Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Temat przeniesiony ze względu na charakter zagadnienia - moderator Kinga

 

Niedawno na mojej ulicy pojawiła się opcja światłowodu od Orange. Nie jestem do końca przekonany, ponieważ widziałem wiele negatywnych opinii na temat wysokich jak na światłowód pingach.

Czy coś się zmieniło do teraz czy nadal pod tym względem Orange jest w tyle za konkurencją?

Czy ktoś gra w cs:go i może się podzielić jaki ping występuje na oficjalnych serwerach.

211 ODPOW. 211

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód, ping w grach

Nic się nie zmieniło, pingi w Orange nadal są bardzo wysokie(względem konkurencji), a cały ruch do polskich serwerów idzie przez Niemcy. Niski ping jest wyłącznie do speed-testów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

To chyba zależy od lokalizacji. Jak masz pecha (jak ja) to trafisz na okropne i niestabilne pingi, a jak masz szczęście to może nie będzie tak źle.

 

W CS:GO battle royale ping jest w miarę niski, ale do polskich serwerów często idzie przez Niemcy tak jak pisze @Czullo .

 

Dzisiaj z nudów odpaliłem Warcrafta 3 battle.net i zobacz mój ping na europejskim serwerze (na górze po lewej blisko środka).

1.png

 

Prawie 100 ms:D Taki ping to powinienem mieć na jakimś serwerze syberyjskim albo północno-afrykańskim a nie europejskim 😄


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

Orange Światłowód, ping w grach

Osobiście nie gram i dodatkowo mogę korzystać tylko z lokalnej kablówki, ale nie wygląda to dobrze dla Orange bo to nie pierwszy taki temat. Wczoraj wpadłem na filmik w którym jest jeszcze jedna wada Orange Światłowodu - blokowanie NAT.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Co to  znaczy że NAT jest ograniczony?

Nie znam się za bardzo na sieciach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

@danio0998  Masz wyjaśnione na filmie który wrzucił @tolek mniej więcej od 8:40.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Czyli podsumowując Orange do gameingu sieciowego  się nie nadaje. Dzięki za pomoc wszystkim.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód, ping w grach

Wydaje mi się, że orange po prostu stoi w miejscu od dobrych kilku lat, co z tego, że reklamują światłowód jak mają umowę z telią, która nie zna słowa "modernizacja" i odbiorniki zapchane co wieczór. I tak się dzieję od co najmniej 5-6 lat co można zobaczyć po tematach na forum orange.

 

Dwa lata temu reklamowali się jako 'ŚWIATŁOWÓD DLA GRACZY'. Taki to światłowód, że Pasha niedawno chyba zmienił dostawcę. Jakby nie było, wiem, że mocno na nich pluł bo grać nie mógł, stream ciągle lagował i to się działo na porządku dziennym, a sam internet z orange stał się memem na jego czacie.

 

Może to ja za dużo wymagam bo myślę, że tłumaczenie takiego giganta jak orange, mówiąc (co wiele razy powtarzali mi ich technicy) że "wieczorami to normalne bo wiele osób korzysta i sieć jest przeciążona" jest co najmniej śmieszne. Mamy 2019 rok, takie tłumaczenia słyszałem ze strony osiedlowych dostawców 8 lat temu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

Na Hyperionie (miedź) w 2010 roku miałem 25 ms do battle.net w Warcrafcie 3, dzisiaj na Orange (światłowód) w 2019 mam 100 ms 😄

 

Niezły ''postęp'' technologiczny przez te 9 lat.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Póki ktoś nie zrozumie, że nie za wszystko odpowiada operator - to będzie niezadowolony. Można też poszukać alternatyw w postaci vpn. Ale najprościej narzekać.