Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Okazuje sie ze FB 3.0 aktualizuje sie sam bez nawet informacji dla użytkownika.

W czerwcu tego roku miałem wersje firmware sprawdziłem po starych postach SG30_sip-pl-2.01.23.17,

teraz mam wersje SG30_sip-pl-02.10.31.17, co jest zapewne przyczyną problemów z połączeniem konsoli, wtedy konsola się łączyła bez problemu na sieci 5GHz.

 

Czy mozna liczyc ze zostanie to zweryfikowane i sprawdzone ?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

No i jest winowajca problemu a jest nim oczywiście modem FunBox 3.0 tak jak przeczuwałem po wielu testach i obserwacji problemu.

 

Połączyłem konsole z Hotspoetm utworzonym w komputerze w Windows 10 i konsola łączy sie błyskawicznie bez żadnego problemu z nim na 5GHz !

Czyli identycznie jak u innego użytkownika z tym samym problemem - http://forum.pclab.pl/topic/1260700-Po%C5%82%C4%85czenie-wifi-Playstation-4/page__gopid__15279018&#e...

 

Także obecny Wasz firmware jest zabugowany i nie kompatybilny z PS4 PRO na sieci 5GHz!

 

Nie wiem jak i kto u Was zajmuje sie testami tego ale chyba wdrążanie nowych wersji jest nie poparte żadnymi testami z urządzeniami na rynku.

 

Jak wrócić do poprzednich wersji oprogramowania na których nie było problemów z połączeniem ?

Jak zablokować FB aby nie pobierał sobie cichaczem bez mojej zgody nowych wersji firmware które jak widać wnoszą więcej szkód i problemów niż poprawy czegokolwiek bo nawet nie ma nigdzie żadnego chagneloga listy zmian.

 

Jutro jeszcze spróbuje zrestartować FB 3.0 fizycznie mechanicznie z tylu przyciskiem dla świętego spokoju, zamiast resetu z poziomu UI.

 

 

 

 

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@PeterMac83 Nie wrócisz do poprzedniej wersji oprogramowania, nie zablokujesz automatycznych aktualizacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@BORAX - tak myslalem, to liczę w takim razie na poprawkę firmware.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Nie wierzę Emotikon: LOL Udało się DZIAŁA perfekt na 5GHz !!! zrobiłem tym razem reset ale mechaniczny routera z tylu przyciskiem a nie jak do tej pory robiłem kilkakrotnie reset ale z poziomu oprogramowania do ustawień fabrycznych.

 

Czyli reset z oprogramowania a ten z guzika z tylu to nie to samo !

 

20181103_115815.jpg

 

Na razie z routerem połączone są 4 urządzenia, 2 po ethernet, 2 po WiFi, zobaczę czy jak dojdą kolejne czy się nie zaczną się jakieś cyrki, a dojdzie jeszcze 6 urządzeń, oby odpukać tak zostało jak teraz.

Już zacząłem psioczyć na firmware i jego brak kompatybilności :), no bo ile można było, tym bardziej dziwne ze inne sprzęty łączyły się bez problemu na 5GHz tylko nie PS4 Pro.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Problem znowu powrócił ! 

Wczoraj wszyskto było ok, działało połaczenie przez kilka godzin jak grałem.

 

To jest parodia jakaś jak ten FunBox 3 jest nie dorobiony od strony WiFi, nie wiem co mu znowu odbiło, PS4 Pro podczas próby nie moze uzyskać adresu IP i tu sie wywala.

Podłączone są zaledwie 4 urządzenia, 2 po LAN 1Gb/s, 2 po WiFi.

 

Nic nie zmienialem w tym pudełku, jedynie dopasowywałem dziś optymalne kanały WiFi dla sieci, ale teraz dałem znowu na Auto i tez to nic nie daje.

Jest jakis bug i tyle, albo to coś nie potrafi udzwignąć 2 urządzeń po gigabit LAN i dwóch po sieci WiFi w 5GHz.

 

Tragedia, weżcie tam troche sie za to i potestujcie na dluzszą metę scenariusz PS4 Pro + inne urządzenia w sieci, gwarantuje ze bedzie to samo co u mnie.

 

Co zauwazylem to ze wczoraj jak działało wszystko w zakładce ustawienia UPnP - "tablica reguł UPnP IGD w IPv4" były dwa porty UDP 9306 i 9308 od PS4 które się tam pojawiły same, a dziś ich nie ma na tej liście. Jak je tu dodać ręcznie na stałe ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@PeterMac83 Tylko zamiast rejestratora, wstaw PS4.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Nic to niestety nie daje, pootwierałem wszystkie możliwe porty z jakich korzysta PS4 Pro, jest informacja z jakich korzysta 80, 443, 3478, 3479, 3480, jak i te które wczoraj pokazały się na liście reguł UPnP IGD IPv4 czyli 9306, 9308. wszystkie dałem na TCP/UDP w zakładce NAT/PAT

 

Zmieniłem tez zaporę internetową na ustawienie Niskie.

 

Wykonałem tez kolejny reset z tylu FB, nie podłączając do sieci WiFi niczego, router stoi 5 metrów od konsoli !!! 

 

Ewidentnie jest to wina firmware FunBoxa, bo już nic innego być nie może.

Dziwne tylko ze z polaczeniem 2.4GHz działa wszystko idealnie za każdym razem, zero problemów nie robiąc niczego w ustawieniach, wszystko dziala na domyślnych ustawieniach fabrycznych FB po resecie.

 

Czy ktoś tu z Orange mi w końcu odpisze ze będzie to zweryfikowane sprawdzone ? 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@PeterMac83 inna opcja to router z AP klient, wpiąć go w FB3 i z niego wi-fi udostępniać, wiem że to rozwiązanie mało racjonalne, ale zanim soft aktualizują to minie sporo czasu, po co tracić czas.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Racja mozna i tak, dzieki za odzew w temacie, albo po prostu podpne PS4 Pro kablem ethernet i bedzie problem z głowy, na sieci 2.4GHz to nie robota w przypadku grania online w gry, czy tez streamowania gier na YouTube czy tez grania zdalnego z poziomu PC "Gra zdalna PS4".

Bedzie tylko niepotrzebny dodatkowy kabel no trudno tylko dlatego ze FunBox3 ma takie a nie inne oprogramowanie.