Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy, a gry online.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Internet domowy, a gry online.

Witam, 

Od kilku dni mam problem ze swoim internetem światłowodowym.
Nie jest to problem z samą prędkością czy pobieranie, pingiem. 
Dodam, że obecnie używam internetu do oglądania filmów (Disney+) oraz gier etc.
Otóż problem pojawił się w pewnej grze internetowej popularnej na literę L na pewnym serwerze. 
Dodam, że nic nie zmieniałem, gdyż wcześniej nie występował ten błąd - mam na myśli, że nie było go gdy poprzednio grałem na tym serwerze.

Bez owijania:
Kontaktowałem się z supportem tej gry i dostałem odpowiedź, że to nie u nich, ba nawet próbowaliśmy rozwiązać ten problem.
Mianowicie: wchodzimy do samej gry za pomocą klienta i on co średnio 2-3 minuty wyrzuca na 10-15 sekund bez powodu - niestety czyni to grę nie możliwą do odpalenia. Na innym serwerze umówmy się , że nazwiemy go  wschodnim nie ma problemu.
Dodam , że grałem wcześniej na tym serwerze z problemem teraz bez żadnych VPNów.
Przełączając internet mobilny też problem znika. 
Instalując VPN i zmieniając adres też problem znika.


Dodam , że korzystam z internetu światłowodowego (Problem zauważyłem w tamtym tygodniu gdzieś od środy czwartku).
Ktoś coś wie na ten temat, niezbyt lubię przełączać się między VPNami gdyż wyrzuca mi internet po tym na ok. 20 s

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Internet domowy, a gry online.

@Dayum  czy wymuszales IPV4  na routerze? Zerknij w menu jaki masz teraz i spróbuj inna wersję IP. Coś ostatnio czytałem, że przestawiają się automatycznie dodając w loginie/ipv6 

Sprawdz i zamelduj 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 53
  • 0

Internet domowy, a gry online.

Kolego, nie podajesz najbardziej istotnych informacji, oczekując pomocy:

- co to za gra

- co to za serwer

Jakie wymagania ma ta gra/serwer do poprawnego działania? Podaj szczegóły jakie rzeczy robiłeś z supportem tej gry.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Internet domowy, a gry online.

Przepraszam, podczas pisania niestety nie zaktualizowało :
Mianowicie: 
Gra to LoL serwer Zachodni.
Z tego co wiem nie ma dużych wymagań co do łącza - 2/3mb i można na spokojnie odpalić.
FunBox 3.0 - 300mb - internet światłowodowy, a co do połączenia z komputerem bezpośrednio za pomocą kabla internetowego 5e.
Komputer z 2018r. (Ryzen 3000 wraz z RX 580 na B450). wraz z aktualnymi sterownikami.

Co robiłem z supportem gry :
- Naprawa klienta gry za pomocą wbudowanego narzędzia
- Testowanie połączenia za pomocą programu PingPlotter.
- Wyłączenie IPv6 w karcie sieciowej
- Zamiana DNS na google
- Aktualizacja sterowników oraz ponowne zainstalowanie Windowsa 10.
- Wyłączenie modemu na 30m/1h/noc
- Dodanie wyjątków do zapory
- Kompletne wyczyszczenie danych klienta i ponowne zainstalowanie
- Testowanie klienta na innych komputerach w tej samej sieci
- Dodanie portów (5000-5500).
- No i ostatecznie zainstalowanie VPN , który pomaga tymczasowo





Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 53
  • 0

Internet domowy, a gry online.

jak rozumiem to zmiana Twojego adresu IP rozwiązuje problem ( vpn, internet mobilny), zapytaj support tej gry czy nie mają na czarnej liście adresacji którą ma Twój router


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Internet domowy, a gry online.

Temat pingów to temat rzeka. Warto przejrzeć dział gry online.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Internet domowy, a gry online.

Odp. do Piotrekk85

No właśnie w tym problem, że jak już szczęściem uda mi się zalogować do samej gry nie mylić z klientem to ping mam 30-35 tzn. normalny.

 

Zapytałem i nie mają. 
Dodam bardziej rozwinięcie: Otóż w tej grze jest coś takiego jak dołączenie do kolejki. I ono zajmuje 3-5minuty, a te rozłączenie na 10-15 sekund przerwa tą kolejkę. I tak w kółko. Próbowaliśmy z supportem sprawdzić co i jak. Adres IP nie był na liście tylko dostałem coś takiego w wiadomości zwrotnej po zmianie na VPN i tymczasowym rozwiązaniu.

W zał. to co mi odpisali po wykonaniu wszystkich kroków, które wcześniej wypisałem.

Odpowiedź.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Internet domowy, a gry online.

Chodziło mi o dział na tym forum. Trasy pakietów i pingów nie są gwarantowana. Wiele poprawiono w ostatnich latach, ale nie jest idealnie. Niestety przez biuro obsługi Orange takich spraw nie naprawiają.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Internet domowy, a gry online.

@Dayum  czy wymuszales IPV4  na routerze? Zerknij w menu jaki masz teraz i spróbuj inna wersję IP. Coś ostatnio czytałem, że przestawiają się automatycznie dodając w loginie/ipv6 

Sprawdz i zamelduj 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Internet domowy, a gry online.

Nom racja. Obecnie jest IPv6, spróbuję zobaczyć czy jak będzie z "Wymuś IPv4" to zadziała inaczej.

 

WTF. Magia wymuszenie IPv4 spowodowało, że nagle nie dostaję żadnych błędów etc.
Czyli problem rozwiązany .

Dziękuję za pomoc 🙂