Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 13
  • 0

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

Spytałem Orange, czy antena naziemna w dekoder Sagemcom UHD 88 (posiadam już telewizję w technologii satelitarna i kabel od anteny - talerza jest już zasilany) zasila kabel od anteny naziemnej? Jeśli tak, to jakim napięciem?

 

Odpisali mi:

 

Paweł, chętnie pomogę. W naszych zestawach nie otrzymujesz anteny naziemnej. Wejście jest dla wszystkich anten ale gdyby dodać jeszcze zasilanie mogłoby to nie zadziałać z Twoją instalacją. Zasilanie dla wzmacniacza antenowego powinieneś zapewnić we własnym zakresie. Nasz dekoder nie działa w standardzie HEVC. Zachęcamy do skorzystania z Nasz Orange to forum internetowe, na którym Klienci pomagają innym Klientom w rozwiązywaniu problemów. Forum dostępne jest pod adresem nasz.orange.pl Przewagą i główną zaletą społeczności Nasz Orange jest to, że można zamieszczać screeny, obszerne opisy i korzystać z doświadczenia kogoś, kto miał podobne sytuacje lub interesuje się tym tematem. 

 

Odpisałem im:

 

Orange, ale ja prócz satelitarnej, korzystam z anteny naziemnej. Kabel od tej anteny zasilam zasilaczem 12 V i tak odbieram kanały telewizji naziemnej. Ja wiem, że dekoder zasila gniazdo anteny satelitarnej (tak mam ustawioną opcję), ale czy zasila też gniazdo telewizji naziemnej? To bardzo istotna kwestia.

 

Odpisali mi

 

Nie ma opcji zarządzania zasilaniem na gnieździe.

 

Na co ja im:

 

Jest opcja włączania/wyłączania zasilania anteny satelitarnej. I tu pojawia się pytanie, czy gniazdo anteny naziemnej też jest razem zasilane? Część programów działa bez zasilacza. A wszystkie, które są wyszukane działają.
Nie odbiera mi TVP Kultura Nowa TV, TVP Kobieta, Wirtualna Polska. A na innym dekoderze już tak. Dlaczego? TVP Sport HD odbiera, a podobno jest na MUX-8. 
Zauważyłem, że jest problem z wtykiem - na tym innym podpiętym dekoderze, który działa na danym kablu problem jest z wtykiem. Jak delikatnie poruszam, to brak sygnału. Wejście w dekoderze z Orange jest poluzowane i wydaje mi się, że wtyczka za płytko wchodzi, dopiero jak poruszam kablem - czy to może być przyczyna, że nie wyszukuje tych kanałów?

 

A teraz ja do Was:
Nie ukrywam, że tylko na Was mogę liczyć... Miły Pan odpisał, ale co on może. Dekodery te są już przeżytkiem. To dla mnie ważna kwestia, bo nie chcę już trzech pilotów używać, tylko co najwyżej dwóch. W tym marcu, kupię nowy telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T2 i miejscem na moduł CAM - wtedy odejdę z Orange, który nie może wyjść naprzeciw oczekiwaniom i oferuje te rzegoczące pudła, które psują interface i się zawieszają.

Ten standard HEVC, o którym wspomnieli wchodzi przecież w marcu 2022 roku.
Co ciekawe w wyszukanym kanale Polsat News (którego nie wyszukuje inny dekoder) i jest kanałem kodowanym, odbiera głos i jest czarny ekran. Dlaczego nie wyszukuje tych wyżej wymienionych i gdzieniegdzie są kanały w postaci pytajników? Czy może jakiś wzmacniacz to zmieni przy antenie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

@pawlis11 dekodery Orange po wejściu naziemnej TV cyfrowej DVB-T zostały odgórnie zaprogramowane na na trzy multiplexy: MUX-1, MUX-2 i MUX-3. Tylko z tych multiplexów można odbierać kanały. MUX-8 nie został zaprogramowany i już najprawdopodobniej nie będzie, bo jest nadawany w paśmie VHF, nie jak pozostałe w UHF, a od marca następnego roku zmienia się system nadawania cyfrowej TV naziemnej na DVB-T2.

 

Czemu odbierany jest TVP SPORT HD? Ponieważ przeszedł do MUX-3.

 

Obecnie w kraju wystartował testowy MUX-5, ale już w nowej technologii DVB-T2, dlatego może być, że są odbierane kanały bez obrazu. Podejżewam, że MUX-5 jest tylko w okresie przejściowym. Jak zakończy się przełączanie na DVB-T2 w pozostałych MUX-ach z końcem czerwca 2022, to MUX-5 pewnie zostanie wyłączony.

 

Co do zasilania wzmacniacza z dekodera, to spotkałem się tylko w dekoderach STB, ale osobiście nie polecam tego rozwiązania, ponieważ można w łatwy sposób uszkodzić głowicę w dekoderze. Lepszym rozwiązaniem będzie zewnętrzny zasilacz, tak jak masz obecnie.

