Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

► Wątek wyodrębniony z tematu Orange VPN - FAQ - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

u mnie niestety też problem się pojawił. Sytuacja zmusiła mnie do wzięcia LTE i teraz mam problem z nat3.

Włączyłem usługę VPN po konfiguracji w airbox (mw40) łączy się z profilem , internet jest, działa. Ale na konsoli dalej jest ograniczenie nat3. 

usługa dla klientów indywidualnych - Orange Love 

nat3.png

Dzwoniłem do orange ekspert, ale Pan powiedział, że usługa jest włączona u nich wszytko jest super. I pewnie wina leży po stronie SONY... no nie wiem. Kiedyś po kablu nie było żadnych problemów.

Mają państwo jakieś pomysły? 

Pozdrawiam.

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN - FAQ

A możesz pokazać screen z zakładki do testu połączenia z netem na konsoli? (ukryj adres IP)

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange VPN - FAQ

nat3 psn bez ip.png

Mam nadzieje że o to ci chodzi. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN - FAQ

Dziwne. Sugerowałbym może parę rrazy ponownie uruchomić router. A jak nie pomaga, to może zresetować do ustawień fabrycznych i ustawić wszystko na nowo.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

Ten zabieg już stosowałem parę razy bez skutków.

Żenujący jest poziom pomocy na tej infolinii. Jeżeli chodzi o włączenie płatnych usług to wszyscy chętni ale żeby pomóc w usunięciu problemu to już najlepiej przerzucać na SONY , Ci pewnie będą odgrażać się że to dostawca...

Wczoraj na PSN to mogłem jeszcze tworzyć "imprezę" i łączyć ze znajomymi teraz już nawet takiej nie mam możliwości. A rachunki zapłacić trzeba. Za ćwierć oferty. Żenada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

A masz przy sobie smartfon z Androidem by przełożyć sim (o ile rozmiar karty SIM pozwala)? Może wtedy dodanie nowego punktu dostępu i zrobienie hotspotu da odpowiedź gdzie problem. Czy w urządzeniu czy po stronie Orange.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

Infolinia podstawowa pomaga tylko w takim stopniu, jaki jest to opisany na stronie: https://www.orange.pl/view/vpn Po więcej Orange Ekspert: koszt rozmowy z infolinią to 1,99 zł za minutę połączenia z numerem *900 i 2,08 zł za minutę połączenia z numerem 703 300 900.

 

Poproś Doradcę (na zwykłej infolinii, czy na czacie jak Doradca będzie miał dostęp to odpowie), żeby sprawdził, czy w połączeniach widać, że łączysz się z protokołem VPN. Profil musisz ustawić i się przez niego połączyć, bo tak zawsze będzie protokół internet. Najlepiej ustawić jako domyślny.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

Dzwoniłem do orange ekspert koło 14. Powiedziano mi że po ich stronie jest ok usługa jest aktywna i jest połączenie. Profil jest ustawiony na domyślny.

Przeniosłem sim do telefonu,zrobiłem hotspot'a i również jest nat3

huawej nat 3.jpgpsn nat3 huawei.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

A w telefonie też byl vpn ustawiony?

Jeśli tak, to trzeba zrobić zgłoszenie techniczne na bok że na tym punkcie dostępu masz nat3. Będą mówić że nie mogą, ale powiedz że niech wpiszą dopisek "na życzenie klienta". Ważne by w treści pisali że tedtowsles na dwóch urządzeniach.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ograniczenie na nat3 w konsoli na włączonym Orange VPN

Nie włączyłem VPN w telefonie. Konfiguracja na moim telefonie jest dla mnie nie zrozumiała. Będę mieć dostęp do drugiego telefonu to spróbuję jeszcze raz. W przypadku niepowodzenia zrobię jak napisałeś. Dam znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam.