Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iwu200 problem z dźwiękiem dolby


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

iwu200 problem z dźwiękiem dolby

Czesc, mam dekoder iwu200 podłączony do hdmi1 w lg oled gx do hdmi2 earc mam podłączony jbl 9.1, w dekoderze mam ustawione kino domowe - > bezpośrednio (czym sie rozni od autamatycznie?) jesli wejde np na national geographic 444 na sounbarze wyswietla sie dolby digital gdzy wchodze np na TVP2 mam PCM, gdy zmienie język z polski na orginalny wtedy na TVP2 tez mam dolby digital zamiast tvp, ale na innych kanał zamiast polskiego lektora mam angielski. Co moge z tym zrobic zeby miec i polski jezyk i dolby digital na tvp2 itd itp?

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

iwu200 problem z dźwiękiem dolby

@presho  nie wiem jak jest z nadawaniem dźwięku na poszczególnych kanałach... Natomiast na Twoim miejscu sprawdziłbym też w instrukcji telewizora czy każdy port HDMI obsługuje różną jakość dźwięku, bo może jest jeden dedykowany do obsługi kina domowego. Może także w ustawieniach telewizora  i soundbara sprawdź ogólnie ustawienie dekodowania dźwięku.

 

update. instrukcję soundbara znalazłem tu https://www.lg.com/pl/wsparcie/produktowe/lg-GX

Anonim

Nie dotyczy

iwu200 problem z dźwiękiem dolby

@presho  niestety tylko w oryginalnym dżwięku w 90% jest DD, więc musisz zdecydować czy DD czy język polski wszędzie 😉

Inna sprawa że tak jest w innych materiałach filmowych > Netfilx przykładowo, to nie wina twojego sprzętu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

iwu200 problem z dźwiękiem dolby

no okej ale np takie tvp2 orginalny jezyk to i tak polski wiec dajac na orginalny mam dd ale jesli dam polski to wtedy mam pcm, bezsens...

Anonim

Nie dotyczy

iwu200 problem z dźwiękiem dolby

@presho  ja tego oprogramowania nie robiłem, ale gro sprzętów tak to odbiera, jak jest auto wybór dżwięku, to jest DD, jak wybierzesz język polski to stereo, zmiana języka jest chyba na pilocie, to pozostaje ręcznie tym zarządzać. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

iwu200 problem z dźwiękiem dolby

to jeszcze mi powiedzcie jaka jest roznica kino domowe - > bezpośrednio od automatycznie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

iwu200 problem z dźwiękiem dolby


@preshonapisał(-a)

to jeszcze mi powiedzcie jaka jest roznica kino domowe - > bezpośrednio od automatycznie?


@presho  to raczej pytanie do twórców sprzętu i oprogramowania do niego.