 

Co do zasilania z gniazda dekodera w TV-SAT, to tam są podawane napięcia do zasilania konwertera 14-18V, ale prócz zasilania pełnią również funkcję zmiany polaryzacji. Więc tu nie ma nic wspólnego z zasilaniem wzmacniacza w antenie naziemnej i proponuję nie kombinować nic z zasilaniem satelitarnym.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

@pawlis11 dekodery Orange po wejściu naziemnej TV cyfrowej DVB-T zostały odgórnie zaprogramowane na na trzy multiplexy: MUX-1, MUX-2 i MUX-3. Tylko z tych multiplexów można odbierać kanały. MUX-8 nie został zaprogramowany i już najprawdopodobniej nie będzie, bo jest nadawany w paśmie VHF, nie jak pozostałe w UHF, a od marca następnego roku zmienia się system nadawania cyfrowej TV naziemnej na DVB-T2.

 

Czemu odbierany jest TVP SPORT HD? Ponieważ przeszedł do MUX-3.

 

Obecnie w kraju wystartował testowy MUX-5, ale już w nowej technologii DVB-T2, dlatego może być, że są odbierane kanały bez obrazu. Podejżewam, że MUX-5 jest tylko w okresie przejściowym. Jak zakończy się przełączanie na DVB-T2 w pozostałych MUX-ach z końcem czerwca 2022, to MUX-5 pewnie zostanie wyłączony.

 

Co do zasilania wzmacniacza z dekodera, to spotkałem się tylko w dekoderach STB, ale osobiście nie polecam tego rozwiązania, ponieważ można w łatwy sposób uszkodzić głowicę w dekoderze. Lepszym rozwiązaniem będzie zewnętrzny zasilacz, tak jak masz obecnie.

 

Co do zasilania z gniazda dekodera w TV-SAT, to tam są podawane napięcia do zasilania konwertera 14-18V, ale prócz zasilania pełnią również funkcję zmiany polaryzacji. Więc tu nie ma nic wspólnego z zasilaniem wzmacniacza w antenie naziemnej i proponuję nie kombinować nic z zasilaniem satelitarnym.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

Mam dla Ciebie radę

Odrzuć telewizję. Wybierz prawdziwe życie! 😁

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

@pawlis11 tu masz link, jakie są obecnie kanały w MUX-ach:

https://telewizja-cyfrowa.com/kanaly-dvb-t/


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

@pawlis11Odpowiem co wiem..Podczas pierwszej instalacji dekodera SAT dostajesz info do wyboru czy skanujesz kanały TV naziemnej. Jeśli to zrobisz to na końcu listy (gdzieś w rejonach kanału 950-go) uzyskasz odbiór wszystkich, które zostaną wyłapane w teście.

Jeśli już masz aktywną 88-kę, to wywal ją do ustawień fabrycznych i od nowa przejdź instalację z wykonaniem tego jw.

Zaznaczam, że antenę podpinasz do gniazda antenowego, a nie do RF i niestety z tego gniazda nie wychodzi  żadne zasilanie anteny. Dekoder wspiera tylko UHF...i to określone kanały.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 13
  • 0

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

Oczywiście, że nie zasilam gniazda satelitarnego. Jestem laik, ale nigdy nie wkręciłbym kabla od anteny naziemnej do gniazda satelitarnego. Dekoder już zasila ten kabel od anteny satelitarnej, tak ma ustawione, więc nie używam żadnego zasilacza. Z kolei kabel od anteny naziemnej mam zasilony zasilaczem i (jak napisałem) odbierają nie wszystkie kanały. Dzięki, że napisaliście, że nie wychodzi żadne zasilanie od tego gniazda.

Tak, wiem, że od ponad 900. kanału są te kanały naziemne, bo ich potrafię wyszukać. Odbieram niektóre kanały i wyszukuje. Zastanawia mnie jedno: czy sugerujesz, że przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych i takie wyszukiwanie "od pierwszego uruchomienia" po resecie w czymś mi pomoże i znajdę więcej kanałów, czy jak? Bo o to też pytałem na forum. Czy może mi ktoś coś poradzić? Jest na to rozwiązanie? Jakieś urządzenie, aktualizacja oprogramowania i będzie odbierać MUX-8? Sprawdziłem, mam na liście 22 kanały - wszystkie z MUX-1, MUX-2, MUX-3.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

@pawlis11  napisz jaki masz Nr softu, to powiem czy jest nowszy... 

Inaczej niż ustawieniami do fabryki nie zmusisz dekodera do ponownego wyszukania kanałów naziemnej. Czy pobierze więcej? Trudno powiedzieć, no nie wiem co masz teraz ( wszystkich nie znam) poza tym nic nie tracisz... 

Zapisz tylko ID i PIN do usługi TV


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 13
  • 0

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

Wersja oprogramowania 4.08.94. Zrobić ten reset do ustawień fabrycznych, D-C-D itp?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

@pawlis11To najnowsza wersja, choć leciwa..W menu tak jak piszesz przywracasz do fabryki..


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 13
  • 0

Telewizja naziemna w Samemcom UHD88 - brak wszystkich kanałów

Jak robiłem restart, i pojawiła się propozycja wyszukania kanałów, to wyszukałem i... jest to samo. Wyszukuje 35, a odbieram tylko 22. No i ten Polsat News czarny ekran+głos, kanał którego normalny dekoder telewizji naziemnej nie widzi. Ale to mnie nie interesuje, dlaczego tak jest. Chce mieć te kanały z MUX-8. Skoro inni odbierają, to dlaczego ja mam nie mieć? Jak obecnie patrze to mam w dekoderze: Wersja aplikacji 40.33.78, wersja firmware’u 04.08.94 Wersja loadera 00.00.67. Identyfikator Soft@Home 4.5.14a15b50 TPSA.

Pomocy!