Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 NAT i Teredo


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 NAT i Teredo

@Anonim  nic nie grzebałem w ustawieniach FB 6 ani kompa (jak bum cyk cyk, mówię poważnie), pobrałem tylko pomocnika ze sklepu (tak jak Ty) i wrzuciłem screena, zapora w FB 6 średnia.

@R84MK  więc jeśli ustawienia masz ok to czeka Cię wymiana FB 6.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Funbox 6 NAT i Teredo


@R84MKnapisał(-a)

Są tylko dwie odpowiedzi albo firmware Funbox 6 jest niedopracowany albo trafiła mi się wadliwa sztuka.

 

Odblokowałem całkowicie Funboxa 6 i nadal blokuje chyba porty wymaganie przez Xbox Live. Teoretycznie uPnP (czy jak to się nazywa) powinno samo odblokowywać wymagane porty i blokować jak są niepotrzebne tak jak to było na Funbox 3. Na dniach spróbuje wymienić FB6 na inny.


Ani mechanizm uPnP ani porty poszczególnych gier nie są w stanie wpłynąć na połączenie tunelowane: to używa tylko jednego portu i jest specyficznie zaprojektowane po to, żeby sobie radzić z NAT w kontekście (niewspieranego) IPv6. Naprawdę, nie ma żadnych powodów żeby trzeba było coś zmieniać w konfiguracji FB6 aby umożliwić działanie tej usługi. Jak widać na przykładzie @slav72 FB6 w typowej konfiguracji nie interferuje z tym tunelem.

 

@R84MKna Twoim miejscu zacząłbym od zresetowania do ustawień fabrycznych, jeśli to nie pomoże to zgłoszenie do BOK na wymianę lub na odblokowanie portu Teredo na Twoim łączu.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 NAT i Teredo

@slav72  wierzę ci na słowo 😉

Może zapora na routerze wpływa mi na NAT, ale sieć bezpieczna i wszystko działa, nie grzebię w tym.

Tak w temacie nie trzeba nic ekstra włączać by konsola Xbox działała poprawnie, zabezpieczenia na średni poziom, gierki powinny działać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 NAT i Teredo

Teredo pojawia się jako odblokowane w zakładce z portami Funboxa 6 jak robię test połączenia Xbox live. Jednak na dniach wymienią na inny egzemplarz Funboxa bo reset Funboxa robiłem kilka razy, Windowsowy Firewall tak że nic nie blokuje


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Funbox 6 NAT i Teredo


@R84MKnapisał(-a)

Teredo pojawia się jako odblokowane w zakładce z portami Funboxa 6 jak robię test połączenia Xbox live

...


A to ciekawe rzeczy piszesz.

Mnie się nic nie pojawia, UPnP mam zresztą wyłączone więc nie miałoby prawa się pojawić. Zresztą zza podwójnego NAT i tak nie miałoby to szans na prawidłowe, automatyczne działanie. Mimo to (?) połączenie Teredo jest nawiązywane. Na FB3 też Ci się otwierał port do Teredo automagicznie? Aż z ciekawości zainstaluję sobie Win 11 i poeksperymentuję. Ale to dopiero jutro.

 

BTW, ten protokół jest dość... skomplikowany (?), może nie zadziałać na wiele różnych sposobów, a nawet może czasami działać a czasami nie, bez wyraźnego powodu (ze względu na możliwy timeout w kilku etapach tworzenia połączenia). Żeby się upewnić że "za Chiny" się nie połączy, dobrze próbę powtórzyć kilkakrotnie.

 

@slav72ten Twój otwarty NAT zaskoczył mnie podobnie jak @Anonim . Wiem, że pewnie nie masz ochoty tego drążyć (bo i po co), ale czy czasem nie masz pozostawionej opcji otwierania portów "na życzenie" przez UPnP? W FB3 ta opcja jest domyślnie włączona, IIRC już kiedyś dyskutowaliśmy, że podobnie jest w FB6. Jeśli tego nie zmieniłeś, to mogłoby wyjaśnić "otwartość" Twojego NAT.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 NAT i Teredo

@R84MK  dopytam jeszcze... W loginie nie masz czasem ipv6, jak jest takowy to go wymarz i nie wymuszaj ipv4, one działa i bez tego 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 NAT i Teredo


@j131napisał(-a)

@slav72ten Twój otwarty NAT zaskoczył mnie podobnie jak @Anonim . Wiem, że pewnie nie masz ochoty tego drążyć (bo i po co), ale czy czasem nie masz pozostawionej opcji otwierania portów "na życzenie" przez UPnP? W FB3 ta opcja jest domyślnie włączona, IIRC już kiedyś dyskutowaliśmy, że podobnie jest w FB6. Jeśli tego nie zmieniłeś, to mogłoby wyjaśnić "otwartość" Twojego NAT.


@j131  sprawdziłem i w FB 6 UPnP IGD jest domyślnie ustawione jako włączone.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Funbox 6 NAT i Teredo

@slav72 

I miałeś zostawione w domyślnej konfiguracji?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 NAT i Teredo

@j131  tak i z ciekawości wyłączyłem to ustawienie UPnP, wykonałem jeszcze raz pomiar i wygląda tak samo

slav72_0-1646843999357.png

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Funbox 6 NAT i Teredo

Ja od dawna używałem Port-Forwarding przy problemach z zablokowanymi portami. Do Orange trzeba się przyzwyczaić, dobry VPN jest tutaj podstawą gdy chcemy uniknąć nadmiernej wędrówce pakietów danych w grach online.