Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

► Wpis został przeniesiony z tematu Samsung ICU 100 - nowe oprogramowanie - Moderator Wiktor ◄

 

Czemu w nowym sofcie nie wrzucicie w mini EPG aby móc za pomocą jego sprawdzać co jestw  tv. Pokazuje tylko aktualną pozycję i następną a aby zobaczyć następną już tego nie ma trzeba wejść w Program TV. Druga sprawa moje nagrania nie lepiej zrobić listę co nagrane i kiedy niż te zrzuty obrazków ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 6
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Moim zdaniem następna wada tego dekodera to brak możliwości jego uśpienia, z którego timer mógłby go wybudzać. Dekoder czy włączony czy wyłączony pobiera tyle samo prądu,  a jeśli jest podłączony dysk -  to dzień i noc kręci się.

Anonim

Nie dotyczy

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


@Mirek7napisał(-a)

Moim zdaniem następna wada tego dekodera to brak możliwości jego uśpienia, z którego timer mógłby go wybudzać. Dekoder czy włączony czy wyłączony pobiera tyle samo prądu,  a jeśli jest podłączony dysk -  to dzień i noc kręci się.


Może warto zresetować dekoder do ustawień fabrycznych 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 6
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Niestety w menu nie ma opcji przywracanie ustawień fabrycznych. Na panelu przednim jest kontrolka ECO, nawet jest wspomniana w instrukcji jako sygnalizacja trybu ECO. W menu nie ma takiej możliwości. Dekoder włączony pobiera 14 W a wyłączony 11W...

Anonim

Nie dotyczy

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

@Mirek7Masz tu jak to zrobić 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

ale reset nic nie pomoze dekoder nie ma glebokiego czuwania (eco)i dyskiem kreci non stop. Pisalem o tym wczesniej.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Dokładnie trybu ECO nie ma pomimo tego że dioda na panelu jest. Według mnie to czego nie ma a powinno być to:

 

1. Tryb ECO

2. Brak możliwości przesuwania nagrania jednym przyciskiem np o 30 sekund

3. Mini EPG brak możliwości przeglądania całego programu są pokazywane tylko dwie pozycje teraz i następne

4. Moje nagrania po co takie duże okna co jest nagrane z grafiką ? Wystarczy proste krótkie info: Tytuł, kiedy, obejrzane czy nie, i czas nagrania ( długość ) to samo dotyczy zaplanowanych nagrań

5. Brak informacji na panelu dekodera że się coś obecnie nagrywa

6. Brak możliwości ustawienia przy planowaniu nagrania czasu przed i po nagraniu są narzucone duże przedziały min 10 minut po nagraniu, trzeba wchodzić edytować itd.

7. Brak mozliwości nagrywania serii za jednym kliknięciem

8. Przy odtwarzaniu nagrania brak informacji o tym czy chcę kontynuować czy oglądać od początku, trzeba przewijać.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 124
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Do tej listy dodałbym:

1) poprawienie funkcji odbioru stacji radiowych poprzez przebudowę menu (nawet jeżeli miałoby się to ograniczyć tylko do dekoderów Samsung ICU 100) uwzględniającą dodanie kategorii oraz rozszerzenie oferty dostępnych stacji radiowych, bo obecnie wygląda to gorzej niż test HbbTV Emitela z MUX-8 DVB-T (o ofercie satelitarnej konkurencji w postaci kilku paczek internetowych nie wspomnę).

2) jeżeli to technicznie możliwe w tym dekoderze, to także obsługa HbbTV i odpowiednia sygnalizacja na kanałach w ofercie Orange na których jest to obecnie dostępne (kanały TVP, kanały należące kiedyś do ZPR, Stopklatka TV, Zoom TV).

 

Niedawne spostrzeżenie - ostatnia aktualizacja softu przy okazji rozwaliła opis audycji po wejściu z EPG i włączenia pola Streszczenie. Po zmianach w sofcie zastosowano za duże odstępy pomiędzy sekcjami, przez co opis wygląda tak (tekst w cudzysłowie i kursywie to opis, co należy zrobić na pilocie dekodera):

 

======Początek ekranu=====

Tytuł audycji

Tytuł audycji, czas trwania, kraj i rok produkcji

 

 

"wciśnięcie przycisku strzałka w dół"

 

 

aktorzy/reżyser

 

 

"wciśnięcie przycisku strzałka w dół"

 

 

Dłuższy opis audycji

=====Koniec ekranu=====


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 43
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Witam. Mam dla was pewną informację co do kolejnej aktualizacji dekodera icu100.

Wczoraj napisałem do rzecznika Orange z prośbą o zapoznanie się z problemami, o których tu dyskutujemy.

Dziś dostałem takom oto odpowiedz...

 

odp rzecznika ukrycie.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


@Damian_zg89napisał(-a)

Witam. Mam dla was pewną informację co do kolejnej aktualizacji dekodera icu100.

Wczoraj napisałem do rzecznika Orange z prośbą o zapoznanie się z problemami, o których tu dyskutujemy.

Dziś dostałem takom oto odpowiedz...

odp rzecznika ukrycie.jpg

Już ta aktualizację mam nie wiele wnosi ale najważniejsze problemy o których pisałem nie rozwiązane.