Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

Witam,

mam monitor BenQ EX2780Q, który miał też spełniać role telewizora, jednak po podpięciu dekodera Orange tv (model WHD80) przez kabel HDMI v2.0b okazało się, że przesyła obraz ale brak dźwięku. Wyjście HDMI dekodera i kabel są sprawne gdyż na starym monitorze (Samsung SyncMaster B2430HD) wszystko działało. Wejścia HDMI monitora Benq też działają, bo po podpięciu do komputera można odtwarzać dźwięk przez głośniki monitora. Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać ten problem w taki sposób żebym mógł wykorzystać głośniki wbudowane w monitor byłbym wdzięczny za info.

W załącznikach zdjęcia monitora po podpięciu do dekodera, w przypadku Benq "tryb dvi" jest ustawiony na dvi, czy da się to ręcznie zmienić na hdmi

w orange zaproponowali mi wymianę dekodera na "iwu200" za 130zł, ale bez gwarancji że to pomoże, bo z tego co mi na forum elektroda.pl zasugerowali to jest to kwestia standardów audio w jakich pracują te urządzenia, a nie ma nigdzie dokładnej specyfikacji "iwu200" żeby to porównać



20200727_151226.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku


@kaboomnapisał(-a)

Oczywyście te wszystkie opcje z ustawieniami w menu dekodera, na kanałach o różnej rozdzielczości i na różnych gniazdach wejścia, resesetowanie do ustawień fabrycznych mam przerobione.

Próbowałem tez podpiąć do dekodera nc+ i tv naziemnej , ten sam problem
Za to komputery, laptopy czy telefony na usb-c, displayp, czy hdmi - dźwięk działa

taka odp uzyskałem na elektroda.pl:
"dekodery nie wysyłają sygnału audio typu PCM tylko bitstream a takiego sygnału monitor nie jest w stanie zdekodować"

dlatego się pytam czy jest sens wymieniać dekoder na "iwu200" lub "uhd88", czy one wszystkie pracują w tych samych standardach audio


Monitor nie dekoduje audio, pisałem o tym, więc zmiana dekodera nic nie da, chyba że PCM audio ma na wyjściu, komputer czy laptop obrabia audio, pod dekoder nawet tani TV załatwi problem, monitor sprzedać 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

@kaboom pokombinuj z ustawieniami dzwieku na dekoderze. Ustaw tryb dzwieku na stereo. Ten monitor ma dwa wejscia HDMI. Sprobuj na drugim wejsciu

Anonim

Nie dotyczy

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

@kaboom  trzeba by inny dekoder podpiąć, monitor odtwarza to co dostaje, widocznie audio nie umie odkodowac, traktuje przekaz jako samą wizję, popytaj znajomych może mają dekoder od Orange, temat trudny i nietypowy. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

Oczywyście te wszystkie opcje z ustawieniami w menu dekodera, na kanałach o różnej rozdzielczości i na różnych gniazdach wejścia, resesetowanie do ustawień fabrycznych mam przerobione.

Próbowałem tez podpiąć do dekodera nc+ i tv naziemnej , ten sam problem
Za to komputery, laptopy czy telefony na usb-c, displayp, czy hdmi - dźwięk działa

taka odp uzyskałem na elektroda.pl:
"dekodery nie wysyłają sygnału audio typu PCM tylko bitstream a takiego sygnału monitor nie jest w stanie zdekodować"

dlatego się pytam czy jest sens wymieniać dekoder na "iwu200" lub "uhd88", czy one wszystkie pracują w tych samych standardach audio


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

W moim monitorze jest możliwość ustawienia opcji wejść hdmi. Gdy wybierasz dane wejście to z tego menu masz możliwość zmian np. PC, kino domowe itd.
Może masz u siebie w monitorze też coś takiego.
Anonim

Nie dotyczy

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku


@kaboomnapisał(-a)

Oczywyście te wszystkie opcje z ustawieniami w menu dekodera, na kanałach o różnej rozdzielczości i na różnych gniazdach wejścia, resesetowanie do ustawień fabrycznych mam przerobione.

Próbowałem tez podpiąć do dekodera nc+ i tv naziemnej , ten sam problem
Za to komputery, laptopy czy telefony na usb-c, displayp, czy hdmi - dźwięk działa

taka odp uzyskałem na elektroda.pl:
"dekodery nie wysyłają sygnału audio typu PCM tylko bitstream a takiego sygnału monitor nie jest w stanie zdekodować"

dlatego się pytam czy jest sens wymieniać dekoder na "iwu200" lub "uhd88", czy one wszystkie pracują w tych samych standardach audio


Monitor nie dekoduje audio, pisałem o tym, więc zmiana dekodera nic nie da, chyba że PCM audio ma na wyjściu, komputer czy laptop obrabia audio, pod dekoder nawet tani TV załatwi problem, monitor sprzedać 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

nie, mam tylko wybór gniazd hdmi, displap, usb - c


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

whd80 - hdmi - monitor, brak dźwięku

zapewne chodzi o to kodowanie audio, tylko chciałem się upewnić , ale ani w orange ani a benq nie są w stanie mi powiedzieć, tak nasze urządzenia pracują w takim standardzie audio
trza będzie postawić kolejne głośniki na biurku

robiłem też test na str 998 i wyszedł identycznie na obu monitorach, tylko na tym starym mimo wszystko działa jak należy


20200728_215812.jpg