! W razie co będę pisał priv 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@Anonim  Wątpię by kiedykolwiek Orange wymieniało się ruchem w PL. Jeśli CS:GO to Twoja główna gra, T-mobile będzie lepszym wyborem. Akurat CS:GO na T-mobile sam testowałem i nie było żadnych problemów. Ping 6-15, no ale ja do Warszawy mam całkiem sporawy dystans, więc bezpośrednio w Wawie będzie jeszcze lepiej.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Nie jest to moja główna gra, w zasadzie takiej nie ma gdyż ostatnio mało gram 😉
W dodatku na ogólną jakość od Orange nie narzekam - zawsze pełna prędkość pobierania, 24/7 jest internet, pingi niskie na polskich serwerach (no poza tymi Valve), a do CS:GO rekompensuje sobie na serwerach austriackich - bo mam 20-24ms około.


Fakt, mogłoby być lepiej ale na 80% po zakończeniu umowy z Orange jej niestety nie przedłużę. Mam do wyboru Netię, T-Mobile (BSA) oraz UPC.

 

UPC odpada, bo nie chce mi się na nowo rozprowadzać koncentryka po mieszkaniu; Zostaje Netia i T-Mobile.

 

Kręcę się wokół Netii, gdyż tam jest najlepszy peering w Polsce; T-Mobile to druga opcja, ale szanse są 60/40 więc no. Mam czas do czerwca przyszłego roku najpóźniej, żeby coś wybrać.

 

Co do wymiany ruchem - ja tam nie odczuwam braku PLIX-a, ale widząc, że jest opentransit w Warszawie to mogliby się spiąć z Valve u nas w kraju, wtedy nie miałbym żadnych obiekcji wobec Orange i przemyślałbym dalej przedłużenie umowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Ponad rok jestem w Orange światłowód na umowie na czas nieokreślony i generalnie bez większego marudzenia ale ...

 

Ostatnia awaria Cloudflare w zachodniej EU skłoniła mnie do przemyśleń, awaria była w zachodniej Europie, w Polsce było ok ale przez to, że Orange pcha cały ruch za granicę to miałem też duży problem tego dnia.

 

Ponadto czasami lubię sobie pograć w Quake Champions i tu taka ciekawostka, w Orange ruch z Warszawy do Warszawy leci przez Francję, jak dla mnie taki ruch to plucie klientowi w twarz...

Link do pomiaru do przykładowego serwera Quake Champions w Warszawie https://atlas.ripe.net/measurements/26958565 ( wykorzystane są "sondy" z Łodzi - Netia i Orange oraz z Warszawy - tylko Orange ).

 

W mojej okolicy Netia zmodernizowała wreszcie światłowód do prędkości 1 Gbit, niestety wysyłanie znacznie mniejsze niż w Orange ale do przeżycia ( Netia 100 Mbit a Orange 300 Mbit ).

 

Jestem już prawie 2 tygodnie na wypowiedzeniu w Orange i nawet nikt nie próbował się ze mną kontaktować i nakłaniać do zostania.

 

 

____________________

*Post edytowany zgodnie z Zasadami społeczności - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Orange generalnie jest okej - jeśli chodzi o pobieranie, wysyłanie dużych ilości danych, dużych plików i ogólnie korzystania z internetu do podstawowych zastosowań, chociaż jak sam zauważyłeś - puszczanie ruchu przez zagranicę czasami może obrócić się przeciwko Orange. 

 

Natomiast do grania - w żadnym wypadku Orange. Pingi nie są stabilne, ruch przez zagranice w obrębie jednego miasta... Generalnie - słabo to wygląda.

 

Jeśli ktoś chce grać w gry online, to nigdy Orange - a jeśli chce surfować to jak najbardziej.

 

 

_______________

*Post edytowany zgodnie z Zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 5
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Nie da się pograć na światłowodzie orange w żadne gry FPS,  pingi wynoszą 40-60 a wieczorem po 23 godz 30-40.  Na polskich serwerach nie pograsz w FPS. 

 

Zapomniej nie jest to internet do grania.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

@Mitar Netia pod względem routingu chyba jest opcją nr 1 do gier nie biorąc pod uwagę lokalnych dostawców internetu, a 100Mb/s UP to jest i tak bardzo dobrze, oczywiście wiadomo, że każdy by chciał jak najwięcej, ale ile załączników na już wysyłasz do internetu, że musisz mieć więcej jak 100Mb/s? Są różne priorytety. Zauważ też, że nieraz przez routing możesz mieć nici z szybkiego wysyłania i przy lepszym routingu dostawca oferujący  100Mb/s UP wyśle szybciej niż dostawca z gorszym routingiem i 300Mb/s UP, analogicznie z DOWNLOADEM.

Routing to nie tylko ping w grach ale i szybsze ładowanie stron, filmów na serwisach VOD i wiele innych.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@-brtk- 

Muszę się jeszcze zastanowić, z gier PC to regularnie gram tylko w WoWa a tutaj ping ~33 ms jest prawie identyczny w Netii ( różnica może 3 ms ), za to wysyłam dużo głównie do Google gdzie mam nonstop transfer 300 Mbit, gry FPS są dla mnie poniekąd na dalszym priorytecie ale tragedii też nie mam jak inni opisują, że nie da się grać na pingu 50ms, bo tnie i utrata pakietów, dajcie jakiś konkretny przykład serwera i gry to chętnie sprawdzę sam.

 

Co do routingu do stron internetowych, do dużych polskich stron idzie niby bezpośrednio przez Polskę, a reszta używa dziś Cloudflare ( który niestety leci przez Niemcy zamiast Polskę, aczkolwiek porównywałem Niemiecki i Polski Cloudflare i strony ładowały się tak samo ).

 

Mój największy problem z Orange, to to, że są za duzi i mają straszny bałagan w strukturach firmy, totalnie mają gdzieś starych klientów, dzwoniłem w sprawie internetu, czy byłaby jakaś lepsza oferta od tej na stronie i zaczął mi konsultant opowiadać ofertę ze strony, a na prośbę o przełączenie do działu utrzymania klienta stwierdził, że nie istnieje od 2 lat ... Straszna z tym lipa, dzięki SUK udało mi się np. w T-Mobile ostatnio dostać abo nolimit + 10GB za 25 zł mies, oferta tylko dla tych co mają wprowadzoną rezygnację z usług, w Orange jak masz rezygnację wprowadzoną to mają to totalnie gdzieś.

 

Żałuję, że nie mieszkam w Poznaniu... Internet 10 Gbit symetryczny za 100 zł mies... Takie cuda do Łodzi pewnie zawitają za 10-20 lat najwcześniej.