Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 1

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

Dzień dobry, mam sporo problemów z nowym internetem od Orange.

 

Wspaniały modem to Funbox 3.0, platforma to PS4 Pro, a gra to COD Cold War.

 

W CODzie mam średni nat, gra wywala komunikat, że mogę mieć problemy z połączeniem z innymi graczami, którzy też mają średni NAT. Informuje też, że gra próbowała skorzystać z portu 3074 UPD aby otworzyć NAT, sugeruje mi też, że w routerze można właczyć  Universal Plug and Play, przekierować porty lub dodać system PS4 do ograniczonego zaufania aby konsola mieć otwarty NAT w grze.

 

Problemy są takie, że długo dość szuka gry, często też zdarzy się, że znajdzie sesję, załaduje mapę i na końcu wywala błąd, że nie można dołączyć do sesji. Wczoraj po kilku minutach szukania graczy i wywalaniu sesji, po czym gdy drugi raz pod rząd stało się to samo, zwyczajnie odechciało się grać..... 

 

Przeszukałem fora i wyszukiwarke i działanie jakie podjąłem to:

- dodanie statycznego adresu IP dla konsoli

- w zakładce NAT/PAT pododawałem porty, które powinny być przekierowane do konsoli (w tym ten nieszczęsny 3074 UPD oraz inne, które według informacji w internecie potrzebne są grze)

- w ustawieniu zapory ustawiłem 'niski'

- w opcja uPnP jest włączona

 

porty zrobiłem tak jak na screenie

 

Ad2. 

Naczytałem się już jakie te routery są badziewne i teraz pytanie - ewentualnie wymienić na swój to jaki kupić? 

 

Ad3.

Orange jak zadzwoniłem na pomoc techniczną połączyło mnie z automatem Maxem (dawno nic mnie tak nie wyprowadziło z równowagi jak on), przetestował połączenie i uznał, że po stronie orange jest wszystko ok i czy życzę sobie odpłatną pomoc.

To znaczy, że orange nawet na telefonie nie ma supportu tylko muszę płacić za pomoc? Świetna reklama... U konkurencji chociaż człowiek się zgłaszał i pomagał jak coś nie było ok.

 

Ktoś pisał, że mu się udało ale nie podzielił się screenami jak to zrobił. Nie jestem mistrzem ustawiania sieci więc może jakiś błąd zrobiłem w tej konfiguracji i ktoś ogarnięty mnie poprawi 🙂 Będę wdzięczny za pomoc.


orange1.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 1

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

Dziękuję za odpowiedzi, udało mi się z tym poradzić ale nie do końca rozumiem jak, ale się udało...

 

Udało mi się skontaktować z pomocą techniczną Orange i od razu przeszedłem do sedna: prośba o zainstalowanie zewnętrznego ONT bo Funbox ma fochy 😄 Pan powiedział, że mogę swój router podłaczyć do funboxa, na co odparłem mu, że nic mi to nie da bo to funbox blokuje porty... Pan zaproponował że odblokuje dla mnie porty na co oczywiście przystałem... i magicznie nat się otworzył w grze 😮 czyli może mi ktoś powiedzieć czy dobrze zrozumiałem sytuację: Orange domyślnie blokuje porty i to, że ja coś zmieniałem w ustawieniach routera nic nie dawało?

 

Na chwile obecną mam zrobione tak i szczerze mówiąc boje sie to ruszać:

 

- zakładka DHCP - adres IP konsoli dodany jako statyczny

- zakładka NAT/PAT - dodane przekierowania portów 3074, 1935, 3478,3479,3480

- zakłądka UPnP - włączone - pokazuje się jakaś reguła 192.168.1.12:9308 to 9308 (UDP)

- zakłądka DMZ - wyłączone

- zapora ustawiona na 'niski'

 

przy loginie brak dopisku ipv6 (domyślnie nie było) ale przed dopisane BEZ_OCHRONY-login@neostrada.pl

 

Czy dobrze rozumiem, że te przekierowania właściwie są niepotrzebne skoro jest właczone UPnP ?

 

W każdym razie mam NAT otwarty w Codzie o to mi chodziło i na chwilę obecną dam sobie spokój z montowaniem swojego sprzętu.

