Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?

Witam, sprawa wygląda tak. Nie mam możliwości mieć PS5 pod kablem, bo technicy płakali, że nie dostaną się do mojego pokoju z routerem. Gram na wi-fi, od zawsze, mieliśmy od ponad 2 lat 300mb/s, od wtorku zwiększyliśmy na 1gb/s i problem jest w tym, że po zwiększeniu prędkości, mój PS5 nie osiągał w ogóle większej prędkości na speedtescie(200-270mb/s). Dzisiaj wymieniliśmy router z FB 3.0 na 6 i niby miało pomóc. Teraz mam na PS5 300-330 mbs/s i siła sygnału spadła. Na FB 3.0 siła sygnału była na konsoli w zależności, od 96 do 100. Teraz mam od 78 do 82-84. Niby FB 6.0 miał mieć lepszy zasięg i zwiększyć przepustowość. W praktyce mam większą prędkość o 50-80, ale słabszy sygnał. I jest druga sprawa, na FB 3.0 jak robiłem speedtest na telefonie to prędkość była słabsza niż na konsoli, zawsze w okolicach 200. Teraz na telefonie po wymianie na FB 6 prędkość dochodzi nawet do 500-550, a na konsoli tyle co kot na płakał się zwiększyło i czemu ? Zna ktoś może przyczynę? Konsola obsługuje wifi 6, a prędkość jest żałosna. Co mogę zrobić, żeby zwiększyć prędkość na konsoli po wifi? Dodam że telefon testuje z tego samego pokoju co ps5, więc to nie kwestia odległości. A.moze jest jakiś sposób na podłączenie konsoli po kablu bez przenoszenia routera? Jakieś urządzenie, cokolwiek ? Nie bardzo w temacie jestem, ale płacimy 70 zł więcej za zwiększony pakiet neta(plus tv trzeba było dobrać), a ja nie odczuwam żaden różnicy na kosnoli..

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

10 ODPOW. 10

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Szybkość internetu

Zawsze da się dojść kablem - problem polega w ukryciu tego kabla. 
Spróbuj wszystkie urządzenia zrzucić na 2,5 GHz a konsolę jako jedyną na 5 GHz.

Możesz również spróbować rozwiązania router- router jako AP klient/ bridge. 
Możesz spróbować transmitera ( był na pewno w sklepie Orange) do gniazdka elektrycznego po tej samej fazie - włączasz / wpuszczasz od gniazdka z którego zasilasz FB6 a do PSP5 podłączasz się z gniazdka elektrycznego - prądowo i internetowo. 

Zawsze możesz zgłosić usterkę prędkości . 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Szybkość internetu

@Boro10  rozdziel częstotliwości, wyłącz wifi6, zmień szyfrowanie z WPA3- na WPA2-PSK, wysuń FB jak najbardziej na PS. 

FB3 miał inną polaryzację anten i wifi5. Testy po każdej zmianie w modemie i do czegoś dojdziesz 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?

@Boro10  przede wszystkim w FB 6 rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz (fabrycznie mają wspólną konfigurację) nazwy sieci i hasła mogą zostać te same dla obu pasm, standard WiFi 6 zostaw zaznaczony jako aktywny (PS 5 ma wifi6) i zatwierdź przyciskiem zapisz, wykonaj test połączenia z konsolą, w razie czego pisz i pytaj.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Szybkość internetu


@slav72napisał(-a)

@Boro10  przede wszystkim w FB 6 rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz (fabrycznie mają wspólną konfigurację) nazwy sieci i hasła mogą zostać te same dla obu pasm, standard WiFi 6 zostaw zaznaczony jako aktywny (PS 5 ma wifi6) i zatwierdź przyciskiem zapisz, wykonaj test połączenia z konsolą, w razie czego pisz i pytaj.


Pasma od razu rozdzieliłem i tylko ps5 jest pod 5g, reszta urządzeń pod 2,4g. Ja się nie znam kompletnie na routerach itp, gdzie mam jako standard wifi zostawić zaznaczony jako aktywny ? W routerze? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2070
  • 11670
  • 52

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?


