Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

Zanim zacznę próby, chciałem jeszcze spytać o coś takiego jak ExitLag. Słyszeliście o tym?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


@j131napisał(-a)

@wicz40spróbować nie zaszkodzi.

Jedna uwaga: samo ustawienie DNS na 1.1.1.1 nie da absolutnie nic (FB nie przepuści otwartych zapytań DNS do 1.1.1.1). Musisz mieć regularne połączenie VPN, wtedy trasy się zmienią. Być może na lepsze, być może na grosze. Z Twojego punktu widzenia dość istotne żebyś te trasy śledził, inaczej zupełnie nie będziesz wiedział co się dzieje i dlaczego.

 


Cloudflare Warp to jest właśnie VPN. Nie myl z DNSami od Cloudflare. 

 

Jeśli Orange ma dobre połączenie poniżej 10ms z Cloudflare Warp, to może coś dać na połączenie bezpośrednie z serwerem postawionym przez twojego kumpla, bo Orange ma słabe trasy w Polsce, możesz mieć do kumpla większe opóźnienie niż do serwera za granicę, bo do kumpla może trasa lecieć za granicę i wrócić do Polski, dlatego jest 2x większe opóźnienie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

No własnie kiedy możliwość zmiany DNS w ustawieniach Funboxów? 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


@Czullonapisał(-a)

No własnie kiedy możliwość zmiany DNS w ustawieniach Funboxów? 🙂


Nigdy. Cybertarcza by nie działała. Ale obejście jest banalnie proste: postaw swój serwer DNS w LAN i jego używaj. A FB niech sobie używa czego tam chce i potrzebuje.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

Ta cybertarcze to też bym chętnie wyłączył ale niestety nie ma takiej możliwości 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@Czullo  każdy operator ma jakiś system ochrony sieci i użytkowników, stąd DNS stały, można to obejść własnym routerem 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


@Czullonapisał(-a)

Ta cybertarcze to też bym chętnie wyłączył ale niestety nie ma takiej możliwości 🙂


Zgodnie z tym co Eksperci na ostatniej sesji AMA pisali to Cybertarcza działa na dwa sposoby:

  • jednym jest manipulacja protokołem DNS w wyniku której klient dostaje zamiast adresu strony "podejrzanej" adres strony z ostrzeżeniem od CERT. To można ominąć stosując własny serwer DNS w obrębie LAN, nie testowałem innych opcji ale wydaje mi się że po prostu używanie zewnętrznego DNS nie wystarczy bo operator jest w stanie przechwycić każde zapytania DNS już na swoim ruterze (FB).
  • drugi sposób jest implementowany na poziomie rutingu: podejrzane adresy IP nie są w ogóle rutowane. To można ominąć tylko stosując VPNy.

Jako takiej Cybertarczy wyłączyć się nie da bo jest to mechanizm funkcjonujący na poziomie sieci operatora, nie urządzeń klienta. Można jedynie z niej nie korzystać (z pewnym trudem).

 

A, jest jeszcze jeden aspekt Cybertarczy: ruch od klienta jest monitorowany i jeśli w nim zostaną wykryte zagrożenia to klient może liczyc się z bliżej niesprecyzowanymi konsekwencjami, myślę że do zerwania umowy włącznie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

Wracając do głównego wątku, kupiłem vpn i wydaje mi się, że gra się lepiej, ale będę dalej testował, bo może to tylko efekt placebo. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@Anonim Żeby mieć własny router to trzeba jakimś cudem dostać ONT od Orange 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


@wicz40napisał(-a)

Wracając do głównego wątku, kupiłem vpn i wydaje mi się, że gra się lepiej, ale będę dalej testował, bo może to tylko efekt placebo. 


Nalegam abyś sprawdził jednak te trasy. Zwłaszcza jeśli efekt placebo podejrzewasz: będziesz miał jakiś namacalny dowód.