Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana barwy obrazu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 41
  • 0

Zmiana barwy obrazu

Witam. Po podłączeniu nowego dekodera 4k stream zmienia się barwa obrazu po kilku minutach od urochomienii. Po konsultacji z Orange niestety podają mi przywrócenie ustawień fabrycznych których nie ma w ustawieniach. Wysyłają mi ustawienia które w ogóle nie pasują do tego modelu. Może ma ktoś podobnie 

Screenshot_20220722-203426_Gallery.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zmiana barwy obrazu

@Alincia30 tu masz opisane w trzecim  punkcie jak zresetować dekoder https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-4k-stream#

Edit. 

Spróbuj również pokombinować ze zmianą rozdzielczości obrazu i  to o czym wspomina @ketrasaArtur .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zmiana barwy obrazu

@Alincia30 jeżeli reset podany przez @slav72 nie pomoże, proponuję zmienić w telewizorze na inne gniazdo HDMI. Jeśli usterka będzie dalej występowała, to zostaje wymiana dekodera.

 

edit:

@slav72 stawiam raczej na wadę fabryczną dekodera, bo zmiana koloru obrazu nie występuje od razu, tylko po kilku minutach, więc raczej zmiana gniazda HDMI, czy rozdzielczości obrazu pewnie niewiele pomoże, warto jednak spróbować przed wymianą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zmiana barwy obrazu

Zeby wykluczyc wszystkie mozliwosci. ozna by jeszcze sprawdzic innym kablem HDMI. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 41
  • 0

Zmiana barwy obrazu

Niestety inne wejścia nie pomogą. W jednym w ogóle nie odbiera a w drugim gorsza jakoś obrazu. Więc zostaje mi wejście które obecnie używamy, wcześniej miałam IWU 200 i działał bez zarzutu. Skusiłam się przy przedłużeniu umowy i mam. Co kilka minut trzeba wył i wł. Telewizor aby normalnie odbierał 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Zmiana barwy obrazu


@Alincia30napisał(-a)

...

Co kilka minut trzeba wył i wł. Telewizor aby normalnie odbierał 


Masz zepsuty dekoder. Wymień go.

 

PS. Zakładam przy tym, że problem z kabelkiem został wykluczony - podobne objawy może dawać niestabilne połączenie HDMI które może wynikać z uszkodzonego kabla lub gniazdka z jednej albo z drugiej strony.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana barwy obrazu


@Alincia30napisał(-a)

Niestety inne wejścia nie pomogą. W jednym w ogóle nie odbiera a w drugim gorsza jakoś obrazu. Więc zostaje mi wejście które obecnie używamy, wcześniej miałam IWU 200 i działał bez zarzutu. Skusiłam się przy przedłużeniu umowy i mam. Co kilka minut trzeba wył i wł. Telewizor aby normalnie odbierał 


Jeśli inne wejścia HDMI mają gorszą jakość obrazu lub wcale, to coś z TV jest, usterka kontrolera portów HDMI, więc wymień dekoder najpierw, jak nie będzie lepiej, to TV do serwisu oddaj 😉