Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

@Fifinia 

To co prawda stary wpis, ale może nadal coś jest "na rzeczy":

https://www.moddb.com/mods/codenamecure/tutorials/cure-create-servers

Cytat (wyróżnienie moje):

Note that due to an engine bug and valve not allowing "legacy support" on their master servers having bots and showing your game in the server browser (over the internet not local) are incompatible, however direct connections still work with bots (simply give you mates your ip/hostname).

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Ojej, to trochę nie ciekawie 😕
Jeszcze nie sprawdziłem co i jak, dopiero jutro to zrobię


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Dobra, więc minęło sporo czasu, wiem wiem. Ale tylko powiem co i jak. Więc wcześniej (w momencie utworzenia postu) mój komputer był podłączony do internetu za pomocą karty sieciowiej (czy jakoś tak), teraz jest podłączony kablem, więc powinno działać. Lecz jest tak samo. Tylko ja widzę mój serwer w LAN, a koledzy mówią, że go w ogóle nie widzą. Canyouseeme.org pokazuje, że też nic nie widzi 😕
Praktycznie cały czas nic.
Tutorial, który podesłałeś wymaga starego HLDSUptadeTool, który już nie jest dostępny, został zamieniony na SteamCMD. Poza tym, mój serwer jest zrobiony tak, jak powinien być. Wpisałem te " -console -game cure +map cbe_bunker +maxplayers 5 -autoupdate " i nic :(.
Przez ten cały czas serwer nie miał pliku server.cfg, ale on jest automatycznie generowany przez serwer, jeżeli ona go nigdzie nie może znaleźć. Eh, w takim razie, co może być problemem?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1649
  • 8164
  • 64

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

No właśnie, zapomniałem kompletnie o Firewall'u. Później coś z nim zrobię. A jak włączenie tych przychodzących połączeń nie zadziała. To mam zainstalować tego wiresharka itd.?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1649
  • 8164
  • 64

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Na początek wyłącz zaporę i sprawdź czy działa bez niej. To sygnał, że musisz na niej przepuścić jakiś ruch. Dlaczego wyłączyć? Bo możesz mieć już jakieś reguły które blokują ruch a one są ważniejsze od tych które ruch przepuszczają. Można ich po prostu nie zauważyć i się dziwić, że nie działa pomimo tego, że reguły dopuszczające są utworzone.