Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

Tak jest! Znowu ten temat!  Przede wszystkim nie licze na odpowiedzi "ekspertów" w stylu WYMUS IPV4 czy przydziel urzadzeniu stale ip lub tez dopisz BEZOCHRONY. Nie jestem laikiem. Dzwonilem wczoraj na infolinie, trzy osoby i oczywiscie z wiedza mniejsza od mojej. Czy ktos w koncu rozwiazal ten problem? Wszystkie porty podane od strony sony i od strony coda przekierowane, upnp wlaczone, NIC! NAT dalej nie jest otwarty. Oczywiscie DMZ rowniez zerowy efekt, a w tym wypadku wystarczy tylko dodac urzadzenie i jego adres bez recznego przekierowywania i wszystkie porty powinny byc na owym otwarte. Widze ze ludzie pisza o tym od paru lat a dalej jest cisza od strony orange i olewanie klienta. Korzystam tylko z internetu, nie mam ani tv ani telefonu podpietego. Ktoś coś? Jest osoba ktora znalazla rozwiazanie? Ewentualnie jaki router w rozsadnych pieniadzach ktorym podmienie FB polecacie zeby wszystko smigalo jak nalezy, jak juz wspomnialem mam tylko neta podpietego, bez tv i telefonu. Dodam ze sprawdzalem kazdy wymagany port na pc i byly pootwierane ale w podobnym temacie autor mial to samo, test wykazywal ze sa otwarte ale zmiana nat powiodla sie dopiero przy zmianie routera. 

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

@jozwa88  jest tyle routerow, że szkoda czasu by je wymieniać, tobie spasuje każdy, choćby TP-Link Archer C6, ale jak cię stać, to kup droższy od ASUS, co do FunBox 2.0, to zdalnie otworzą porty, kwestia kumatego konsultanta, był taki temat na forum, ale nie chce mi się szukać 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

Dzięki za odzew kolego. Czyli w takim razie mogą mi otworzyć porty zdalnie ale ja sam na fb tego nie zrobie? Wczoraj kazdy z trzech konsultantów powiedzial ze fraza "bezochrony" odblokuje wszystko, skończyło się na tym ze jutro ma byc technik ale jestem przekonany ze nic nie zrobi. Nie pierwszy raz bawie sie z portami i tylko na funboxach zawsze jest problem i nigdy mimo wpisania swoich wyjątków nie uzyskuke otwartego nat w grach. Stąd moje zdziwienie bo wyglada na to ze funbox ma jakies ograniczenie takze dziwi mnie ze moga jednak to ogarnac zdalnie.

Anonim

Nie dotyczy

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

@jozwa88  cześć portów jest zamknięta, bez_ochrony tego nie zmieni, trzeba zgłosić by konkretne porty otworzyli, zrobią to zdalnie 😎

Choć ja bym na twoim miejscu kupił lepszy router, od 150 zł każdy lepszy vs FunBox 2.0 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

@jozwa88 nie doradze, ale zapytam: jaka to usługa? ADSL, VDSL czy FTTH,?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

XDSL


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0


@jozwa88napisał(-a)

[...] Nie jestem laikiem. Dzwonilem wczoraj na infolinie, trzy osoby i oczywiscie z wiedza mniejsza od mojej. [...] dalej jest cisza od strony orange i olewanie klienta. Korzystam tylko z internetu, nie mam ani tv ani telefonu podpietego.

 

Kolego, przepraszam za spam, ale nie umiem się powstrzymać. Nie jesteś w grupie docelowej.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

Dodanie bez_ochrony nie odblokowuje portów potrzebnych do COD'a, to są porty, przez które można łatwo dostać się do kogoś sieci, takie najwrażliwsze, czyli 25, 135, 137, 138, 139, 445.

 

NAT masz Medium czy Strict? Bo jak masz Medium to w niczym nie przeszkadza, mi nawet na Strict w T-Mobile wyszukuje bez problemu graczy i nie wywala z gry, ani nic.

 

Wymień na byle jaki router xDSL (chyba, że masz vDSLa to router, który obsługuje też vDSL, bo nie odpisałeś na pytanie dokładnie, jaką technologię masz u siebie) i odblokujesz porty, bo Funbox ma po prostu skopany soft. Chyba nikogo nie spotkałem z Orange by miał NAT na Open na Funboxie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

No dobra, przede wszystkim porty ktore wymieniles nigdy nie byly potrzebne w wypadku ps4, druga sprawa to że skoro jest opcja dmz to powinna działać jak należy czyli otwierac wskazane urządzenie na wszystkie porty a najzwyczajniej w swiecie nie działa czyli tak jak piszesz, wina software. Technik przed chwila dzwonil i sie pyta jaki problem jest, nawet mu nie przekazali info. Spisał podane przeze mnie porty i ma to pchnac. Gosciowi sie tutaj udalo na FB3 w ten sposób poradzic z NAT wiec może faktycznie znajdzie sie kumaty jakis i zdalnie cos poradzi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

NAT Call of DUTY FUNBOX 2.0

Ja wiem, że nie były, napisałem które porty odblokowuje przedrostek bez ochrony.

Dalej nie odpisujesz jaki masz NAT dokładnie, i jeszcze się pogubiłem, ty na konsoli chcesz mieć NAT otwarty czy na komputerze?

Bo na konsoli będziesz miał co najwyżej NAT 2 używając routera, co w przypadku internetu od Orange inaczej nie podłączysz konsoli do internetu.

W np. UPC da się mieć NAT 1 ale trzeba włączyć tryb bridge w routerze i podłączyć kablem konsole, wtedy też nie ma wifi włączonego i działa tylko port LAN1 i LAN2, przez które da się uzyskać dwa inne publiczne adresy IP (tak w ramach ciekawostki). Router wtedy pełni funkcję modemu i daje bezpośrednio internet do konsoli.