Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

Witam, dzień dobry, dobry wieczór.

Mam problem. Otóż Internet na abonament, pakiet Orange Love, LTE, i tak dalej mi się... krztusi? W sensie gram sobie w Minecrafta na multi i co chwila wywala mnie z serwera. Pytany admin twierdzi, że u niego wszystko ok, stąd wnioskuję, że to z moim internetem jest problem.

To nie jedyny przykład. Innym jest oglądanie streamów na żywo przez Twitcha - jeśli stream zatnie się tylko raz, a uciekać będzie tylko jakość, jest święto. 

Jestem kompletnie zielony w kwestiach sprzętowych i informatycznych, dlatego dzwoniłem na BOK - niby nic nie widać, niby wszystko git, ale na wszelki wypadek oni cośtam od siebie zrestartują i będzie dobrze. Niby było, ale przestało. Wziąłem zatem sprawy w swoje ręce, i za każdym razem gdy internet się krztusił, diagnozowałem systemem Windows (7) - wyłącza i włącza kartę sieciową, ale to pozwala na jakąś minutę spokoju i powrót do stanu wyjściowego. Restart modemu również na dłuższą metę nic nie zmienia.

Nie rozumiem problemu - dlaczego on występuje, co robię źle, czy w ogóle to moja wina, czy po prostu tak jest i już. Umowę mam od 2 miesięcy dopiero, także nie sądzę żeby to była wina modemu (Alcatel), acz to tylko moje zdanie.

Bardzo proszę o pomoc, bo można dostać czasem wylewu, jak tak się walczy i wkurza i nerwy niszczy. I po co to komu, i na co?

________________
* Wpis poddany edycji – Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

@Cygnus bez podstawowych informacji technicznych ciężko coś doradzić. Po pierwsze modem. Do przeglądania stron wystarczy. Do gier czy do ciężkiej pracy w necie, nie za  bardzo..sam odbiornik w nim dość słaby, a wifi to drugi powód kiepskiej jakości połączenia, tym razem wewnętrznego. Samo 2,4 GHz na pokładzie ogranicza. Najlepiej niestety grać po kablu z modemu stacjonarnego z routerem, bo nawet ładowanie tej "mydelniczki" ma wpływ na wifi jak i na LTE...W modelach stacjonarnych jest switch eth i lepszy odbiornik LTE przez co działa stabilnej. Co do wifi, to mimo odległości ta częstotliwość jest wolna i narażona na zakłócenia, przez co gorsza od 5GHz ( której ten modem nie ma). Nie ma też możliwości pidpięcia lepszych anten zewnętrznych, co by pomogło w lepszym odbiorze LTE

Kolejnym etapem jest ustalenie propagacji nadajnika BTS. Jego odległość, poziom sygnału odbieranego i obciążenie. To sprawdzisz w aplikacji pomocniczej NetMonster. 

Jak widzisz nawet ustawienie modemu w domu ma znaczenie dla jakości transmisji...stąd zmiennych niewiadomych jest sporo..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dobra, co jest

@CygnusIMHO taki już urok internetu mobilnego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dobra, co jest

@Cygnus masz internet mobilny, więc jego działanie uzależnione jest od wielu czynników. Obciążenie nadajnika, siła sygnału. Często umiejscowienie samego routera może poprawić lub pogorszyć działanie internetu. Internet mobilny nie nadaje się do gier.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dobra, co jest

@Cygnus  Powtórzę po poprzednikach: mobilny dostęp nie nadaje się do gier. Dodam tylko, że jak w każdej sytuacji ważną jest diagnostyka i analiza. Na jakim modemie odbierasz? Jak połączony z kompem? Jak daleko do nadajnika-jaki poziom sygnału? Czy nadajnik weryfikowany pod kątem obciążenia? Itp...itd..technikę idzie czasem trochę oswoić..trzeba się jednak postarać..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Dobra, co jest

Znaczy ja jeszcze rozumiem jakbym korzystał jakoś ekstensywnie z łącza, grał na nim w gry które wysysają gigabajty jak ja sok w gorący dzień to ok, ale przecież tak nie jest.

Modem to Alcatel Link Zone MV70VK, z kompem połączony za pomocą WiFi. Od komputera do modemu jest z 2 metry powietrza, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nadajnik", ja osobiście słup na dworze, acz nie wydaje mi się, żeby to było to.

Pewnie że się da technikę oswoić, ale jak nie ma kto pokazać, jak wytłumaczyć, tylko będzie robić ze znajomości tematu cechę która by go wywyższała, zamiast po prostu pomagać, to nawet staranie się nic nie da.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha

@Cygnus bez podstawowych informacji technicznych ciężko coś doradzić. Po pierwsze modem. Do przeglądania stron wystarczy. Do gier czy do ciężkiej pracy w necie, nie za  bardzo..sam odbiornik w nim dość słaby, a wifi to drugi powód kiepskiej jakości połączenia, tym razem wewnętrznego. Samo 2,4 GHz na pokładzie ogranicza. Najlepiej niestety grać po kablu z modemu stacjonarnego z routerem, bo nawet ładowanie tej "mydelniczki" ma wpływ na wifi jak i na LTE...W modelach stacjonarnych jest switch eth i lepszy odbiornik LTE przez co działa stabilnej. Co do wifi, to mimo odległości ta częstotliwość jest wolna i narażona na zakłócenia, przez co gorsza od 5GHz ( której ten modem nie ma). Nie ma też możliwości pidpięcia lepszych anten zewnętrznych, co by pomogło w lepszym odbiorze LTE

Kolejnym etapem jest ustalenie propagacji nadajnika BTS. Jego odległość, poziom sygnału odbieranego i obciążenie. To sprawdzisz w aplikacji pomocniczej NetMonster. 

Jak widzisz nawet ustawienie modemu w domu ma znaczenie dla jakości transmisji...stąd zmiennych niewiadomych jest sporo..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Dobra, co jest

Na co konkretnie patrzeć? Które skróty wypisać? Pokazuje mi co chwila raz jeden nadajnik, raz drugi.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dobra, co jest - wywala z serwera i mam problemy ze streamami przez Twitcha


@Cygnusnapisał(-a)

...
Pewnie że się da technikę oswoić, ale jak nie ma kto pokazać, jak wytłumaczyć, tylko będzie robić ze znajomości tematu cechę która by go wywyższała, zamiast po prostu pomagać, to nawet staranie się nic nie da.


Zapewniam Cię że możesz tu liczyć na pomoc i na 100% nikt się nie będzie wywyższał. A że tematu nie znam z autopsji to spieszę się zamknąć i tylko Ci pokibicuję.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dobra, co jest

@Cygnus  skoro skacze, to może jesteś w takim samym zasięgu z dwóch?? Przelaczasz się i dlatego wariuje? RSSI najważniejszy. Porównaj dla obu i sprawdź na mapie ich położenie wedle Twojego domu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Dobra, co jest

Na ten moment wyświetla mi się tylko jeden, który ma RSSI -113 dBm i jest w odległości (według Google) 883,14m.

Co to oznacza?