Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dekoder IWU200 ustawienia wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

dekoder IWU200 ustawienia wifi

Witam

Mam pytanie czy jest możliwość ustawienia w tym dekoderze żeby na sztywno korzystał tylko z pasma 2.4Ghz. Muszę mieć Funboxa 3.0 ustawionego na tym paśmie bo mam inne urządzenia które działają tylko w tym paśmie. Niestety system dekodera wymusza 5Ghz i nie mogę się łączyć przez wifi a tylko po kablu

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

dekoder IWU200 ustawienia wifi

@dzali0  niestety ale dekoder działa tylko w paśmie wifi 5 GHz. Proponuję w menu konfiguracyjnym FunBoxa 3.0 rozdzielić pasma 2,4 i 5 GHz, do nazwy SSID pasma 5 GHz dodać np. "_5" dla rozróżnienia i skonfigurować urządzenia ponownie.

Tu filmik podłączenie dekodera IWU 200 i FunBox 3.0

(1811) ORANGE EKSPERT - Dekoder 4K - YouTube 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

dekoder IWU200 ustawienia wifi

@dzali0  niestety ale dekoder działa tylko w paśmie wifi 5 GHz. Proponuję w menu konfiguracyjnym FunBoxa 3.0 rozdzielić pasma 2,4 i 5 GHz, do nazwy SSID pasma 5 GHz dodać np. "_5" dla rozróżnienia i skonfigurować urządzenia ponownie.

Tu filmik podłączenie dekodera IWU 200 i FunBox 3.0

(1811) ORANGE EKSPERT - Dekoder 4K - YouTube 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

dekoder IWU200 ustawienia wifi

@dzali0 chodzi o zapewnienie odpowiedniej prędkości, dlatego dekoder nie chce połączyć się na WiFi innym niż 5GHz. Proponuję również nie zmieniać kanału na WiFi 5GHz, bo mogą wystąpić trudności w odbieraniu TV.

Zaloguj się do menu dekodera i rozdziel pasma WiFi. Nazwę WiFi 2,4 GHz zostaw bez zmian, a do nazwy WiFi 5GHz dodaj "_5". Dekoder połącz z z siecią WiFi 5GHz, WiFi 2,4 GHz dostępne dla pozostałych urządzeń.

Przy rozdzieleniu sieci nie będzie można korzystać z opcji Smart WiFi.

Tu filmik instruktażowy, jak rodzielić pasma WiFi w FunBox-ie:


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

dekoder IWU200 ustawienia wifi

@dzali0:

  • Na tym dekoderze (ani na innych) nie ma możliwości ręcznej konfiguracji sieci.
  • Ten dekoder ma tylko WiFi 5GHz więc nie połączysz go na innej częstotliwości.
  • Jeśli masz problem ze stabilnością połączenia zdecydowanie doradzam pociągnięcie kabelka eternetowego. Do samej IPTV wystarczy taki który zepnie się na 100Mbps więc nic specjalnego. Wiem że to zapewne nie jest dla Ciebie atrakcyjna opcja, ale uwierz mi to jest tak naprawdę jedyne sensowne rozwiązanie. Niejasno trochę napisałeś, ale jeśli już masz kabel to w czym problem? To znacznie lepsze niż WiFi (jakiekolwiek by nie było).

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

dekoder IWU200 ustawienia wifi

Udało się. Pomogło rozdzielenie pasma. takie rozwiązanie mnie zadowala. Szkoda tylko że konsultanci techniczni na infolinii orange nie mają takiej wiedzy i nie przekazują takich rozwiązań. Dzięki za pomoc


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

dekoder IWU200 ustawienia wifi

@dzali0 fanie, że uzyskane informacje pomogły w działaniu sieci. Spokojnego owocnego korzystania.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

dekoder IWU200 ustawienia wifi

@dzali0  cieszymy się że udało się pomóc, super że wszystko jest ok. W razie jakiś problemów śmiało wpadaj na forum i pytaj, postaramy się coś zaradzić 🙂