Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lagi...

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Lagi...

Witam serdecznie, ostatnio zauważyłem, że na serwerach hostowanych przez innych graczy mam straszliwe lagi. Czy przyczyną jest problematyczny routing Orange? Dodam tylko, że na serwerach publicznych wszystko działa doskonale.

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Lagi...

Trudno powiedzieć. 

Zależy od lokalizacji.

Z wiadomych przyczyn, LTE od Orange odpada. 

Jeśli na LTE od T-Mobile masz zadowalające wyniki, które są względnie stabilne - to może być odczuwalna poprawa. Jeśli nadajnik jest przeciążony - trudno będzie grać na takim łączu. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

43 ODPOW. 43

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Lagi...

@wicz40 tak, zapewne routing będzie przyczyną


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Lagi...

@wicz40 zerknij na wątek, zrób trace-a jak to robią chłopaki i będziesz wiedział gdzie masz opóźnienia 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Trasy-pakiet%C3%B3w-w-Polsce-w-Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Lagi...

Dzięki za odpowiedź, ale czy jeśli ktoś hostuje serwer, to nie trzeba wstawić jego ip w traceroucie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Lagi...

@wicz40 tak, zobaczysz całą trasę wraz z czasami dostępu 

Jak zamieścisz screena to może któryś z chłopaków bardziej obeznany wyjaśni Ci co i jak. Sam jednak zobaczysz gdzie gubisz cenne ms 

P.S. może wina jest po stronie hostujących? 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Lagi...

Czy komendą netstat -a mogę sprawdzić ip hosta?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Lagi...

@wicz40 wydaje mi się, że tak...nie jestem expertem 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Lagi...

Jak chcesz szybciej znaleźć przez komendę netstat to najlepiej wpisać:

netstat -ano

Potem otwierasz menadżer zadań, zakładka Procesy, klikasz prawym na np. Nazwa pod zakładką Procesy i zaznaczasz Identyfikator PID i potem szukasz na liście, która wyświetliła Ci się po komendzie netstat -ano ten sam numer PID programu bądź gry, która Cię interesuje i masz IP i port z jakim łączy się dany proces.

Albo najpierw znaleźć PID w menadżerze zadań a potem wpisać:

netstat -a -f -o | find "numer PID" - cudzysłów jest ważny, inaczej nie pokaże ci nic.

Oczywiście komendę wpisujesz podczas gry.

Jeżeli gracze hostują grę, to Orange może mieć słabe połączenie z nimi, bo nawet jak hostuje ktoś grę z Polski, to trasa idzie przez zagranicę do niego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Lagi...

Dzięki, spróbuję. Nasuwa się więc jedno pytanie - w takim przypadku do gry byłby lepszy internet lte?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Lagi...

@wicz40 może tak, może nie...jak zwykle odpowiedź w ciemno..nie jest możliwa. Z VPN podobno działa lepiej, na FTTH jest różnie zarówno jak na miedzi...jak widzisz radzenie bez testów czy danych jest trudne