Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40  skoro na publicznych nie masz problemów, to trzeba szukać w ustawieniach czy łączu tego, co stawia serwer


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

Tylko że niezależnie kto stawia, ja mam lagi, więc to raczej coś po mojej stronie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40  Nie ma się co domyślać tylko trzeba sprawdzić i porównać trasy za pomocą np WinMTR.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40"raczej" wymagałoby mocniejszych przesłanek.

Moja swobodna interpretacja tego co napisałeś jest taka. Na komecyjnym serwerze pewnej gry, której tożsamości nie chcesz ujawnić, zlokalizowanym daleko stąd nie masz lagów. Na serwerze tej samej gry ale zlokalizowanym blisko, na łączu kogoś znajomego masz lagi. Proszę popraw jeśli coś pokręciłem.

Teraz z tego wnioskujesz że Twoje łącze internetowe jest winne tym lagom? Trochę to nielogiczne. Gdyby tak było, to miałbyś lagi wszędzie.

Możliwe jest teoretycznie, że odległości w cyberprzestrzeni są odwrócone w stosunku do odległości w przestrzeni realnej. To kwestia tych nieszczęsnych tras i możesz to stosunkowo łatwo sprawdzić (choć niewiele możesz na to poradzić).

Natomiast jest jeszcze inna możliwość: wydajność komputerów kolegów tudzież upload na ich łączach mogą być nieporównywalnie słabsze w zestawieniu z serwerem komercyjnym i po prostu nie wyrabiają. Zapytam przewrotnie: co się dzieje kiedy Ty hostujesz? Nie masz lagów? A inni?

Stawiałbym na to, że winne są ustawienia serwerów gry, ale to oczywiście "wild guess".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@j131 @Samotnick @agat13 

Fifa uciążliwe opóźnienia - Nasz Orange

Znalazłem ten temat, podejrzewam, że moje problemy są podobnej natury co tamtego użytkownika.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40  dokładnie tak, ale jak wczytasz sie bardziej, to zrozumiesz złożoność tematu. To nie jest jednoznaczne i nie zależy tylko od jednej wiadomej i jednej niewiadomej... Nie ma na to złotego środka, bo to co jeden może zamawiać na swoim łączu to drugi może tylko pomarzyć.. To co jeden uznaje za dziadostwo, drugi by wziął z po całowaniem takimi obu stóp. To usługa masowa i dla graczy ( też niejednoznaczne) słaba, a dla pozostałych 90% użytkowników to wybawienie od niczego lub usługi 5 MB/ sek po miedzi. Nie ma więc wyważenia i idealnego środka. Możesz się pytać, czy ma Twoim łączu można mieć innego dostawcę, czy w okolicy jest inna firma świadcząca FTTH... Ale to znów będą próby i błędy... Nic na 200%


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40wątpię, ale już dostałeś sugestię jak to zweryfikować.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

A czy Cloudflare Warp mogłoby pomóc?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40  podobno ogranicza transfer. 

https://developers.cloudflare.com/1.1.1.1/setting-up-1.1.1.1/gaming tu masz ustawienia. Jak nie wy próbujesz się nie dowiesz... https://pl.wikipedia.org/wiki/1.1.1.1 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40spróbować nie zaszkodzi.

Jedna uwaga: samo ustawienie DNS na 1.1.1.1 nie da absolutnie nic (FB nie przepuści otwartych zapytań DNS do 1.1.1.1). Musisz mieć regularne połączenie VPN, wtedy trasy się zmienią. Być może na lepsze, być może na grosze. Z Twojego punktu widzenia dość istotne żebyś te trasy śledził, inaczej zupełnie nie będziesz wiedział co się dzieje i dlaczego.