Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Nie piję do ciebie, bo akurat ty trochę konkretów zarzuciłeś, dlatego zresztą wątek jeszcze żyje. Nie powątpiewam też w to co piszesz, niby jaki byłby sens w tym żebyś kłamał. Natomiast ubolewam nad tym że uogólniasz i nad tym że nie mam jak zweryfikować w prosty sposób czy problem występuje także u mnie czy też nie.

PS. Łącze mam formalnie takie same, tyle że na drugim końcu Polski.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Nie grając na przynajmniej średnim poziomie nie zweryfikujesz tego. Dopiero mając jakieś umiejętności zauważysz, że przeciwnicy mają nad tobą dużą i niesprawiedliwą przewagę. Mam czas reakcji około 170 ms. Mój czas reakcji od zobaczenia przeciwnika do oddania strzału to 450-550 ms, czyli całkiem niezły wynik, jednak na serwerze tego nie widać, ponieważ zanim zadam jakiekolwiek obrażenia, to dostaję 4 strzały. Pomiędzy każdym strzałem z AK-47 jest 100 milisekund. Można zakładać, że jestem do tyłu względem serwera jakieś 300-400 ms.

 

Zrzut ekranu 2024-03-25 004916.png

Ten zrzut z gry dobrze pokazuje, jak gra ekstrapoluje (przewiduje na podstawie wektorów ruchu) pozycje przeciwników, a robi to, gdyż nie otrzymuję wiarygodnych danych z serwera. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Ale z tego dalej nic nie wynika, jeśli jest pewność że problemem nie jest sprzęt w domu to nie pozostaje nic innego jak zmienić operatora, nie wyobrażam sobie sytuacji że korzystam z operatora z którego działania jestem skrajnie niezadowolony, jeśli zgłoszenia do BOK nic nie dają to nie ma innego wyjścia, tu niczego się nie wyczaruje bo jeśli na trasie Twojego połączenia występuje element wprowadzający jakieś problemy w warstwie L2 czy L3 to te same anomalie mogą występować jeśli będziesz korzystał np. z VPN, nie wierzę w to żeby problem był w wyższej warstwie bo sieć operatorska nie rozgranicza TCP i UDP, jedynym urządzeniem które przetwarza głębiej taki flow jest Twój router czyli FB czy własny, oczywiście można sobie wyobrazić sytuację tak zmienionych parametrów stosu IP karty sieciowej komputera że też gubi pakiety UDP, żeby problem występował na łączu operatora musiałoby dochodzić do klasycznej utraty pakietów na trasie z czym protokół TCP sobie lepiej poradzi niż UDP który jest protokołem bezstanowym , nie ma w nim retransmisji, trudne do zdiagnozowania bez Wiresharka i znajomości działania protokołów sieciowych 

Próbowałeś wyłączyć firewalla na FB ?

możesz jeszcze popatrzeć co ci pokaże to narzędzie (można wybrać rodzaj gry) https://packetlosstest.com/

A tu masz narzędzie online pod Windows do testowania m.in. połączeń  UDP: http://startrinity.com/InternetQuality/ContinuousBandwidthTester.aspx


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b Kolega udostępnił dump z którego wynikało, że od serwera dostaje tyle pakietów na sekundę ile potrzeba. Serwer ustawia flagę DF, wszystko dociera, więc nie powinno być problemów z fragmentacją dla ruchu przychodzącego. Gra nie ustawia DF ale żadne zwrotki ICMP nie przychodzą więc zakładam, że nawet jeżeli fragmentacja występuje to serwer nie ma problemu ze złożeniem części w całość.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@Samotnick 

dlatego podesłałem mu jeszcze te dwa linki z tego drugi może go o tyle zainteresować że oprogramowanie do onlinowego testowania UDP może zainstalować na kompie, i uruchomić w dowolnym momencie bo oprogramowanie pokazuje na bieżąco zdropowany ruch UDP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Jak ze StarTrinity to dokładnie przetestować, jakieś wskazówki?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Uruchamiasz program, 

Zakładka Advanced, UDP, Initialize UDP Test

A potem klikasz na Measurements (raw)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b Z powodu kolorów pasujących do forum, wrzucam wyniki od siebie. Pierwszy przez WiFi, drugi przez LTE, oba z Safari na tablecie (domyślne ustawienia testu, New Jersey).

IMG_0416.pngIMG_0417.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b Oczywiście mogę nastawić na kilka godzin i podrzucić wyniki, tylko to wciąż wysyłanie 1 datagramu na sekundę, a nie 64.

 

@Samotnick i to są niby wyniki po UDP?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange Test używa UDP. Tak jest na profilu CS2 (Serwer testowy: Niemcy).

IMG_0419.png