Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jitter w grze online


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Witam,

jestem użytkownikiem światłowodu orange 600mbps na łączu nexery. Mam FunBoxa 6.

Gram również w grę online, Valorant. W grze wbudowane są różne statystyki dotyczące jakości połączenia internetu, m.in. network jitter i round-trip time, który pokazywany jest jako średnia i też maksymalny zanotowany round-trip time w danej sekundzie/ułamku sekundy. Czyli po prostu ping w grze. Na serwerach zlokalizowany we Frankfurcie mam zazwyczaj ping w granicach 30ms, no i w tej statystyce on oczywiście skacze, zwłaszcza ten RTT max, o którym wspomniałem wcześniej. Do ostatniego czasu RTT max wskakiwał nawet na ponad 40ms, tym samym Jitter, czyli te wahania pingu, też były nierówne. Porównywałem to do innych osób korzystających z łącza światłowodowego, no i oni nie mieli takiego problemu. Myślałem, że po prostu mój światłowód jest gorszy jakościowo i tyle. Nawet jeżeli by tak było, to i tak jestem bardzo zadowolony, bo to przepaść pomiędzy internetem LTE z plusa, który miałem wcześniej. 

 

Od tygodnia gram na nowym PC. Moja płyta główna ma dwa wejścia na kabel internetowy, 1gbps i 2.5gpbs. Mimo, że mam internet 600mbps, to podłączyłem kabel do wejścia 2.5gbps. Po pierwszych testach ping był bardzo niestabilny. Przełączyłem kabel do wejścia 1gbps i nagle wszystko się naprawiło, ping stał się bardzo stabilny, a RTT max nie wskakiwał na więcej niż te 33-34. Nie ruszałem kabla od internetu wcale, ale potem znowu ta stabilność się zepsuła. Tym razem przełączyłem kabel z wejścia 1gbps do wejścia 2.5gbps, znowu ping się ustabilizował. Po kilku testach doszedłem do tego co powoduje ten brak stabilności. To sytuacja, w której płyta główna traci dostęp do zasilania, czyli gdy wyłączę zasilacz przyciskiem albo listwę. Po takim czymś, ping staje się mniej stabilny. Wtedy wystarczy przerzucić kabel do drugiego wejścia na płycie głównej i wszystko jest okej. 

 

Czy ktoś wie jaki może być tego powód i jak to naprawić? 

Oczywiście nie jest to jakoś bardzo uciążliwe. Braki w prądzie u mnie występują rzadko, a potem wystarczy i tak tylko przełączyć kabel, no ale może istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu.

40 ODPOW. 40

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Jitter w grze online

Masz sterowniki m.in. do karty sieciowej i płyty głównej w najnowszej wersji?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Tak.

 

Tak samo na starym PC mam najnowsze sterowniki, i ten problem też tam występował. Z tą różnicą, że dopóki nie znalazłem rozwiązania, nie traktowałem tego jako problem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Jitter w grze online

A na innym kablu ethernetowym (najlepiej kategorii 6)?

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

@KKKrystian  podstawa to dobra płyta główna, droga z sekcją zasilania bardzo stabilną i porządny zasilacz, u ciebie alo tam tkwi problem, albo w gniazdku, jak sieciowe napięcie ma spadki do 200V, u mnie trzyma 230V.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Stary PC mam połączony kablem ugreen cat.6

Nowy PC kablem u green cat.7

 

Na obu PC ten problem występuje, z tym że na nowym PC mam dwa gniazda LAN, i przełączanie z jednego do drugiego podczas korzystania z komputera naprawia ten problem. Jako załącznik dodaje zdjęcia, aby pokazać jak to wygląda. Jeden screen jest ze starego PC, drugi jest z nowego. Na starym PC Jitter ciągle skacze do okolic 7-10ms, na nowym raczej ponad 3ms nie wychodzi.

 

irek, na starym PC mam Gigabyte z370 + Thermaltake Toughpower Grand 850W

na nowym mam Asus Crosshair VIII Dark Hero + be quiet! BN309 Straight Power 11 Platinum 1000 W

Nie sądzę, że tutaj problemem są podzespoły. 

 

nojitter.jpgjitter.jpg


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Jitter w grze online

@KKKrystian 

Na mój głupi rozum to skoro poruszanie kabelkiem pomaga, to pewnie coś nie kontaktuje tak jak powinno. Albo system usypia niektóre elementy próbując oszczędzać energię, a po "kuksańcu" je budzi... Ale na to powinien poradzić "tryb gier" który pewnie włączasz. To jest stacjonarny komputer czy laptop? Chyba laptop skoro może działać bez zasilania, ale nie napisałeś wprost. Zasilacze laptopów powinny niwelować wszelkie nieprawidłowości zasilania sieciowego, więc raczej nie o niestabilność zasilania chodzi. Ale na wszelki wypadek bym zmierzył napięcie w gniazdku. Kiedyś miałem na jednej fazie 185V przez dwa miesiące... Cuda się działy...

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

To jest komputer stacjonarny. Nie działa ruszanie kablem, tylko muszę przełączyć kabel ethernet z jednego gniazdka do drugiego. Tym razem przełączyłem z gniazda 1gbps do gniazda 2.5gbps, ale w drugą stronę też działało. Odłączenie kabla i podłączenie go do tego samego gniazda LAN nic nie dawało.

 

Na nowym PC mam zainstalowaną wersję windowsa z N - w tej wersji nie ma trybu gier. Na starym PC mam normalnego Windowsa z włączonym trybem gry. Problem występuje na obu komputerach. 

 

Z tym zasilaniem chodzi mi o to, że nawet jeżeli komputer jest wyłączony, płyta główna dostaje jakiś prąd, bo:

1) RGB na niej się świeci

2) można wykonać update biosa za pomocą specjalnego przycisku i portu USB, a jak mniemam do tego potrzebny jest prąd

 

Problem występuje wtedy, gdy w jakiś sposób komputer straci dostęp do prądu, czyli np. wyłączę zasilacz przyciskiem, wyłączę listwę itd.

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

@KKKrystian  ustaw tryb zasilania "Wysoka wydajność" i jak tam coś o zarządzaniu kartą sieciowym jest, to wyłącz, bo może usypiać, wszystkie parametry w tym trybie na max.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Mam tak ustawione