 

Z ciekawostek: koledze montowali kilka dni temu tą samą usługę, z tym, że zamontowano mu zewnętrzne ONT, ustawił wszystko tak jak ja, też dzwonił do Orange aby porty odblokowali i... on ma ciągle nat średni i informację o problemach z połączeniem z innymi graczami. U niego nie pojawiła się wspomniana przezemnie reguła w zakładce UPnP, a w zakładce DHCP konsole mu pokazuje na obu listach urządzeń, czyli i jest na liście z dynamicznym ip i jest na liście ze statycznym... u mnie pokazuje konsole tylko na liście "statyczne adresy IP". 

 
 
 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

@raflooldz podobny temat

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Otwieranie-port%C3%B3w-NAT-FunBox-3-0-pod-PS4-COD/td-p/133854

 

Konfiguracja FB3

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/FunBox-3-0-otwieranie-przekierowanie-port%C3%B3w-EA-Fifa-18/td-...

 

a zeby z kims zywym porozmawiać na infolinii wystarczy powiedziec do Maxa kilka razy "chce porozmawiać z konsultantem" wtedy Cie polaczy

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

Wejdź w zaawansowane -> połączenie z Internetem i jak masz na końcu loginu /IPv6 to usuń tą końcówkę i zatwierdź. Daj znać.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 1

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

Dziękuję za odpowiedzi, udało mi się z tym poradzić ale nie do końca rozumiem jak, ale się udało...

 

Udało mi się skontaktować z pomocą techniczną Orange i od razu przeszedłem do sedna: prośba o zainstalowanie zewnętrznego ONT bo Funbox ma fochy 😄 Pan powiedział, że mogę swój router podłaczyć do funboxa, na co odparłem mu, że nic mi to nie da bo to funbox blokuje porty... Pan zaproponował że odblokuje dla mnie porty na co oczywiście przystałem... i magicznie nat się otworzył w grze 😮 czyli może mi ktoś powiedzieć czy dobrze zrozumiałem sytuację: Orange domyślnie blokuje porty i to, że ja coś zmieniałem w ustawieniach routera nic nie dawało?

 

Na chwile obecną mam zrobione tak i szczerze mówiąc boje sie to ruszać:

 

- zakładka DHCP - adres IP konsoli dodany jako statyczny

- zakładka NAT/PAT - dodane przekierowania portów 3074, 1935, 3478,3479,3480

- zakłądka UPnP - włączone - pokazuje się jakaś reguła 192.168.1.12:9308 to 9308 (UDP)

- zakłądka DMZ - wyłączone

- zapora ustawiona na 'niski'

 

przy loginie brak dopisku ipv6 (domyślnie nie było) ale przed dopisane BEZ_OCHRONY-login@neostrada.pl

 

Czy dobrze rozumiem, że te przekierowania właściwie są niepotrzebne skoro jest właczone UPnP ?

 

W każdym razie mam NAT otwarty w Codzie o to mi chodziło i na chwilę obecną dam sobie spokój z montowaniem swojego sprzętu.

 

Z ciekawostek: koledze montowali kilka dni temu tą samą usługę, z tym, że zamontowano mu zewnętrzne ONT, ustawił wszystko tak jak ja, też dzwonił do Orange aby porty odblokowali i... on ma ciągle nat średni i informację o problemach z połączeniem z innymi graczami. U niego nie pojawiła się wspomniana przezemnie reguła w zakładce UPnP, a w zakładce DHCP konsole mu pokazuje na obu listach urządzeń, czyli i jest na liście z dynamicznym ip i jest na liście ze statycznym... u mnie pokazuje konsole tylko na liście "statyczne adresy IP". 

 
 
 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

@raflooldzZrób backup tego ustawienia i screeny z menu. W przypadku odświeżania czy wymiany modemu-jak znalazł


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

Trochę dziwne, bo bez_ochrony nie odblokowuje ci portu, z którego korzysta COD ani usługi komsoli.

Po prostu UPnP dodało ci brakujący port UDP.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Światłowód, Fun Box 3.0 problem z NAT na PS4

Hej. Czy kolega poradził sobie z tym "podwojnym" ip w zakladce DHCP? Mam ten sam problem w FunBox 2.0 . Konsole wyświetla mi w dynamicznym i w statycznym ip...