Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

@Cygnus  u mnie RSSI jest na poziomie -67dB, a maszt mam około 450m w linii prostej od domu. Nie sugeruj się odległością w NM tylko sam zmierz po adresie no no apka podaje 135m...Zresztą maszty widaç..zerknij na nim na kierunek ustawienia paneli, bo powinny być 3 i czy przypadkiem kierunek Twojego domu nie wypada równo pomiędzy dwoma z nich? One mają kąt nadawania i czasem się mieszka na wprost takiej martwej strefy nadawania dwóch paneli 

http://www.serwisinaprawa.pl/porady/sprzet/186-opis-wskazan-sygnalu-w-3g-lte-csq-rssi-rsrp-rsrq.html


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dobra, co jest

@Cygnus podajesz, ze masz RSSI -113 dBm - to jest praktycznie brak zasięgu dla sygnału z nadajnika. Pewnie router masz wewnątrz domu i w dodatku otoczony ścianami. Jak na taką małą odległość, którą podajesz do nadajnika, to masz bardzo duże tłumienie sygnału, lub ten najbliższy maszt nie jest nadajnikiem Orange. Sprawdź, czy możesz postawić router jak najbliżej nadajnika, przy oknie i porównaj poziom sygnału RSSI.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dobra, co jest

@ketrasaArturSłusznie, to wynika z opisu w linku, który zamieściłem. Dobrą stroną jest to, że @Cygnus  może się przemieszczać robiąc pomiary w różne miejsca domu i je porównywać. Uważam jednak, że bez dobrego modemu stacjonarnego się nie obejdzie...Przy takiej odległości i sygnale (jeśli się potwierdzi w różnych miejscach, niezależnie od kierunku nadajnika) warto również pomyśleć o antenach kierunkowych, których nie podepniesz do "mydelniczki"


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

Uważam, że routery mobilne nie są jakimś rewelacyjnym rozwiązaniem do prawidłowego rozdzielania internetu mobilnego. Dodatkowo że to jest  Alcatel Link Zone MV70VK, to dla mnie sprzęt z niższej półki. Osobiście używam routera Huawei, ale zasięg WiFi z takiego urządzenia już gubi po przejściu do drugiego pokoju. Proponowałbym przynajmniej router z wolnego rynku, za niewielkie pieniądze można już kupić Huawei B525, gdzie ma wyjście na anteny zewnętrzne oraz agregację dwóch pasm. Różnica jest kolosalna między takim routerem mobilnym, a stacjonarnym. Dodatkowo umożliwia podłączenie komoputera, laptopa przez kabelek, co powinno znacznie poprawić działanie internetu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

@ketrasaArturpolecanie routerów z modemem LTE zdolnym jedynie do 2CA (agregacja 2 pasm) kiedy sieć obsługuje już 4CA jest trochę nie na miejscu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Dobra, co jest

@gk2a6 

Wszystko rozbija się o koszty, z agregacją 4 pasm routery są drogie. Lepszy router z 2 niż jednym pasmem.

Jeżeli kolega ma problemy z zasięgiem to proponowanie 4CA jest trochę bez sensu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Dobra, co jest

No właśnie zmierzyłem w linii prostej w Google Maps, nie w tej apce o której mi mówiłeś. Rozumiem, że muszę jednak polatać po domu za sygnałem...?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dobra, co jest

@CygnusTak, tak właśnie sugeruję. Później w najlepszym zrobienie speedtestu i sprawdzenie jak tam działa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać - wszystkie trzy źródła które mi wykrywa, czy to maszty, czy to anteny na dachach, pokazują mi równe 113 dBm. Nie ma zmiłuj.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

@CygnusTo jest aplikacja pomocnicza. Spróbuj (domniemywam, że mierzysz na smartfonie) pochodzić po okolicy- poza domem, bliżej masztu itp i sprawdzić wiarygodność pomiarów. To powinno zdecydowanie sie różnić od pomiarów wewnętrznych