Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Witam,

 

Postanowiłem przetestować program który jest już trochę na rynku a mianowicie WTFast.
Jakoś nigdy nie wierzyłem w tego typu programy więc nie podchodziłem do tematu wcześniej, ale dzisiaj jakoś mnie naszło.
Odpalam i jestem w szoku.
Po pierwsze, zacznijmy od tego że polskie serwery cs:go nigdy praktycznie się nie pojawiały a z tym programem od kopa wskoczył polski serwer.
Po drugie, trasa nie leci już przez francję tylko bezpośrednio do serwera w warszawie.
Efekt? 7ms zamiast 39ms, ale to nie wszystko, proszę również spojrzeć na ping do serwera w wiedniu,17ms zamiast 32ms.
Jak widać, da się.
Dlaczego to nie może tak wyglądać od samego początku tylko trzeba się bawić w jakieś programy? Szkoda, że orange ma takie podejście do tematu tras bo mogliby dosłownie zdominować rynek internetowy w polsce.
Ps. Ping do serwerów faceita też jest mniejszy, dla przykładu takie niemcy z 35 na 27ms.przed.pngwtfast#1.pngwtfast#2.png

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

12 ODPOW. 12

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Niestety Orange cały czas ma do odrobienia lekcję peeringu w Polsce. Ja posiadam 2 łącza, główne od Orange i backup od UPC, a że mam zaawansowany router, to nie ukrywam, że mam porobione niektóre trasy używając łącza UPC, bo trasy od Orange wołają o pomstę do nieba.

 

Inną możliwością jest oczywiście używanie VPNa celem ominięcia dziwnych tras przez 1/2 Europy aby ponownie wrócić do Warszawy z pingiem 50ms... 

 

Daj adres tego serwera to sobie sprawdzę jak to jest?

 

Niestety też mam od dawna takie samo przekonanie, że gdyby Orange mocniej peerowało w Polsce i rozumiało potrzeby dlaczego ludzie chcą 10ms mieć w Warszawie  -> mogłoby przechylić znowu szalę na swoją korzyść mocniej, ale korporacyjność robi swoje zapewne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Nie mam adresu ip, to są oficjalne serwery valve. 
Jeżeli sam chcesz sprawdzić to:
- Odpalasz program wtfast, pojawią ci się wszystkie gry
- Klikasz na ikonkę "play" przy csie i wybierasz ustawienia takie jak podam:
1. Select Game Configuration to zostawiasz pierwsze czyli Counter-Strike Global Offensive
2. Zostawiasz na auto
3. Ta opcja to po prostu włączenie tego żeby gra odpalała się poprzez wtfast nawet jeżeli nie otworzymy gry przez apke tylko na przykład z pulpitu
4. Launch game i cyk, masz najlepsze możliwe trasy
A sprawdzić to możesz na przykład tak, że zaczynasz wyszukiwać deathmatch czy jakikolwiek inny tryb, byle online i po kilku sekundach wyszukiwania wyskoczą ci w konsoli opóźnienia do wszystkich serwerów, tak jak pokazałem na screenach. Ogólnie widać, że to działa. Aha i jeszcze jedno, nie mylić tego z vpnem, adres ip masz cały czas taki sam jak i parametry łącza, jedynie co to zmienia, to właśnie trasy. Szkoda, że na stałe nie da się tego włączyć a jedynie w grach 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

A dlaczego miałoby to nie działać? kilka serwerów WTFast stoi w Polsce, one przeroutowują ruch graczy pomiędzy sieciami, myślę że ich lokalizacja w Polsce nie jest przypadkowa 😉 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Drobny komentarz od osoby zainteresowanej tematem czysto teoretycznie:

Ten "program" to jest VPN, tyle że dedykowany do gier: dlatego przekierowuje wyłącznie ruch związany z grami. Nie ma w tym żadnej innej magii. Nie można wykluczyć, że jakiś inny, uniwersalny VPN też coś by pomógł.

Obejście problemu nieoptymalnych tras poprzez zastosowanie VPN jest tak naprawdę jedynym możliwym z punktu widzenia przeciętnego konsumenta gier, problem tylko w tym że jest to obejście które może, ale nie musi zadziałać.

W przypadku tego VPN na szczęście jest krótki darmowy okres próbny pozwalający sprawdzić skuteczność, bo za dostęp liczą sobie dość słono.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Na szczęście można używać programu w wersji "Free" i dalej będzie nam zmieniał trasy. A przynajmniej tak mi się wydaje, bo używam już 3 dzień i program dalej nic nie krzyczy, że chce wyższą wersję. W ogóle zacznijmy od tego, że gdyby orange nie miało nas w nosie to nie byłoby tego typu tematów


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast


@gubernatornapisał(-a)

Na szczęście można używać programu w wersji "Free" i dalej będzie nam zmieniał trasy. A przynajmniej tak mi się wydaje, bo używam już 3 dzień i program dalej nic nie krzyczy

...


Nie chodzi o "program". "Program" który zainstalowałeś (oczywiście że za darmo) służy tylko do zestawienia połączenia VPN. Za korzystanie z tej sieci VPN się jednak płaci, nikt raczej o nic nie będzie "krzyczał", ale nie licz na to, że po 14 dniach próby nadal będzie działało jeśli nie wykupisz subskrypcji.

Tutaj masz cennik:

j131_0-1681238412306.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Lipa, sprawdziłem i dzienna darmowa sesja ograniczona tylko do godziny, szkoda. Płacić nie mam zamiaru, aż tak zdesperowany nie jestem. No cóż... czekamy aż w końcu orange zrobi coś w tym kierunku. Chociaż ile można czekać? Walka o trasy trwa już kilka ładnych lat.free.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

Raczej nie liczyłbym na zmianę tras w Orange, u tak dużego operatora takie zmiany bardzo długo trwają lub w ogóle, po to właśnie została wymyślona taka usługa jak WTFast, niestety za darmo ona nie jest dlatego jest dla tych którym najbardziej zależy, 50 zł miesięcznie to jeszcze czasem do przełknięcia 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Ominięcie fatalnych tras do serwerów CS:GO programem WTFast

mam parę  pytań

1.w jakiej  miejscowosci masz orange swiatłowód ?

2. czy ping jest  stały podczas uzywania programu?

3. czy mozesz sprawdzić inne gry?