Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nowy dekoder 4K multi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 109
  • 372
  • 1

nowy dekoder 4K multi

Było, widziałem, ale nie zachowałem, bo nie sądziłem, że zniknie 😞


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

nowy dekoder 4K multi

@PARANOJA  daj znać po testach jak się sprawdza.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 656
  • 0

nowy dekoder 4K multi

Dane techniczne wskazują że port sieciowy Ethernet w tym urządzeniu nie jest gigabitowy.

Lepiej byłoby chyba żeby taki był... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

nowy dekoder 4K multi

Do czego potrzebny jest port gigabitowy w dekoderze? 🤔, toć to nie jest urządzenie potrzebujące takiej masy danych... Bardziej martwiłbym się andkiem dwunastym, skoro to nówka powinna już być czternastka zaaplikowana. Widzę że design zmierza w kierunku FB 10, taka sama linia wzorcowa obudowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 21
  • 0

nowy dekoder 4K multi

Witam wszystkich 🙂

Jestem tu pierwszy raz. Chciałem dołączyć do dyskusji, gdyż jestem zaciekawiony nowym dekoderem 4K Multi. Dowiedziałem się o nim od konsultanta Orange (chat). Powiedział, że ten sprzęt wszedł dosłownie wczoraj i może jeszcze nie być dostępny w salonach. 

W przyszłym miesiącu będę podpisywał nową umowę (Internet+TV+komórka+Netflix), a Pani z działu sprzedaży potwierdziła w rozmowie, że takie urządzenie istnieje i jest możliwość dołączenia go do oferty w tej samej cenie, co dekodery 4K lub 4K Premium (czyli 4,99 zł / msc.). Pytanie czy warto?

Ja wychodzę z założenia, że sama obsługa HDR10 to już coś. Poza tym system opiera się na Androidzie, a więc chyba jest to lepsza opcja. Poza tym nie oszukujmy się, dekodery 4K oraz 4K Premium zadebiutowały odpowiednio w 2019 i 2017 roku, a technologia nie stoi w miejscu 🤔

Chętnie tylko poznam pełną specyfikację (np. model procesora). Jeśli ktoś na coś takiego trafi, bardzo proszę o podzielenie się na forum 😇


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1884
  • 9123
  • 75

nowy dekoder 4K multi

Witaj @Hitman3003 Parametry są w onmibooku do którego link wkleił @MLdz 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 21
  • 0

nowy dekoder 4K multi

@Samotnick faktycznie jest, dziękuję. Przeoczyłem to:) wychodzi na to, że chipset opiera się na czterordzeniowym SoC o taktowaniu 2.0 GHz. Wspiera go 3 GB RAM. Brzmi to sensownie 🙂 Oraz niby pierdoła, ale w pudełku z nim otrzymuje się kabel HDMI 2.1. Przyznajcie się ilu z Was wymieniało fabrycznie dołączane kable 😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13564
  • 55453
  • 663

nowy dekoder 4K multi

@Hitman3003  szczerze? Do dekoderów dołączane są kable dość dobrej jakości ..

Odpowiednie dla dekodera


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5762
  • 23383
  • 197

nowy dekoder 4K multi


@abcdnapisał(-a)

Dane techniczne wskazują że port sieciowy Ethernet w tym urządzeniu nie jest gigabitowy.

Lepiej byłoby chyba żeby taki był... 


Tylko ICU100 ma port gigabitowy. I tylko jemu jest on potrzebny: przy pojedynczym strumieniu wideo w rozdzielczości 4k nie da się nawet zbliżyć do 100Mbps. ICU100 może korzystać z kilku strumieni na raz, więc w nim 100Mbps mogłoby być (odrobinę) za ciasne.

Co do tego nowego dekodera to jedyną różnicę jaką widzę w stosunku do Stream 4k, to nowsza wersja Androida. Poza tym funkcjonalność identyczna. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można spekulować że, podobnie jak tamten, będzie korzystał z transmisji unicast, z wszystkimi konsekwencjami. Co do HDR, to w tej chwili mają to cudo zarówno IWU200 jak i Stream 4k, ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze żeby w ogóle był taki sygnał nadawany. No i żeby do tych dekoderów dochodził przez IP TV dźwięk wielkokanałowy. Z niecierpliwością czekam na testy, być może wymienię Stream 4k na to cudo bo wygląda jakbym za Stream 4k przepłacał - liczą mi 10PLN za niego.

Natomiast dla mnie i tak faworytem pozostanie ICU100, niezależnie od wyniku testów.