Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

@Piotrekk85 co do punktu a) to hipotetycznie podpisałem umowę w listopadzie 2016 roku do listopada 2018. W  grudniu 2017 ponieważ kupiłem TV UHD, chcę zwiększyć pakiet do bogatego, aby oglądać Eleven w 4K lub nawet Festival 4K.I co w takiej sytuacji? Zostaję ze starym sprzętem ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

No i właśnie @BORAX takie sytuacje powinny być ucywilizowane jak u konkurencji. Robisz upgrade usługi - masz symboliczną opłatę lub wcale. W Orange trzeba kręcić. Na dziś niestety standardowa procedura tego nie umożliwia, a wg mnie powinna. To zależy dużo od możliwości sprzedawcy i możliwych scenariuszy dla konkretnej Twojej usługi.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

Jeśli chodzi o moduły CAM to w mołdawskim Orange je mają. 

Mołdawski orange moduł CAM Ci+

Sam korzystam aktualnie z vectry i modułu CAM od nich (0 problemów). Kończy mi się umowa na tv + tel. i chciałem się zapoznać z Orange Love, ciekawie wygląda, ale ma parę wad jak dla mnie. Internet bez stałego zewnętrznego IP (tylko biznes) nie wiem jak z konfiguracją Fanbox 3.0 czy można przekierować porty, telewizja bez modułu CAM, co niestety ale przekreśla tą ofertę dla mnie a szkoda.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 11
  • 0

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

Z tego co widzę to będziesz musiał zrezygnować z modułu CAM Ci+ bo po światłowodzie nie mają takiej opcji. No chyba, że mają jakiegoś asa w rękawie. Musisz się dopytać.

Co do Funbox 3.0, to można tam bez problemu przekierować porty.

Na pewno zaoferują Ci dekoder Samsunga ICU 100 zamiast modułu CAM Ci+.

Musiał byś sobie porównać jakość obrazu tylko przy dodatkowym sprzęcie wzrośnie rachunek za prąd.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 11
  • 0

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

Tutaj masz link do przekierowania portów w FunBox 2.0.

Tak samo działa w 3.0.

https://www.youtube.com/watch?v=S5N2mayNMnA


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100


@SebMysnapisał(-a)

Z tego co widzę to będziesz musiał zrezygnować z modułu CAM Ci+ bo po światłowodzie nie mają takiej opcji. No chyba, że mają jakiegoś asa w rękawie. Musisz się dopytać.

Co do Funbox 3.0, to można tam bez problemu przekierować porty.

Na pewno zaoferują Ci dekoder Samsunga ICU 100 zamiast modułu CAM Ci+.

Musiał byś sobie porównać jakość obrazu tylko przy dodatkowym sprzęcie wzrośnie rachunek za prąd.

 


Moduł CI lub CI+ nawet jakby był dostępny to tylko dla telewizji z satelity, dla telewizji z internetu nigdy nie byłby dostępny, bo żadne inne urządzenie nie obsłuży tej telewizji z internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

@fHe9z3p odkopałeś stary temat 😉

Modułu CI czy CI+ na 99% nie będzie, dekodery są parowane z kartą, jest taniej i bezpieczniej, zresztą Orange celuje w internetową telewizję, internet mają coraz szybszy to 4K bez problemów idzie, inwestowanie w tunery satelitarne 4K bez sensu dziś jest, jedynie Orange poniosło by niepotrzebne koszty, które by się nie zwróciły.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

Nie są sparowane z kartą bo każda karta działa w każdym odbiorniku, a poza tym ICU 100 nie ma kart i chyba uzyskuje informację o posiadanych pakietach z internetu na podstawie identyfikatora usługi TV.
I jakby chcieli to nie musieliby inwestować w nowy tuner do 4K z satelity, tylko mogliby przeprogramować ICU 100, bo ma złącze do podłączenia satelity.
Zgadzam się też z innymi że mogliby dawać też 4K do internetu VDSL, bo kanały 4K zabierają maksymalnie 25Mb/s więc dobrze by działało.

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100


@fHe9z3pnapisał(-a)

Nie są sparowane z kartą bo każda karta działa w każdym odbiorniku


Są parowane, po wymianie karty jest ponowne parowanie on-line!

Jeśli by nie było parowania dekoder karta, to karta kodowa działała by w dekoderach z wolnego rynku 😉

Oczywiście piszę o dekoderach z kartą, te bez karty działają podobnie ale chip mają na płycie głównej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Wymiana dekodera z Sagemcom WHD80 na Samsung ICU 100

Nie ma parowania, bo sam swoją kartę z WHD 80 włożyłem do UHD 88 u znajomego i działały wszystkie kanały z mojego pakietu, jakby było parowanie to działałyby tylko kanały promocyjne.