Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Cześć,

zmieniłem dekoder Dekoder 4K na Dekoder 4K Multi.

Niestety mam problem ze sparowaniem go z pilotem uniwersalnym telewizora LG OLED55C21LA.

Na starym dekoderze nie było problemu ze skonfigurowaniem uniwersalnego pilota LG.

Na etapie ekranu konfiguracji po prostu przy teście przycisku z TV - dekoder nie reaguje na żadne próby sterowania.

Oczywiście standardowe czynności jak odłączenie od zasilania, restarty wykonałem, bezskutecznie.

HDMI-CEC włączone na obydwu urządzeniach.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem lub mógłby coś podpowiedzieć?

Sterowanie TV dwoma pilotami jest mało komfortowe.

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 7103
  • 52

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Dzięki za podpowiedź!

 

Rozwiązano: Jaki dekoder do obsługi z pilota od telewizora? (orange.pl)

Nieco już nieaktualne informacje. Pilotem od TV da się obsłużyć dekoder co dotychczas udawało mi się z dekoderem Orange "Dekoder 4K".

 

Rozwiązano: Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG - Nasz Orange - 376561

Tak jak wspomniałem HDMI-CEC mam załączone na obu urządzeniach.

 

Parowanie dekodera z pilotem LG - Nasz Orange - 339538

Próbowałem pomysły z elektroda, ale z tego co widzę pilot od LG nie ma nadajnika IRDA.

 

Dekoder 4K Multi | Orange Polska

Z tym opisem dekodera zaznajomiłem się już.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi


@piotrusxnapisał(-a)

...

Próbowałem pomysły z elektroda, ale z tego co widzę pilot od LG nie ma nadajnika IRDA.

...


Skąd wiesz? Obejrzyj go przez kamerkę telefonu wciskając guziki, może coś tam jednak gdzieś błyska? Te diody są czasem tak schowane że zupełnie nie wyróżniają się na tle obudowy pilota.

 

PS. Czy przez "Dekoder 4k" rozumiesz Samsung ICU100? Czy Sagem IWU200? A może Shenzhen DV8555? Wszystkie są "4k", ale każdy jest nieco inny. Na androidzie jest tylko DV8555 (znany też jako "4k Stream") , i tylko on ma pilot BT-IRDA, pozostałe mają piloty IRDA. Więc, jeśli ten pilot od LG faktycznie sterował Ci bezpośrednio dekoderem IWU200 albo ICU100, to ten pilot jednak musi mieć IRDA.

 

HDMI CEC nie działa za pośrednictwem odbiornika (BT czy IRDA) w dekoderze, tylko za pomocą sygnałów przekazywanych między urządzeniem natywnym, tym od którego jest pilot, a drugim urządzeniem (np. dekoderem), połączonym z tym pierwszym poprzez HDMI. Generalnie w dekoderach Orange ten protokół zawsze kulał, nawet w układach Samsung TV - Samsung dekoder nie zawsze udawało się uzyskać efekt zadowalający. Tak że rady typu "włącz CEC" to trochę działania po omacku, IMHO efekt może być taki sobie albo żaden. No chyba że w dekoderze znanym jako multi 4k, tym który masz teraz, a którego osobiście nie widziałem, drastycznie poprawiono obsługę tego protokołu. Tak czy owak, CEC z parowaniem pilotów nie ma nic do rzeczy. Może właśnie problemem jest konflikt między CEC a komunikacją bezpośrednią pilot-dekoder? Jeśli faktycznie chciałbyś zredukować liczbę pilotów w oparciu o CEC, to raczej powinieneś sterować dekoderem przy pomocy jego natywnego pilota, i liczyć na to, że po CEC dekoder sobie posteruje telewizorem w zakresie funkcji "włącz-wyłącz" i "ciszej-głośniej". Na więcej bym nie liczył.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 114
  • 407
  • 0

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Jak LG nie ma, ja mam LG i jest IRDA.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Zweryfikowałem telefonem, masz rację ma. Ale to nie zmienia stanu rzeczy. Mimo celowania pilotem w dekoder nie reaguje na przycisk z pilota. Przechodzę na ekranie kreatora wszystkie próby. Żadna nie przynosi efektu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Wstawiam foto z obudowy i jakim symbolem prezentuje się w ustawieniach. Nie wiem który to jest z tych co piszesz o nich?


1.jpg1a.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Ten to wiadomo, to ten najnowszy. Niestety w kwestii meritum nie pomogę, sam się pogodziłem z sytuacją i mam pięć pilotów. Idzie się przyzwyczaić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi

Ten najnowszy, czyli? Możesz podpowiedzieć jakieś detale (model, producent)?

Dotarłem do strony producenta TV gdzie można zgłosić wniosek o dodanie obsługi pilota uniwersalnego do nowego urządzenia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

pilot uniwersalny LG OLED55C21LA a Dekoder 4K Multi


@piotrusxnapisał(-a)

Ten najnowszy, czyli? Możesz podpowiedzieć jakieś detale (model, producent)?

Dotarłem do strony producenta TV gdzie można zgłosić wniosek o dodanie obsługi pilota uniwersalnego do nowego urządzenia.


Nie mogę, bo go na oczy nie widziałem. Masz wszystko co trzeba na zdjęciu z posta poprzedniego.

PS. Sądząc po zawartości rzeczonego zdjęcia, to pewnie ten dekoder:

https://dsl.1und1.de/DetailsTVBox