Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fifa uciążliwe opóźnienia


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Fifa uciążliwe opóźnienia

@Piotrekk85 

może czas rozwiązać problem systemowo zwłaszcza że tyle czasu już trwa a nie tylko tu i teraz 😉

Anonim

Nie dotyczy

Fifa uciążliwe opóźnienia

@Piotrekk85 @pawel__b Ja też nie uważam Orange za złego operatora, jak poczytacie moje poprzednie posty - chwaliłem Orange niejednokrotnie - Apple, Google, PSN - wszystko, z czego korzystam i nie wymaga niskich opóźnień działa idealnie. Ale teraz mam więcej czasu na granie i po prostu te pingi są kiepskie. Mam jedynie nadzieję, że wkrótce Orange zepnie się z Valve przez OTI w Warszawie. Jest już Twitch, Amazon, Cloudflare - może pora na więcej? 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

To żadne rozwiązanie. Orange musi dokupić więcej przepustowości. A nie mydlić ile TB/s ma.
Anonim

Nie dotyczy

Fifa uciążliwe opóźnienia

Masz trochę racji, jeśli spojrzy się całościowo. Ale dokupieniem przepustowości nie zmniejszysz opóźnień, bo pakiet wychodzi za granicę i wraca - to około 35-36ms. A tak - w obrębie warszawskiego opentransitu jest 1-3ms. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

Gdy będzie ruch rozłożony inaczej, to będzie mniej. Prędkość światła jest znana. Kwestia że ruch nie może być od razu wysłany.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Fifa uciążliwe opóźnienia

Mam wrażenie, że w obronie Orange dałby Pan się posiekać. Jak dla mnie sprawa jest prosta. Orange reklamował swój światłowód przez banery jak ten poniżej. Jest on ciągle widoczny na stronie.  

 

,,niski ping, najmniejsze opóźnienia,,  ?  Dobre żarty

 

Jutro moja sprawa trafia do UOKiK a następnie do sądu. Zostałem oszukany. Nie można używać określenia ,,najmniejsze opóźniania,, gdy jest to nieprawda, szczególnie w reklamie. Najmniejsze znaczy, że nie ma nic mniejszego a jednak konkurencja wypada lepiej w tej kwestii. Żadne tłumaczenie tutaj nie da rady. Nie podważy tego nikt. Najmniejsze znaczy najmniejsze koniec kropka. Nie ma żadnej gwiazdki, wyjaśnienia. Prosty tekst: ,,najmniejsze opóźnienia,, 

 

Już teraz mogę śmiało mówić, że Orange przegrało sprawę.

 

 


dla graczy.png

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Fifa uciążliwe opóźnienia

FIFA to nie moja bajka ale temat jest ciekawy. Osobiście jak mam chwilę to się bawię w WoT gdzie serwery stoją gdzieś w Niemczech a pingi wyciągam ok.30ms i jest w porządku. Wygooglałem, że serwery EA siedzą w USA i Irlandii a dodatkowo gdzieś na jakimś forum Fify mi się przewinęło, że jakieś serwery są w Niemczech więc jak macie namiary na adres Fify w PL to chętnie też bym posprawdzał jak to wygląda. Sam EA strasznie nie chce wyjawić IP-ków... Co do pingów to sorry ale w światłowodach światełko pomyka ~200000km/s więc w 1ms lepiej niż 200km nie będzie, do tego dochodzą pewnie jakieś opóźnienia na hardware więc w jedną milisekundę światło nie obiegnie ziemi kilkakrotnie 🙂

Pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

IP serwera można sobie bez problemu wyciągnąć podczas gry na PC programem Wireshark. Tu nie chodzi o serwery oficjalne EA tylko o rozgrywkę P2P.

Np. IP serwera jak w Fife20 sobie zagrałem, wyciągnąłem taką pozycję:

52.114.75.149

Opóźnienie w grze pokazywało mi 22ms.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Fifa uciążliwe opóźnienia

Spoko, jeżeli "uciążliwe opóźnienia" to 22ms do serwera Microsoft w Amsterdamie to nie mam pytań 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Tylko ja nie mam Orange.. 😉