Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód do gier


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

@Sebastian1 

Jeśli możesz, to sprawdź trasy pakietów dla poniższych adresów:

 

 - utas.fut.ea.com

 - utas.s2.fut.ea.com

 - easo.ea.com

 - 159.153.72.252

 

 

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

światłowód do gier

@IamKovu   Tu masz z mojego światłowodu Orange:

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

światłowód do gier

@IamKovu 

 

wszystkie poza easo.ea.com (który jest w USA) są w Irlandii więc czasy typowo w granicach 40ms

no jakoś tutaj nie widać serwerów Amazona 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

światłowód do gier

@IamKovu 

 

 

1.png2.png3.png4.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

@Sebastian1 

Dziękuję za testy, szczerze mówiąc wygląda to całkiem nieźle. 

U obecnego dostawcy pingi do utas.fut.ea.com i utas.s2.fut.ea.com oscylują w granicach 60 ms.

Dla porównania mam także trasy od znajomego, który korzysta z FTTH Netii -  ping jest w granicach 45-50. 

 

@pawel__b  

Hmm, od zawsze wszyscy gracze powtarzają, że w Polsce łączymy się z serwerami, które znajdują się we Frankfurcie.

Natomiast jeśli chodzi o fora i oficjalne strony EA - adresy, które zamieściłem powyżej to jedyne, które udało mi się znaleźć.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

światłowód do gier

@IamKovu 

 

mam poważne wątpliwości co do informacji podawanych na stronach EA odnośnie FiFa....najlepiej żebyś po prostu potestował u kogoś na łączu Orange...i to wieczorem kiedy jest większy ruch...i nie w okresie wakacyjnym kiedy ruch w internecie spada bo to nie będą wiarygodne testy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

Masz rację, sprawdziłem adresy i ich lokalizacja to Londyn - faktycznie EA ma tam serwery ale z Europy Środkowej/Zachodniej powinniśmy się łączyć z Frankfurtem.

 

na Twitterze jednego z profesjonalnych graczy znalazłem taki adres: 52.57.221.190

Tutaj już przewija się Amazon i lokalizacja to Frankfurt. Proszę o testy dla powyższego adresu. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

światłowód do gier

@IamKovu 

 

5.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

Dzięki za testy,

 

z tymi trasami jest trochę bardziej skomplikowana sytuacja, Doczytałem, że praktycznie każdy mecz to połączenie z jednym z wielu adresów, więc ciężko o wykonanie dokładnych testów.

 

Dzisiaj testowałem Fife na FTTH od Orange i generalnie wygląda to dość dobrze.

Raczej nie odnotowałem żadnych lagów, dropów, przyspieszeń itd, połączenie było stabilne, w fifie jakość połączenia oscylowała w granicach 4-5 kresek (5 to maks skali). Jednak podczas rozgrywki czułem, że mimo wszystko jeszcze trochę do szczęścia mi brakuję, co jakiś czas dało się odczuć opóźnienia. Na ten moment na pewno było lepiej niż u obecnego dostawcy, ale chciałbym jeszcze sprawdzić FTTH od T-mobile. Testowałem zarówno tryby z serwerami dedykowanymi, jak i P2P - P2P faktycznie nieco gorzej, ale było to grywalne na dość wysokim poziomie. 

Wykonałem także trasy do kilku adresów przydzielanych przy połączeniu z Frankfurtem, które znalazłem na różnych forach - Ping był w okolicach 35-45 ale czasami dało się odnotować skoki pingu do wartości 150-200 ms.

Przed decyzją jeszcze się wstrzymam, ale wiem już na pewno, że zmienię obecnego dostawcę.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

światłowód do gier

Jeżeli nie potrzebujesz telewizji linearnej, to polecam wziąć Ci światłowód od TMobile.