@Boro10napisał(-a)

Witam, sprawa wygląda tak. Nie mam możliwości mieć PS5 pod kablem, bo technicy płakali, że nie dostaną się do mojego pokoju z routerem. Gram na wi-fi, od zawsze, mieliśmy od ponad 2 lat 300mb/s, od wtorku zwiększyliśmy na 1gb/s i problem jest w tym, że po zwiększeniu prędkości, mój PS5 nie osiągał w ogóle większej prędkości na speedtescie(200-270mb/s). Dzisiaj wymieniliśmy router z FB 3.0 na 6 i niby miało pomóc. Teraz mam na PS5 300-330 mbs/s i siła sygnału spadła. Na FB 3.0 siła sygnału była na konsoli w zależności, od 96 do 100. Teraz mam od 78 do 82-84. Niby FB 6.0 miał mieć lepszy zasięg i zwiększyć przepustowość. W praktyce mam większą prędkość o 50-80, ale słabszy sygnał. I jest druga sprawa, na FB 3.0 jak robiłem speedtest na telefonie to prędkość była słabsza niż na konsoli, zawsze w okolicach 200. Teraz na telefonie po wymianie na FB 6 prędkość dochodzi nawet do 500-550, a na konsoli tyle co kot na płakał się zwiększyło i czemu ? Zna ktoś może przyczynę? Konsola obsługuje wifi 6, a prędkość jest żałosna. Co mogę zrobić, żeby zwiększyć prędkość na konsoli po wifi? Dodam że telefon testuje z tego samego pokoju co ps5, więc to nie kwestia odległości. A.moze jest jakiś sposób na podłączenie konsoli po kablu bez przenoszenia routera? Jakieś urządzenie, cokolwiek ? Nie bardzo w temacie jestem, ale płacimy 70 zł więcej za zwiększony pakiet neta(plus tv trzeba było dobrać), a ja nie odczuwam żaden różnicy na kosnoli..


Jeśli FunBox6 w innym pomieszczeniu, to ax czy wifi 6 nie przyśpieszy nic, radził bym te ax wyłączyć i będzie lepiej, te 1Gb/s to tylko po kablu LAN uzyskasz, nic nie dadzą wzmacniacze sygnału,😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?


@Boro10napisał(-a)
 gdzie mam jako standard wifi zostawić zaznaczony jako aktywny ? W routerze? 

Tak w Funboxie 6, w sekcji zaawansowane ustawienia wifi jest pozycja standard wifi 6 zaznacz jako włączony/aktywny (w kwadraciku musi być "ptaszek"), tu  Sieć 2.4gz funbox 6 – Strona 2 - Nasz Orange - 374025 pokazałem zrzuty jak ja mam poustawiane (to w najnowszym sofcie FB 6, niektórzy mają jeszcze starszą wersję ale tam jest podobnie).

 

@IreneuszCD nie prawda że włączone wifi 6 w modemie nic nie daje w drugim pomieszczeniu, testowałem wł/wył i telefon w drugim pomieszczeniu przy wyłączonym standardzie wifi 6 w drugim czy trzecim pomieszczeniu miał słabsze parametry up/down niż przy aktywnym.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?

@Boro10 Czy przez podniesienie szybkości chciałeś osiągnąć szybsze ściąganie gier z PS Store?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?


@Boro10napisał(-a)

...

Nie bardzo w temacie jestem, ale płacimy 70 zł więcej za zwiększony pakiet neta(plus tv trzeba było dobrać), a ja nie odczuwam żaden różnicy na kosnoli..


Nie wiem czego się spodziewałeś, ale podstawy Twoich oczekiwań były chyba niezbyt dobrze uzasadnione. Trzeba było zapytać tutaj zanim zacząłeś przepłacać. Ciasnym gardłem jest tu WiFi. Poprawa WiFi to nie jest ani prosta ani tania sprawa. Zamiana modemu na nieco lepszy może starszemu sprzętowi wiele nie pomóc: to jest zupełnie normalna sytuacja, nic w niej nie ma niezwykłego.

Tu masz trochę elementarych informacji, prosto od operatora:

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/poznaj-10-faktow-o-wi-fi-ktore-wplywaja-na-jego-zasieg-...

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/czy-wiesz-jak-wzmocnic-sygnal-wi-fi/

Choć nachalnie w nich reklamowane wzmacniacze to generalnie słaby pomysł, do rozważenia jedynie w ostatecznej ostateczności.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2070
  • 11670
  • 52

Nowy router, niższa siła sygnału. Jak poprawić połączenie WiFi dla PS5 po zmianie z FB3 na FB6?

@slav72  u jednych jest ok, u innych nie i tu są pewnie spore zakłócenia na wifi 5GHz, można zmiana kanału w routerze by pomogła, ale @Boro10 pewnie tego nie ogarnia i nawet zrzutów z konfiguracji routera nie pokazał, więc jak doradzać 🤔