Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

eSIM - jak to działa w szczegółach


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

eSIM - jak to działa w szczegółach

Dzień Dobry

Uruchomiłem kartę eSIM na zegarku TicWatch Pro LTE z android wear (tak wiem nie go na liście wspieranych przez Orange, ale czytałem fora że działa 🙂 i zaryzykowałem) z tym samym numerem co na telefonie.

Z zegarka internet działa. Połączenia wychodzące też.

Połączenia przychodzące - czasami można odebrać i na zegarku i na telefonie a czasami tylko na telefonie(?).

SMS tylko są na telefonie (!?) - na zegarek nie przychodzą i nie można ich wysłać z zegarka.

Z uwagi na czas pracy na baterii smartwatch'a - nie trzymam cały czas włączonej sieci komórkowej na zegarku - uruchamiam jak nie mam telefonu a chcę zadzwonić...

Nie są to ograniczenia wykluczające ten sprzęt (choć nie jestem pewien czy to nie czasem właściwość sieci czy eSIMa).

Napiszcie jak Wam działa eSIM - szczególnie na smartwatch'ach z android wear ale nie tylko...

 

 

______________

*Temat przeniesiony z działu sieć i dostępność usług - moderator Wojciech.

2 ODPOW. 2

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

eSIM - jak to działa w szczegółach

Ogólnie eSIM nie różni się niczym od zwykłej karty, z tym że mikro moduł odpowiedzialny za eSIM masz na stałe w telefonie (lub innym wspieranym urządzeniu) i jest programowalny poprzez pobieranie i wgranie zdalne zaprogramowanego czipu od operatora, który wspiera tą technologie.. Więc nie powinno być żadnych różnic względem zwykłej SIM. SIM każdego rodzaju służy tylko do odszyfrowania numeru telefonu i operatora od którego karta pochodzi. Nie ma nic wspólnego z wykonaniem połączenia, na numery alarmowe przecież nawet bez karty SIM się dodzwonisz.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

eSIM - jak to działa w szczegółach

Ok w takim razie to właściwość mojego sprzętu ale byłoby fajnie gdyby może inni się wypowiedzieli którzy używają eSIMana innych zegarkach jakim to działa...