Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

► Temat, ze względu na specyfikę omawianego problemu, został przeniesiony z kategorii Modemy i routery (etykieta: Funbox) - Moderator Wiktor ◄

 

Mam problem z połączeniem się na konsoli Playstation 4 Pro do sieci 5GHz FunBoxa 3.0

Konsola nie chce się połączyć na 5GHz, na 2.4GHz łączy się bez problemu.

 

Zasięg sieci jest na pewno wystarczający gdyż jest to samo pomieszczenie i kiedyś się łączyła na 5GHz zapewne na starszych wersjach oprogramowania.

Nie ma żadnego problemu z połączeniem się innych urządzeń, telefon, tablet, telewizor wszystkie te łączą się bez problemu tylko nie PS4 Pro.

 

Próbowałem już dosłownie chyba wszystkiego, jak ustawienie statycznego IP w konsoli, dodanie jej do DHCP + DMZ, resetowanie routera naturalnie do ustawień fabrycznych, konsoli, zmiana kanałów sieci WiFi w routerze itd.

 

Wiem ze nie jestem jedyny z tym problemem - http://forum.pclab.pl/564577-Rahalius?app=forums&module=forums&section=findpost&pid=15252553

57 ODPOW. 57

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@PeterMac83 hej, spróbuj wyłączyć ( tylko dla testu ) całkowicie zabezpieczenia na odseparowanej sieci 5Ghz. Jeżeli będzie ok bez zabezpieczeń to pewnie jest coś nie tak ze wsparciem konkretnego typu szyfrowania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Dziekuje za odpowiedz, niestety bez zmian po wyłączeniu hasła do sieci.

 

Zapytam czy FunBox 3.0 aktualizuje sobie samemu firmware bez wiedzy uzytkownika ?

Bo zdaje sie ze kiedys w ustawieniach sieciowych WiFi nie bylo opcji dla sieci 2.4GHz aby uzywal szerokiego kanału 40 MHz. Jakos tego kiedys nie widziałem, stąd moje pytanie.

 

Bo jak wspominalem kiedys PS4 Pro laczylo mi sie bez problemu na 5GHz, oba urządzenia staly dokladnie w tych samych miejscach (konsola, router)

Modul radio WiFi 5GHz nie moze byc wadliwe w FB3.0 bo inne urzadzenia lączą sie z nim, z kolei w PS4 Pro tak samo gdyz jak widać inny użytkownik mający identyczny problem polaczyl PS4 Pro na 5GHz z hotspotem w telefonie.

"Wykluczam awarie modułu wifi konsoli - przy hotspocie z telefonu na 5GHz konsola łączy się bez problemu."

Takze winny jest albo firmware w PS4 Pro albo w FB 3.0, jedno drugiego nie moze przetrawic 

 

 
Edit
Udało się!! połączyło się w końcu, a co zrobiłem to zmieniłem nazwę SSID dla sieci 5GHz na nieco inną i załapało.

Jakość, siła sygnału 92% i wszystko 3 testy połączenia przechodzą Sukces w PS4.
Także albo coś w PS4 zostało w systemie z tą starą nazwą sieci ze takie problemy, albo FunBox 3.0 nie daje rady ze zbyt duzą ilością przyłączonych przypisanych urządzeń, z chwilą zmiany nazwy na inną inne urządzenia zapewne straciły połączenie i możliwe odciążyły Fun pudelko 🙂

Jeszcze to musze zweryfikować w czym tak na prawdę rzecz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Jednak coś nadal nie jest do konca jak potrzeba, rozlaczylem polaczenie, i teraz znowu nie moze sie połączyć z tą nową siecią z nową nazwą, sila sygnalu wskazywalo wczesniej na 90-92% tazke to nie moze być przyczyną.

Proszę spawdzcie to osoby odpowiedzialne zajmujące sie softem do FB 3.0.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Przywróć proszę PS4 do ustawień fabrycznych. Wcześniej oczywiście zapisy gier, czy ważne rzeczy wrzuć do chmury czy skopiuj. Są już tutaj dwa podobne wątki i użytkownicy nie powrócili z problemem.

 

https://manuals.playstation.net/document/pl/ps4/settings/restore_setting.html - pod tym linkiem opisane jak to zrobić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Dziękuję, spróbuje i dam znać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

PS4 jest dość problematyczne jeżeli chodzi o sieć. Sam mam Funboxa 2.0 i PS4 Slim i na WiFi 5 GHz wszystko działa ale za to jest to jedyne urządzenie jakie widziałem w życiu, że nie działa sieć na kablu sieciowym 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Można również zrobić tak:

- rozłączyć Sony PS 4 z Sagem F@st 5656 (FB 3)

- wejść do Panelu Sagem-a

- w 'moja sieć' / 'odłączone urządzenia' usunąć Sony PS 4

- a w Sony PS 4 usunąć urządzenie Sagem.

 

Ela


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@Ela12 - gdzie niby w PS4 mozna usunąć Sagema 🙂 ?

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Przywróciłem dane do ustawień fabrycznych i nic to niestety nie dało. Juz na samym początku podczas pierwszej konfiguracji konsoli przy wyborze sieci 5GHz i próby połączenia od razu konsola wyświetla błąd typu "Nie można nawiązać połączenia WiFi w określonym czasie" dokładnie tak samo jak wcześniej.

 

Przypuszczam ze winny jest tu sam router FunBox 3.0 i jego firmware jakiś brak kompatybilności.

Czy był sprawdzany firmware FunBoxa 3.0 przez testerów pod kątem kompatybilności czy w ogóle jest potwierdzenie ze łączy się poprawnie z konsolą PS4 Pro na sieci 5GHz ? Zapewne i nie, a PS4 to troche specyficzny sprzęt i pewnie nikt tym sobie głowy nie zawracał.

 

Nie dostałem jeszcze odpowiedzi czy FunBox 3.0 pobiera sobie sam firmware w tle i sobie go aktualizuje ?

Bo wydaje mi sie ze tak, bo kiedys pamietam przy sieci 2.4GHz nie mialem opcji aby uzywał szerokiego kanału 40Hz.