Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet VDSL - Utrata pakietów w grach


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Internet VDSL - Utrata pakietów w grach

Cześc
 
Zmieniłem usługę z ADSL na VDSL jakiś miesiąc temu. Wcześniejszy roturer pentagram cerberus, teraz funbox 2.0. Prędkość: 55-65 download, 10-15 upload.
W league of legends i tft rozłącza co jakiś czas z gry na 1-3 sekundy. W Call of Duty Warzone utrata pakietów po 400%,  w PUBG do 50%. W CS GO jest spoko, bez jakiejkolwiek utraty. We wszystkich grach ping 60-80. Na Team Speak 0% utraty. Internetu fizycznie nie rozlacza w żaden sposób, może raz na dzień. Wedlug Orange na linii wszystko jest ok, robili reset, ale nie pomogło. Wiecie co może być przyczyną?
Do centrali mam jakieś 600m. Dzieje się to na wszystkich urządzeniach, telefonie przez wifi(w tft), na laptopie po kablu i przez WiFi, na kompie stacjonarnym przez kabel. Dacie radę coś podpowiedzieć, jak się z tym uporać?
PS. Znajomy też ostatnio zmienił łącze na VDSL, mieszka około 100 - 150m od centrali i u niego to nie występuje.
 
____________
* Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy - Wiktor
3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet VDSL - Utrata pakietów w grach

Cześć,

 

Na początek wejdź w menu modemu i porównaj parametry liniowe i ustawienia modemu z ustawieniami znajomego. Oprócz długości linii liczy się również jej jakość (parametry dynamiczne, błędy na łączu, odczepy itp.) , stan modemu i wyposażenia na Centrali. Jeśli gracie w te same gry na tym samym serwerze, będziesz miał porównanie, gdy u kolegi odpalisz grę na swoim sprzęcie i chwile pograsz. Dopiero po takim porównaniu możesz "bawić " się dalej w analizy powstawania problemów. Informuj, co ustaliłeś...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Internet VDSL - Utrata pakietów w grach

Zmiana routera na zewnętrzny pomogła. Funbox 2.0 był słabym ogniwem.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 32
  • 0

Internet VDSL - Utrata pakietów w grach

Mam podobne objawy duże opóźnienia w grze co jakiś czas  utrata pakietów, i duże pingi,  po wymianie routera jest dobrze wszystko ?