Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

Anonim

Nie dotyczy

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

@w4rb1rd  NAT2 jest na starych sieciach i sprzętach, obecnie standard to NAT3, nie przełączysz NAT3 na NAT2, proponuję o tym poczytać 😎

Tak na marginesie pogram i na NAT3, jak ktoś nie potrafi, to musi speca poszukać 😄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

W czymś się tutaj nie rozumiemy. Jak ja mówię NAT 1,2,3 to mi chodzi o typ połączenia w PlayStation (i ichni odpowiednik w Xbox NAT open, moderate, strict). Jeśli wg Ciebie nowe sprzęty dają tylko 3 czyli najgorszy możliwy rodzaj połączenia to nikt by nie kupował tego szmlecu, bo by nie nadawał się do niczego prócz YT, ryjbuka czy innego Netflixa. 

Anonim

Nie dotyczy

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

Domyślnie jest NAT typu 2, czyli ograniczony. Jednak tak jak mówię - przy odpowiedniej konfiguracji jesteś w stanie uzyskać NAT typu 1, czyli otwarty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

Jak domyślnie jest nat2 to jest ok, to jest cel, do którego dąży większość. Mi to starczy.

Mówią, że na PS nat 1 jest niemożliwy do osiągnięcia dla zwykłego konsumenta no chyba, że jesteś podpięty bezpośrednio do backbone'a sieci (z kompletnym obejściem ISP). 

Anonim

Nie dotyczy

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

@Edit - na konsoli można mieć tylko typ 2, ale to jest już domyślnie. Natomiast na PC na 100% można mieć NAT Otwarty - bo tak sam gram w CoD'a 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

Ale np. na Neostradzie po podłączeniu, od razu na Plejaku da mi stan NAT2? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

Przy publicznym IP (które w Orange dają zawsze) i włączonym UPnP w routerze powinieneś mieć od razu NAT 2, a jak nie to ręcznie przekierować porty w routerze.

Na konsoli można mieć NAT 1 jak podłączysz konsole z pominięciem routera, co w Neostradzie jest niewykonalne.

W sieciach kablowych da się to zrobić, przełączysz router w tryb bridge i podłączasz konsole portem ETH1, minus taki, że żadne inne urządzenie nie będzie miało już internetu (w niektórych sieciach można dostać drugie IP w drugim porcie), nie działa w tym trybie też wifi, więc szkoda zachodu. NAT 2 nie stanowi żadnych niedogodności na konsoli, byle to nie był NAT 3.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Nie mogę zmienić nat 3 na nat 2 na ps4

dzięki stary, super odpowiedź 🙂